Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nagyon félek a cigányoktól,...

Nagyon félek a cigányoktól, de már mindenhol ott vannak. Költözés vagy maradás és tűrés lenne a megoldás?

Figyelt kérdés

Egy nyugodt környéken éltem a családommal, egészen addig amíg az utóbbi években mindenhova ki nem terjeszkedtek a cigányok a vidékünkön és annak környezetében. A 30 kilométeres körzetünkben konkrétan akárhova megyek, hemzsegnek. Nem is lenne gond velük, ha kultúráltan élnének, de szörnyű amiket az elmúlt években leműveltek már. Egyik barátnőm kirabolták nappal az utcán, ahogy a nagyszüleim házát is. Nagynénikém anno megfenyegették az egyik buszmegállóban, hogyha nem ad nekik aprót, akkor elvágják a torkát. Betörtek a házunkba, de az volt a szerencsénk, hogy apám itthon volt, és mikor meglátták, elmenekültek.

Engem sem kíméltek az évek alatt -ez okozza, hogy ma már egy roma mellett sem merek elmenni az utcán-, volt hogy egy csapat srác körbeszorított, fogdostak, nem akartak a buszomhoz engedni, ekkor lehettem kb. 15. De több esetet is tudok mondani, mikor leköptek, szándékosan rám vagy a hajamba tüsszentettek, csúfolódtak rajtam, vagy szándékosan belém löktek. Tegnapelőtt is a barátnőmmel ültünk a padon, mikor egy csapat roma gyerek odajött hozzánk, hogy adjunk nekik pár százast, mert kenyeret akarnak venni. Mondtuk, hogy nincs, mire elkezdtek kötekedni, rángatni a ruháinkat, hogy ne hazudjunk, mert megvernek minket.


Ezeket szinte napi szinten éljük át, sok rendes ismerős, szomszéd már elmenekült innen. Az a baj, hogy én is nagyon szívesen mennék, minél messzebbre, ahol nem érzem magam terrorizálva állandóan, de itt van mindenem, fiatal vagyok, és csak most kezdtem az életet. Itt kaptam meg az álommunkám is. A másik, hogyha én elmegyek, akkor hátra kéne hagynom a családom, és őszintén szólva nagyon féltem őket. Az önvédelem nem nagyon opció sajnos, mert vékony és alacsony lány vagyok, ők meg általában magasabbak/erősebbek, és csapatban járkálnak. Zsebkés/paprika spray van nálam mindig, de úgy érzem még ez is kevés.



2021. febr. 12. 18:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
Kést semmi kép ne vedd elő mert elveszik és azzal szúrnak meg.Inkább kérj viselési engedélyt gázrisztóra , meg menj el önvédelmi sportot tanulni .Sokat fog javítani a biztonságérzeteden .
2021. febr. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Hűűha... nálunk ha ilyen lenne apukám mondaná első körben, hogy költözzünk el, mert nagyon félti anyukámat és engem.

Az pl nem lenne megoldás, hogy az egész családotok elköltözik? Munkába meg be tudsz járni

2021. febr. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
75%

durandán laksz?

én elköltöznék

2021. febr. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
39%
Ne félj sokáig, nem ért véget semmi 45-ben,hamarosan kezdődik a második fejezet, addig lopjon a mocskosa ameddig tud!
2021. febr. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
70%
Testőrként dolgozom, szívesen segítek, pikk-pakk lecsapom ezeket a mitugrászokat
2021. febr. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez nem egyedi eset, kisebb falvak már áldozatul estek, ahol 90% a kisebbség. Ha az önkormányzat rendőrség, nem lép fel érdemileg, nem marad más a költözés. Amíg tudtok, ilyen településeken az ingatlanárak zuhannak, ezért az olcsó ingatlanokba még több kisebbség költözik, és bezárul a kör. Erőszak, vagy akár önvédelem, csak fordítva sül el, te kerülsz börtönbe, vagy úgy megvernek kórházba. Ezt számtalan megtörtént eset bizonyítja, én egy ilyen falun kocsival se hajtanék át, mert így is vertek halálra egy apát a kislánya előtt kirángatva a kocsiból. Tata a vizek városa szép hely, és még itt is a nyílt utcán cobrával rám támadtak, csak mert nyomtam egy rövid dudát, mert elállták az utat. Megjegyzem 15 percig vártam, két kocsi meg előttem állt . Én költöztem az utcából, jól tettem azóta gyarapodtak.Szóval egyre több érintett terület van, de ez az iskolázatlanságra , és a szüleik példájára vezethető vissza, vannak köztük is rendes emberek, ahogy a magyarok közt is van rossz.Igaz engem se magyarok akartak megverni, még jó hogy jól tolatok.
2021. febr. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Az eddigiek+esetleg egy nagy kutya?
2021. febr. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
A cigányok kultúr környezetbe nem valók.
2021. febr. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Melyik település? Amúgy mielőbbi költözés, amíg el tudjátok adni a házat normálisabb pénzért!
2021. febr. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
költözés... ahol én élek itt is sok van, de én sose féltem tőlük, van engedélyem gázpisztolyra, amelyik nem bírna magával...
2021. febr. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!