Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Kopog a szomszéd, mi a legjobb...

Kopog a szomszéd, mi a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés
Megunta valószínűleg az éjszakai végtelen pofázásomat a felső szomszédom. Éjjeli gamer vagyok és ilyenkor dumálok (nem ordítok, csak simán emberi hangnemmel) és beszélgetek másokkal. Na most én nem tudok elaludni hajnali 2 előtt. Plusz ilyenkor online a haveri társaságom. Amint elkezdek dumálni, rövidesen 10-15 kopogást hallok a plafonról tiszta erővel. Én értem, hogy az együttélés törvényeibe nehezen fér bele az éjszakai életmód, de most mit csináljak? Feküdjek le és forgolódjak hajnali 4-ig? Vagy szakítsam meg a gamer kapcsolataimat és valahogy próbáljak meg átállni nappali életmüdra? Esetleg valami jobb megoldás?

2021. febr. 17. 23:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
98%
Ha másik helyiségbe költöztetnéd a gépet? Ha neki ott a hálószobája, akkor tényleg zavaró lehetsz neki:(
2021. febr. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
53%
Kopogj vissza
2021. febr. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Szobámból nincs máshova sajnos.
2021. febr. 17. 23:29
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél egy jobb minőségű mikrofont, ami jobban befogja a hangod és tanulj meg tudatosan halkabban beszélni. Ami neked normál emberi hangerő, az neki lehet baromi hangos éjszaka, plusz nem is feltétlen veszed észre.

(Én is baromi harsány tudok lenni discordozás közben, de ha egyedül vagyok itthon, nem tűnik fel, csak ha más is van mellettem. Vagy ha a macska tüntetően otthagy, mert unja a vinnyogást. :D)


Másik verzió, nagyobb beruházás hosszabb távra: csináltass álmennyezetet a szobádba, némi plusz szigetelésként. Persze ettől még gyakorold a halkabb beszédet, de valamennyit segíthet.


C verzió, nem kell aludni meg forgolódni, de dc-ról köszönj el éjfélkor. Anélkül is lehet játszani.

2021. febr. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
76%

Koltozz el a lakotelepi lakasbol. A teglahazakban torkaszakadtabol uvoltenek a szomszedaink es csak a falnak tapasztott fullel halljuk kivehetoen. Ha a fal mellett allunk,akkor kicsit halljuk. Az agyunknal mar nem hallunk semmit belole.


Az durva,h vki megtiltsa,h beszelgessek a sajat lakasomban.

2021. febr. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
27%
neki rossz a padlószigetelése valószínűleg. padló felől kell jó esetben a hangot szigetelni, nem plafon felől. Nehogy már te költs több százezret, mikor neki van baja. Nekünk is volt ilyen szomszéd (alsó) aki konkrétan meg akarta tiltani hogy lépjünk a lakásban (mezítláb). Elvárta volna, hogy senki se lakjon fölötte. Tényleg nagyon gáz, ha meg akarja tiltani, hogy beszélj a saját lakásodban.
2021. febr. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Hát ja, arra kéne pénz. Egyetemistaként 0 bevétellel erre lehetőségem nincs.
2021. febr. 17. 23:53
 8/19 A kérdező kommentje:
Mindegy, nemsokára diplomázom aztán megpályázom külföldet. Remélem ott jobbak a lakások :D
2021. febr. 17. 23:54
 9/19 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem ne csinálj semmit. Neki van baja, és ő zajong, veri a padlót. Max őt lehet csendháborításért feljelenteni. Ha bejelenti hogy beszélsz, körberöhögi a rendőr.
2021. febr. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Teljesen megértem amúgy őt. Papírvékonyak a falak. Alattam egy hentesüzem üzemel hajnali 5-től és úgy vágják a rekeszeket a földhöz, hogy az egész panel beleremeg. Aztán üvöltözve dolgoznak. Nem tudok normálisan aludni, mindig szívrohamra kelek én is reggel 5-10 percenként, szóval tudom, hogy milyen amikor nem tud aludni valaki. Igazából 2-3 óránál többet nem tudok mély álomban aludni.
2021. febr. 18. 00:01
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!