Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért baj, ha valaki hazamegy...

Miért baj, ha valaki hazamegy minden hètvégèn koliból/albèrletbõl?

Figyelt kérdés
2021. jan. 25. 12:55
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:
Ugyanott lakunk... ő egy várossal messzebb
2021. febr. 9. 10:46
 32/40 anonim ***** válasza:
68%

Minden hétvégén otthon voltam.

Sokszor elég volt hétfőn vagy kedden felmenni aztán csütörtökön vagy pénteken haza mikor hogy.

Szóval volt, hogy otthon voltam 4 napot is.

Otthon tudtam csak igazából kialudni magam épp elég volt az a pár nap összezárva masokkal. Azért nem olyan kényelmes kis helyen összezárva lenni.

Városban én rohadtul unatkozok hétvégén csak a pénzt költöm kajára még más egyéb szórakozási lehetőségekre. Kiszámoltam ha hazajárok még igy is kevesebbet költök mintha ott maradnék.

Otthon pedig mindig sok a munka ház körül meg a kutyámat is gondozni kell lemozgatni.

Otthon tudtam tanulni koliban nehezebben ment. A barataim java része szintén hazájart azért pedig hogy ott üljek egyedül tényleg nem erte meg.

2021. febr. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
91%

Énkb. havonta jártam szüleimhez, a végefelé ritkábban. Igenis, kellett a leszakadáshoz, mert szeretem szüleimet, nagyszüleimet is szerettem, de nem lehetett az életemben a legfontosabb nagymamám vasárnapi ebédje. Hobbi, barátok, barátnő fontosabb volt, amivel, illetve akikkel töltöttem a szabadidőm nagyobb részét, nem feltétlenül mindig az egyetemi városban, sokat voltam itt-ott az országban.


Sok ismerősöm csinálta, hogy ha lehetett úgy alakította az órarendjét, hogy hétfőn reggel jött, csütörtök este már ment is, persze szennyest vitte haza, akkor is, ha albis volt, és volt ott mosógép, aztán 3 napi melegételt hozott. És tényleg nem szakadtak le, sokuk még ma, sok éve dolgozó felnőtt emberként is minden hétvégét a szüleinél tölt, ha párja van, akkor felváltva a hétvégéket egyiknél és másiknál. Mivel hétköznap látástól-vakulásig dolgoznak, ezért az otthoni barátokkal egy-egy kocsmázást gyakorlatilag minden szabadidejüket a szüleikkel töltik, máig nem alakult ki a szüleikétől független, önálló értékrendjük, mivel saját életük sincs igazán. Nincs az, hogy most akkor hétvégén elmennek mondjuk a Tátrába egy nagyobb túráa, máskor mondjuk körbetekerni a Balatont, vagy hegyikerékpározni, evezni, bármi, esetleg szombat este egy színház, mozi ott ahol élnek, stb., stb.


Nem, nem a felnőtt gyerek-szülő kapcsolatok ellen érvelek, csak nem tartom jónak túlzásba vinni. Onnantól válsz teljesen önálló, amikor a hazamész azt jelenti, hogy a saját lakasodba mész haza, ha van, a saját párodhoz, ha van, a saját gyerekeidhez, és nem q szüleidhez. A szüleidet meglátogatod. Nyilvan az egyetem még nem ilyen, az egyátmenet.

2021. febr. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
67%
33-as De, a gyerek-szülő kapcsolatok ellen érvelsz, mert azt feltételezed, hogy valaki számára az nem lehet egy élvezetes program, hogy a szüleivel vagy más családtagjaival tölti a szabadidejét és nem túrázik, evezik, színházba megy stb. A kettő eleve nem is zárja ki egymást, illetve nem jelenti azt, hogy bármiben is a szüleitől függne.
2021. febr. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:

34:

"mert azt feltételezed, hogy valaki számára az nem lehet egy élvezetes program, hogy a szüleivel vagy más családtagjaival tölti a szabadidejét és nem túrázik, evezik, színházba megy stb. "


Ezt nevezik szalmabáb érvelésnek, mert nem allítottam ilyet. Annyit állítottam, hogy fontosabb, hogy a fiatalok éljék a saját életüket is, ahelyett, hogy minden szabadidejükben a szüleiket látogassák. Attól még élvezetes mind a kettő.


"A kettő eleve nem is zárja ki egymást, illetve nem jelenti azt, hogy bármiben is a szüleitől függne."


Nem mondtam, hogy a kettő kizárja egymást, mármint ha a kettő egyensúlyban van, de ha minden szabadidődet a szüleidnél töltöd, akkor az nincs egyensúlyban.

2021. febr. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
67%

35-ös

Azt állítod, hogy fontosabb, hogy a fiatalok a saját életüket is éljék... mintha az nem lehetne valakinek a szabad döntése és nem lenne ugyanúgy az élete része, hogy a szüleivel találkozzon vagy bármiféle programot szervezzen. Valamint senki nem beszélt arról, hogy a fiatalok minden szabadidejüket a szüleikkel töltenék, ezt csak te hoztad fel.

2021. febr. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
65%

Nem ertem, hogy is lehet ez vita tárgya van aki felnőtt korában is a szüleivel él egy hazban de ugye külön háztartásban a saját családjával.

Otthon megis csak otthon.

Nekem ne magyarázza senki hogy egy 8 negyzetmetese szobában másokkal összezárva ahol a magán szféra csak egy külön ágyat jelent, jobb mint otthon a saját szobában a saját házadban.

Otthon nem kell fülhallgató ha filmet akarsz nézni vagy nem kell sötét szobában csenben feküdni mert a szobatárs 11-kor lefekszik. Csak simán vagy a saját komfortzonadban.

Én is hordtam a sok kaját fel ugyan úgy mint a legtöbb ismerősöm.

Egy centi hely soha nem volt a hűtőben. Ezzel sincs semmi baj sok pénz lehet így megtakarítani elképesztő, hogy valaki képes ezen is fennakadni.

2021. febr. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

36:

"Azt állítod, hogy fontosabb, hogy a fiatalok a saját életüket is éljék... mintha az nem lehetne valakinek a szabad döntése és nem lenne ugyanúgy az élete része, hogy a szüleivel találkozzon vagy bármiféle programot szervezzen"


Te komolyna nem érted a melléknév fokozást, hogy a fontos és a nem a legfontosabb nem zárja ki egymást?


"Valamint senki nem beszélt arról, hogy a fiatalok minden szabadidejüket a szüleikkel töltenék, ezt csak te hoztad fel."


Te arra reagáltál, amit írtam. Ha valaki minden hétvégéjét a szüleinél tölti, amúgy hétköznap meg majdnem teljesen elviszi az idejét a munka, az bizony majdnem minden szabadidejét a szüleinél tölti. Márpedig írtam, hogy elég sok ilyen embert vagy párt ismerek. De ugyanez igaz arra is, aki 3.5 napba tömöríti össze az egyetemi óráit, hogy majdnem 4 napot otthon tölthessen, annak bizony az egyetemi városban nincs is élete.

2021. febr. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés még mindig arról szól, hogy egyes kollégisták hétvégén hazamennek.
2021. febr. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Nálunk az volt a szokás (a mostani huszoneveseket leszamitva), hogy minden hétvégén valamelyik rokonhoz mentünk “kapálni”. Gyümölcsöt szedtünk, fát fűrészeltünk, hasogattunk időseknél füvet nyírtunk. Nagyapám, aki most lenne 85 éves, a felnőtt, önálló gyerekét is hazaparancsolta, ha kellett.
2021. márc. 25. 19:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!