Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Lehet valamit tenni, ha...

Lehet valamit tenni, ha szerintem valaki be akar torni valahova?

Figyelt kérdés

Az elmult egy honapban kb 3x lattam az ablakbol ejszaka, hogy egy ember jon biciklivel, megall, es probalja nyitogatni az egyik csaladi haz kapujat. Aztan nem sikerul neki, es megy tovabb a biciklijevel. Mikor legeloszor lattam, masnap becsengettem, elmeseltem ezt, de nem igazan vette komolyan az ott lako neni, marmint semmi kerdese nem volt, vagy meglepodes, semmi.

Aztan talan multheten ugyanez volt, es most az elobb megint.. Nem latok be az utcaba sokaig, de hallottam, hogy nem csak az elso hazba probalt bemenni, hanem valamit zorgott meg utana is.

Meg multkor mikor lementem szolni a neninek lattam, hogy a szomszed haznal van kamera, szoval az biztos felvette ezt az embert, viszont ott (gondolom a kamerak miatt) nem probalkozott.

Cigizni jarok az ablakba, szoval az, hogy en csak 3x lattam nem azt jelenti, hogy nem probalkozott tobbszor.

Area gondoltam, hogy holnap szandekosan tobbet lennek az ablakba, es megprobalnam levideozni, hatha jonne epp megint, de es azzal mire mennek?

Most rendort azert nem hivhatok megse, hogy valaki probal kinyitni egy kaput (pontosabban az egy ajto) gondolom.


2021. febr. 24. 04:25
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Nem lehet, hogy ez csak valami helyi kettyós figura lehet? Talán be se akar menni, hanem ez valami flúg nála. Vannak ilyenek.
2021. febr. 24. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%

Hat rendort kihivni folos, de te besetalhatsz a kapitanysagra escelmondhatod az ütinek, hogy ez történt és akkor majd többet fognak arra jarorozni hogy elzavarjak, ill tudni fogjak kit kerdezzenek kinezetrol stb mikor megtortenik a baj.


ablakbaN* leszel tobbet.


Hat ha levideozod jo lehet a rendőrségnek ha betor (birosagon nem donto bizonyitek se a hangfelvetel, de donthetnek ugy), meg ugye attol meg "nem biztos hogy o tort be", de azert konnyiti a munkat. Meg elriaszthatja, jol gondolod.


Azert a kamerak bizalmara vigyazz, lehet, hogy csak álkamera!

2021. febr. 24. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon bírom az ilyen vén banyákat, hogy ilyenkor nem érdekli őket a dolog, de a ha a vánkosból kiszedik az 5 milla kisnyugdíjukat őket még jól helyben hagyják akkor tudnak sipákolni.
2021. febr. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én hasonló esetnél betelefonáltam a rendőrségre és elmeséltem a problémát. Utána többször járt rendőrautó a környéken. Nem tudom elkapták-e az embert vagy nem (gondolom nem), de azóta nem láttam errefelé.
2021. febr. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

1

Hat, nem tudom. Ez nem jutott eszembe eddig. Siman lehet igazabol.


2

Most tenyleg muszaj volt kijavitani azt a szot? Ne mar...

Mondjuk ha en mas irasat javitgatnam, azert csak odadigyelnek, hogy ne irjak olyanokat, mint:

escelmondhatod 😀

Hogy elott mindig vesszo all

Tovabb nem sorolnam.


3-4

Koszonom a valaszt!

2021. febr. 24. 10:49
 6/10 anonim ***** válasza:
46%

Kedves kérdező, 2es vagyok.


Tudod az két külön dolog, mikor valaki nem ismeri a -ban/-ben vs -ba/-be rag használatát, és mikor valaki VÉLETLENÜL elír, elüt egy szót, szóközt!

"escelmondhatod" konkrétan egy szóközt ütöttem félre telón.

Ennyi erővel abba is beleköthetsz, hogy ékezetek nélkül írtam!

CSAK ELŐBB TANULJ MEG MAGYARUL! Azután kötekedhetsz jogosan, mint én :)

Persze ha véletlenül hagytad le az N betűt a baNról, az más, de mivel gyakori a babebanben helytelen ragozása ezért feltételeztem a nem ismeretét, amit azzal igazolsz, és azzal igazolod, hogy nem egy véletlen lehagyás/elütés, hogy nem azt mondod, hogy "jóvvvanmááá' véletlen lehagytam" hanem elkezdesz védekezni, hogy miért nem baj, hogy te nem tudsz magyarul és miért a másik a sokkal butább nálad és rosszindulatú, hogy a saját butaságodat igazold magad előtt, hogy nyugtasd magad.


A másik meg az, hogy a kérdésre válaszoltam, helyesen és hasznosan, tehát nem értem miért is vagyok jogtalanul lepontozva!

2021. febr. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A, megszólaltatni egy (személyi riasztót);

B, magasról elejteni egy nagy befőttes üveget.

2021. febr. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, én azért odaszólnék a helyi kapitányságra, ha nem is a 112-t tárcsáznám... Mégis csak betörési kísérlet, főleg, ha több helyen próbálkozott.
2021. febr. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

6

Szerintem meg ha mas helyesirasaba belekotunk, az a minimum, hogy a mi irasunkbaN nincs legalabb 5 hiba.

Hiaba valaszoltal a tobbi reszbeN rendesen, nem tudtam ertekelni ugy, mint a tobbieket. Nem egy nagy dolog, de szamomra ismeretlenek ertekere/biztonsagara probalok ismeretlenul vigyazni, es valaki kijavit egy N betuvel. Hat nem tudom..😀


7

Ez nem hulyeseg egyebkent.


8

Van ismerettsegem arrafele, szolni fogok csak igy barati alapon :)

2021. febr. 25. 02:54
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Betoresi kiserlet.


Vedd fel telefonnal. Buncselekmenynel jogszeru a felvetel . Elfogadjak jogszeru bizonyiteknak. Vedd fel es vidd be a rendorsegre.

2021. febr. 26. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!