Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Falu vs varos melyik a jobb...

Falu vs varos melyik a jobb minden szempontbol? tudom van mind2nek elonye&hatranya de melyiknek van tobb elonye? szerintetek

Figyelt kérdés
irjatok erveket is hazidogaba kell

2021. febr. 26. 20:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Város mer több a munka lehetőség,

vásárlás, árubeszerzés (bútor boltok, több fajta élelmiszerüzlet,plázáz) szempontból is jobb, ismerkedés lehetőség, több ismeretlen arc, szórakozás szempontból is (mozi, éttermek,discok) stb

2021. febr. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Kozepes varos, kertvarosi ovezet.

En ugyan kulfoldon lakom, de egy 70 ezres “nagyvarosban”. Megis még a belvaros is csendes, nem tulzsufolt.

A megfelelo kornyekek olyanok, mintha meg mindig “falun” laknank.

De ott van pl Magyarorszagon Debrecen. Minden megvan benne, 200 ezres nagyvaros, de sok reszen tiszta falusi a hangulat, olyan csendes, videkies.

2021. febr. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
koszisztok
2021. febr. 26. 20:55
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Falu mer én városi vagyok....es igy nem futunk össze véletlenül se
2021. febr. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%

Tényleg nézőpont kérdése és egyénfüggő.

Vidéken jobb felnőni szerintem, a levegő minősége is jobb mint egy városban, a vidéki élet sok mindenre megtanít. Viszont vidéken ha akad is munkalehetőség akkor valami alulfizetett robot meló. Valahol a kettő között van az aranyközépút.

2021. febr. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%
Város. A legtöbb városnak vannak nyugodt, csendes környékei mégis közel van minden ami csak kell. A falu akkor jó, ha van autó.
2021. febr. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én falusi vagyok, de szívesebben élnek városban. Ott több a munkalehetőség, nagyobb eséllyel lehet barátnőt szerezni, több a szórakozási lehetőség.
2021. febr. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Város, és szerintem kimondottan nagyváros.

Sokan valamiért szeretnek egy ilyen romantikus ideát festeni a vidéki, falusi élet köré, hogy az mennyire szabad, szép zöld, friss a levegő, biztonságos, tekergő kis ösvények, csermely, bárányok, kis házikók, ibolya az árokban stb. Valóban van ilyen is és tényleg kellemes a környezet, de nyaralni vagy kirándulni és nem lakni. Én vidéken nőttem fel és gyerekként még tényleg tetszett a falusi élet, de kamaszkoromtól kezdve utáltam. Szinte mindenért be kell utazni a városba és helyben semmiféle lehetőség nincsen pl. iskola, üzletek, bank, tanfolyamok. szórakozási lehetőség, munka, társasági élet, hobbi és sport (már amelyik persze) stb. Rossz a tömegközlekedés (ha van) autó nélkül kb. nem jutsz sehova. Sokszor a környezet sem szép, zöld, rendezett stb., hanem inkább lelakott, gondozatlan, sáros-poros, szegényes, büdös stb. Nem sorolom tovább, de a lényeg az, hogy szerintem nem sok pozitívuma van a falun élésnek, hacsak nem valami nagyon jó környékről van szó. Nem akartam általánosítani sem, mert biztosan van különbség falu és falu között is, de nekem ez a tapasztalatom.

2021. febr. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
95%

Falu amelytől 5 kmre van egy nagyobb város.


Ez a tökély

2021. febr. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

szerintem am falu a jobb


kosz a valaszokat

2021. febr. 27. 09:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!