Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi erről a véleményetek?...

Mi erről a véleményetek? (többi lenn)

Figyelt kérdés
A társasházunkban sok idős ember él, olyanok is, akik életükben nem dolgoztak, és halálra unják magukat. Ha elkapnak, elkezdenek semmiségekről beszélni (mit ettek, milyen az időjárás), én pedig lerázom őket. Egyrészt tanulok, dolgozok, jobb dolgom is van, másrészt ha szabadidőm van, élvezetesebb egy jó könyv vagy értelmes barátokkal találkozni, ezektől a fenti semmitmondó információktól nem lesz nekem jobb. (Persze sajnálom őket, de elég felszínes észre vall ilyenekről beszélni) Szerintetek én vagyok szemét vagy jogos?

2021. febr. 24. 13:15
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Kérdező, egyetértek veled.

Nem kötelességed senkiről se gondoskodni. Nem mellesleg ha sok idős ember él, miért nem EGYMÁSSAL beszélgetnek?

Idős vagy fiatal, szerintem kell annyi alapvető szociális intelligencia hogy észrevegyem ha valakit untatok, és ne erőszakoljam rá magam.

Egyébként igen, pár kedves szó váltása egy aranyos, jóindulatú, de magányos idős emberkével, aki értékes tapasztalatokat tud átadni és jó társaság, megéri és az ő lelkével is tettél valami jót.

De amikor valaki ráderőszakolja magát, neked meg KÖTELEZŐ sajnálni különben sz@ŕ ember vagy, ezt a hozzáállást nem tudom megérteni.

Egyébként nekem is van nagymamám, szeretem imádom, szoktam vele lenni elég sokat. De hiába nem túl fényes az állapota, ő is meg tudta találni a hozzá korban és érdeklődési körben is közelálló szomszédjait, és azon kívűl hogy nem hagyjuk magára, ő is tesz azellen hogy ne egy sötét lyukban éljen még 20 eseménytelen évet, hanem szépen, tartalmasan, boldogan élje le a maradék kis idejét.

2021. febr. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Pontosan! Mint írtam egy magányos de művelt időssel többet is összejárnék, persze nem munkaidőben. Egyébként ővelük is fél percig beszélgetek, bólogatok a butaságaikra, aztán lerázom őket. Társadalomban élek, nem mondom azt hogy haggyá' má, nem érdekelsz! :)
2021. febr. 24. 15:15
 13/13 anonim ***** válasza:
Teljesen jogos. Nem egy szint vagytok.
2021. febr. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!