Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogy adjam a szüleim tudtàra,h...

Hogy adjam a szüleim tudtàra,hogy miért vennek 55 millióért csalàdi hàzat?

Figyelt kérdés

Még anyai àgon a nagyszüleim hagytak ràm 1 lakàst és egy hàzat,ami kb 40-45öt ér összesen.


55-60ért szeretnék venni a férjemmel egy csalàdi hàzat,de sokalljàk. Többi rész hitel lenne.


Mondtam nekik,hogy egy élhetőbb méretű lakàs budapest közelében sem lenne olcsóbb.


Nyílvàn nem neteznek,szóval nincsenek tisztàban az ingatlanàrakkal,csak sopànkodnak,hogy milyen dràgàn akarok venni.


Elhihetitek,hogy nekem sem az a heppem,hogy 55ért vegyek hàzat,nyílvàn vennék olcsóbban is,csak ott meg nincs összközmű,viszont van cserébe közösködès a szomszéddal...


Nyílvàn ők nem segítenek egy forinttal sem,csak sopànkodnak.


Rosszul érzem magam meg bűntudatom van,amikor mondjàk.


Ti mit tennétek a helyemben?


2021. febr. 3. 17:58
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
89%
Nekem fura hogy nem BP közelében van és 55M-ért kell kettőtöknek,palotát néztetek ki?:D Építkezéssel nem jönnétek ki jobban,ha nem az örökölt helyeken laktok?Nagyobb hitel és megtartod az egyiket amit kiadsz albérletbe,és kb törleszted vele a hitelt?Nyílván csak jót akarnak és nem akarják hogy elherdáld az örökséget,gondolom semmi rosszindulat nincs bennük,de a lakás/ház mindig érték marad,hozhat egy fix bevételt is,csak alább kéne adni az igényekből,másrészt kisarkítva meg senkinek nincs köze hozzá mit kezdesz az örökségeddel,tégy amit jónak látsz,nem muszáj senkire hallgatni...
2021. febr. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
75%
Nem kell ezzel foglalkozni. Idős emberek, akik már esetleg nem is keresnek pénzt, csak a nyugdíjuk van, nincsenek képben az aktuális pénzügyi viszonyokat illetően. Én már 15 éve nyugdíjas vagyok, nem tudom, hogy az én szakképzettségemmel milyen elhelyezkedési és jövedelmi viszonyok vannak manapság.
2021. febr. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Igen,igazatok van szerintem is. Nem fogom magamat sanyargatni a lelkiismeret furdalàssal,èn életem,èn örökségem,èn jövőm! :)
2021. febr. 3. 18:21
 14/22 anonim ***** válasza:
80%
Felnőtt vagy, ha tiéd, annak másnak nincs beszólása. Szóval te döntöd, hogy mit szeretnel ...
2021. febr. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
64%

Majd sírhatsz szegény szüleid vállán 5 év múlva, amikor váláskor a közös ház megosztásán marakodtok.


Ha másra nem taníthatta meg az embert a 2008/9-es meg a mostani válság akkor az az, hogy a semmire ne vegyen fel hitelt. Neked meg volt akkora mázlid, hogy nem vagy hitelre kényszerítve, anélkül is tudnál tetőt tenni a fejed fölé. Hát sok sikert..

2021. febr. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
75%

11:

Nagyon durván elszabadultak mostanában a lakás árak. Öcsémék egy dunántúli faluban vettek házat, 45 millióba került, és ez még jó vételnek számított a környéken, de semmi extra. 55-56 millióért Budapest közelében csak nagyon lepusztult házakat kapsz, valamivel távolabb, ahol a kérdező vásárol, gondolom ez egy átlag ház lehet.

2021. febr. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
52%
Ez picit azért olyan na kiírom, ennyiért veszek házat " hadd hüledezzenek ". Ha meg véletlen komoly akkor a ti pénzetek, ti dolgotok.
2021. febr. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
50%

17:

Senki sem hüledezik ettől. Ennyiért nagyon alap házat tud venni, ha nem vlaami Isten hata mögötti a hely.

2021. febr. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Ha nem irtam volna meg a reszleteket,akkor meg irnatok,hogy reszletesebben,mert nem tudunj igy segiteni stb.


Egyebkent meg tenyleg nincs semmi extra a hazban.


Egy alap haz,amiben nem nyomorog az ember,van kert,kulon gyermekszoba,spejz,ilyenek...


Nem uszomedences,mozitermes hazat vennek. Az lenne a felvagas.


De ez nem az.

Szerintem ez a normalis elethez valo haz es ennyi,ami minden csalad szamara alap lenne.

2021. febr. 4. 09:13
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Tudom h morbid dolog de ha jól olvasom a pénz a te örökséged eladásából származik.Szóval ha neadj elválnátok a férjeddel a 60 milkos ház fele-fele.

Tudom soha ne legyen ilyen,de sajnos az ismerettségi körömben történt ilyen.

Mindenképp ügyvéd vagy papiros hivatalos forma arról h a ház yx értékét te adtad bele.Lehet h egyszer akár 20 év múlva de jó lehet

2021. febr. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!