Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi erről a véleményetek?...

Mi erről a véleményetek? (többi lenn)

Figyelt kérdés
A társasházunkban sok idős ember él, olyanok is, akik életükben nem dolgoztak, és halálra unják magukat. Ha elkapnak, elkezdenek semmiségekről beszélni (mit ettek, milyen az időjárás), én pedig lerázom őket. Egyrészt tanulok, dolgozok, jobb dolgom is van, másrészt ha szabadidőm van, élvezetesebb egy jó könyv vagy értelmes barátokkal találkozni, ezektől a fenti semmitmondó információktól nem lesz nekem jobb. (Persze sajnálom őket, de elég felszínes észre vall ilyenekről beszélni) Szerintetek én vagyok szemét vagy jogos?

2021. febr. 24. 13:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
Ha nem akarsz velük beszélni a te döntésed, én is tapasztaltam már hasonlót, csak ő ilyen hipohonder és saját magába beszéli a betegségeket úgy hogy tényleg egyre több baja lesz... Hiába mondtam neki ésszerűen el, hogy nem normális a hozzáállása, ( és nálam türelmesebbek jóval többször, azóta is ) azóta is egyféle energiavámpírként viselkedik.
2021. febr. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Nem vagy szemét, nekem sincs mindig időm a semmiről beszélgetni, mert 1000 féle dolgom van.
2021. febr. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyunk egyformák. Én is kis társasházban élek, hogy 1 emeleten 4 lakás van. A mi emeletünkön csak mi vagyunk fiatalok, a másik 3 lakásban idősek laknak. Én mindig megállok beszélgetni velük egy kicsit. Volt, hogy a szomszéd Böbe néni átjött, hogy eltört a karja, tudnék-e segíteni neki. Persze, hogy átmentem, kitakarítottam, főztem neki, és szívesen hallgattam a fiatal éveiről szóló történeteket. Főleg ha fényképeket is nézünk. Rendszert én sem csinálok belőle, ha dolgom van, akkor kedvesen mondom is, hogy ne haragudjanak, de most mennem kell, majd legközelebb beszélgetünk. De ha ráérek szívesen beszélgetek velük, mert valahol sajnálom a magányukat. Immádok jó magam is olvasni, de néha az idős szomszédjaim sokkal érdekesebb történeteket mesélnek a múltjukról.
2021. febr. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%
A hipohonder akiről írtam még 40 éves sincs, de úgy viselkedik, mint egy "90 éves".
2021. febr. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 DeMoR ***** válasza:
74%

Ez alapján az írás alapján kissé apatikus egoista, de csak biztos kicsit impulzívan írtál :D...


Nos tudod, ha majd a jövőben már meghallt az összes barátod, az összes felmenőd, tőled idősebb rokonod, egyéb szeretteid, már senki se ismeri fel a kedvenc könyveid, vagy filmjeid, sorozataid, stb... úrrá lesz rajtad a félelem, a megbánás, a magány, a közöny és néha jó érzés a szürke hétköznapokban csak úgy köszönni valakinek és beszélni az időjárásról, mielőtt vissza menne ugyan abba a poros dohos régi lakásba, házba, ahol egyedül "él". ^^


Illetve lehet ám kérdezni is... ennyi élet tapasztalat után hidd el rengeted, RENGETEG izgalmas és értékes dolgot tudna mesélni, mutatni, stb... Látogasd meg mert lehet évek óta te leszel az első ember... ^^

Neked is jól fog esni 1-2 ilyen eset életed vége felé majd ;)

(Ha már 1x jól kibeszéli magát, legalább már kevesebb kedve lesz random megállítani, mert "fel lesz töltve a szociális 2V-os eleme" :D)

2021. febr. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Kedves 3 és 5! Más dolog egy értelmes időssel beszélgetni, más olyannal aki a fent említett témákat nyomja. A nagyszüleim 94 éves korukban is műveltek voltak, csak a mozgásukkal volt baj :) így nem idős gyűlölő vagyok, hanem az unatkozó életművészektől vagyok ki.

Az egyik ilyen néni pl. sosem dolgozott, vannak tág rokonai, gyerekei, és szokása hogy mindenkit zaklat hogy jöjjön be hozzá, aki egyszer is elmegy az ajtaja előtt, és ilyenekkel traktálja, annyira unatkozik. Ha dolgozik valaki, vagy tanul, kihívások elé állítja magát, és az intelligenciája nő.

2021. febr. 24. 13:36
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy szemét, bár kedves mondattól nem lennél kevesebb te sem. Persze, nem kell senkihez bemenni meg órákig nyomni a szöveget. Pár percre leállok én is beszélgetni, 1 néni volt, aki át is jött néha, de már sajnos meghalt.
2021. febr. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Persze, ha lenne olyan művelt, idős szomszédom, összejárnék vele szívesen, kizárólag szabadidőmben...
2021. febr. 24. 13:54
 9/13 anonim ***** válasza:
36%

"sok idős ember él, olyanok is, akik életükben nem dolgoztak"


Kérdező! Egy köcsög vagy!

2021. febr. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Kedves 9-es! Ismeretlenül miért? Csak szemléltetni akartam, hogy halálra unják magukat és az eszük sem túl sok.
2021. febr. 24. 14:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!