Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért baj, ha valaki hazamegy...

Miért baj, ha valaki hazamegy minden hètvégèn koliból/albèrletbõl?

Figyelt kérdés
2021. jan. 25. 12:55
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
95%
Lehet az is, hogy egy hétvégi hazautazás 5000 Forintba kerül, azért ez nem az az összeg, amit egy kollégista szívesen kifizet minden héten.
2021. jan. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 A kérdező kommentje:
De az is lehet, hogy az egyetemen próbál munkát vállalni, vagy diákmunkát. Ha hétvégén tanul, akkor elrepül az idõ. De ha valakinek az a függetlenség hogy otthon ül és azon panaszkodik, hogy miért nem baratkznak vele, az nem felnott
2021. jan. 25. 13:54
 23/40 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom, szerintem ez sokaknak ilyen önállósodási kérdés és az az alap tézis, hogy aki hazajár az nem vált le a szüleiről, nem önálló stb. Nekem is mondogatták többen, hogy miért nem maradok bent a koliban, miért jövök haza minden hétvégén stb., de én igazából inkább azt nem értettem, hogy mégis minek maradnék ott. Az én környezetemben a többség hazament a hétvégeken (vagy akár már korábban, ha már nem volt órájuk, amint végeztél már mentél is haza ) tehát általában nem maradtak ott sem a szaktársaim és barátaim, sem a szobatársaim. Sőt úgy alapból üresebb volt a koli, nem volt szinte semmi mozgás és csend volt. Úgyhogy én is mindig hazajöttem, max. egy-egy alkalommal maradtam, ha pl. volt szombati kurzusom vagy volt valami program. Nekem így jobb volt, mert otthon legalább a családommal voltam és nem tök egyedül. Valamint azért a körülmények is jobbak pl. nálunk a koliban gusztustalan a mosószoba és a konyha is, ezért én szívesebben hordtam a ruháim és a kajám is otthonról.
2021. jan. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
77%

Nem baj.

Nem feltétlen minden héten, de kifejezetten gyakran jártam haza én is egyetem alatt. Akkor maradtam, ha hajtani kellett, vagy valami program volt az ottani társasággal. Ahogy korábban mondták, a kollégiumi/egyetemi bulik hétköznap szoktak lennei, nálunk például csütörtökön. Nem érzem úgy, hogy emiatt bármiről is lemaradtam volna, meg azért attól még hogy jól éreztem magam egyetemen/koliban és megtaláltam a társaságom, értelemszerűen családommal meg otthoni barátaimmal is tartani akartam a kapcsolatot, ami úgy elég nehéz, ha alig látnak :D

2021. jan. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
24%
Mert tombol a koronavírus. Lehetsz hordozó.
2021. jan. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 A kérdező kommentje:
Annál több eszem van, mint hogy az aktualis problemat irnek ki
2021. jan. 25. 14:35
 27/40 anonim ***** válasza:
97%

Semmi gond nincs vele, lehetnek jók a családi kapcsolatok, otthon maradt ismerősök, régi környezet, otthoni teendők, stb...


Én nem járok már suliba de minden hétvégén elutazom valamerre (amikor lehet). Nem kell folyton egy helyben lenni. Szerintem irigy aki ezt mondta neked.

2021. jan. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
Mert szerintük abból egy élhetetlen valaki lesz csak.
2021. jan. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
Sz tem egyáltalán nem baj
2021. jan. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
73%

Gondolom azért, mert vannak, akik nem tudnak minden héten hazajárni és irigyek.

Ez kb olyan, hogy munkahelyen is elvárás lett, hogy ott töltsd a hétvégéd, a szabadnapod, a szabadságot, a táppénzt és az egész életed.

Nem kell hagyni ezt!

2021. febr. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!