Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Panelben mi a megoldás, ha a...

Panelben mi a megoldás, ha a szomszédtól nem tudunk aludni?

Figyelt kérdés

Kora reggel olyan, mintha a fölöttünk lakó valami medicin labdát dobálna, folyamatos ütődés hangok. Én nem ébredek fel rá, de a párom már készen van, egy héten 2-3 alkalommal mindig csinálják. Én felmentem szólni eddig kétszer, előnn a vállukat vonogatták, utána annyit megtudtam, hogy az ember valamit edz és aközben kopácsol. Sajnos egyszerű, buta pár, mások sem szeretik őket, de sajnos csak mi lakunk alattuk.

Házmester is csakd annyit mond, hogy sajnos ismerjók őket, ilyenek...

Lehet ilyenkor valamit ténylegesen tenni, vagy bele kell törődni a reggel 6 órai kelésbe?



2021. márc. 5. 20:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Rendőrséget lehet hívni.
2021. márc. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
Akik köztudottan semmit sem fognak tenni. Nekem múltkor a panelban valamelyik Tajgetoszi ember állat 9 hónapon keresztül fúrt. Nap mint nap délután 17:30kor zendített rá. Múltkor szombat délután 4kor állt neki falat vésni. Végig jártam a tömböt és füleltem honnan jön a zaj. Bekopogtam, közöltem vele hogy ennek nem ilyenkor van az ideje. Most hagyja abba a következő alkalommal rendőrt hívok és leverem az automatáját. Na azóta van csend.
2021. márc. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Átlagban a gyakorlat azt mutatja, hogy nem lehet ilyenekkel mit kezdeni. Én bosszulkodni szoktam.

Nálunk is egy ilyen bugyuta pár lakott, mondjuk azokat inkább csak mamutnak képzelték magukat (meg kicsit úgy is néztek ki). Pincér volt mindkettő, rendszeresen hajnalban értek haza, és akkor úgy dübögtek végig a házon, mintha egy elefántcsorda futóversenye zajlana fent. Szóltunk nekik mi is, de csak vonogatták a vállukat, és meg mernék esküdni, hogy csak még jobban dübögtek utána... Nekünk a füldugó oldotta meg egyébként.

Érzetre meg az, hogy ők ezt 2-3 között játszották el általában, én meg 6:30kor keltem, mikor ők nagyban aludtak volna már. Szóval elkezdtem a plafon lambériáján húzkodni egy partvis nyelét. Hallottam, hogy nem tetszett nekik, mert valamelyik rendszerint felkelt. Aztán hálistennek meg is pattantak elég hamar. Tudom,tudom, szemét vagyok - de ha már normálisan megkérem őket, és még hangosabban dübögnek utána, akkor nehéz bánni.

2021. márc. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt vettem észre, egyetlen megoldás ha te idegesítőbb vagy mint ők...


Én magam az az ember vagyok, aki igyekszik csendben lenni, nem zavarni másokat, fejhallgatóban járok-kelek a lakásban is, nem bömböl zene, tv. De egyszerűen kibírhatatlan a szomszédság. Jeleztem neki, szartak bele.


Azóta elkezdtem én is zajongani. Megérkezek úgy beQrom az ajtót, mint állat, esténként is ütöm-vágom az ajtókat. Este érek haza, gondolkozás nélkül beteszek egy mosást ami este 10-kor úgy centrifugál, hogy remeg bele a ház.


És azt vettem észre, hogy ilyenkor utána egy ideig relatív vissza fogják magukat. Gondolom azért, mert készülnek "szólni" csak nincs pofájuk mert tudják, hogy ők is úgy viselkedtek korábban mint az állatok.

2021. márc. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is csendes üzemmódban élek és mikor augusztusban a mostani albérletembe költöztem, igyekeztem fene nagy tapintattal lenni mindenki felé. Aztán szépen rájöttem, hogy rohadtul nem érdemlik meg, úgyhogy azóta én is némi hangoskodással igyekszem megtorolni, ha a falszomszédomban lakó 4 fős brancs esténként nem bír magával. 4 lakás van az emeleten, egyedül ezekkel van gond. Nagy értelmiségi családnak tartják magukat, de civilizáltan közlekedni egyik se tud. Elefántléptekkel csörtetnek, megy az eszetlen dübörgés, a bejárati ajtójukat úgy bekúrják minden alkalommal, hogy csak azt csodálom, hogy még nem szakadt ki a helyéről. Az a baj, hogy ezek másból tényleg nem értenek, csak a zajongásból. Jobb dolgom is lenne, mint ezt a brancsot idomítani, de kénytelen vagyok, mert akkor 1-2 napra mondhatni visszavesznek kicsit. Aztán kezdődik minden elölről. 0-24-ben itthon vannak, soha nem üres a lakás, soha nem kelnek korán, szóval 11, fél 12 körül még simán dübörögnek. Én meg korán kelek, úgyhogy reggelente igyekszem ezt honorálni nekik.
2021. márc. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
#2-nek: ha levered az automatáját, és ő hív rendőrt, rosszabbul jársz... Én már csináltam ilyet vasárnapi esti fúrásnál, önbíráskodásért 5000 ftot be kellett fizetnem. A fúró hívta ki a rendőrt rám.
2021. márc. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
#6 Ezért minek jön ki a rendőr és büntet, hogy lekapcsolod a biztit??
2021. márc. 7. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
86%
Én akkor is kifizetem azt az öt papírt, de este itt többet senki nem fog fúrni. Erre vannak hétköznapok, ha valaki akar vegyen ki szabit és intézze napközben ezt, ha meg nem megy viselje a következményét annak hogy így jár
2021. márc. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Velünk is ez van, Anglia..kosaraznak a lakásban stb...megoldás? Költözzünk mi! Mert sajnos itt ilyen lassan mennek a dolgok ..vicc.
2021. máj. 26. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!