Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit kezdenétek ezzel a két...

Mit kezdenétek ezzel a két társasággal?

Figyelt kérdés
Helyszín: Budapest, Hattyú utca. Téglaépítésű társasház. Adott két zajos társaság (a brancs lenne a legtalálóbb megnevezés, de maradjunk a társaságnál), akik egymás fölött laknak. Én a föntiek falszomszédja vagyok. Fölül apu, anyu, két tizenéves gyerek. Alul apu, anyu, két tíz év alatti gyerek. Mindkét lakásban alap az ajtócsapkodás, trappolás, dübörgés, de a lentiek talán pár fokkal durvábbak. Náluk este 10 után is mindig üvölt a tévé vagy valami zene. Két gyerek soha nem kerül ágyba időben. A föntiek nem bírják a lentiek esti zajongását és úgy próbálják elkussoltatni őket, hogy egész este iszonyatosan dübörögnek meg csapkodnak. A tegnap este is kriminális volt, asszem 11 körül hallottam az utolsó becsapódásszerű dübörgést, hát majd' lefordultam az ágyról. Plusz 10 után nem sokkal felhangosítottak egy ócska, ritmustalan zenét és azt nyomatták, hátha lesz eredménye. Na most az eredmény konkrétan az, hogy ezzel a bájos párviadallal mindig az én esti nyugalmamat barmolják szét ezek az észlények, és ez már elég régóta így megy. Vannak persze csöndesebb esték, de szinte minden este van valami kései műsor. Jellemzően 11-ig, de ez is változó. És egyik brancsban se merül föl, hogy amúgy mások is laknak körülöttük, akik velük ellentétben korán szoktak kelni és mondjuk 10 körül már aludnának - ha lehetne. Amolyan őslakos család mindkettő, szóval jóban vannak a közös képviselővel is, főleg a fentiek. Én tavaly költöztem ide és a lakást is csak bérlem. De már nagyon kezd elegem lenni az állandó esti cirkuszból. Kíváncsi lennék, ti mit tennétek a helyemben. (Egyszer már jeleztem a dolgot a fentieknek, de jobb nem lett tőle a helyzet.) Előre is köszöntem a meglátásokat.

2021. márc. 14. 12:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

En ennel horrorabb dolgok miatt ot honapig gyogyszerezve probaltam valahogy aludni es SOS adtam el az amugy pasareti villalakast. Mindegy, hogy panel vagy szazeves haz, mindegy, hogy lumpenproli vagy ertelmisegi.

Esetemben mindent elkovettem. Egyik szomszed sem allt ki mellettem, sunnyogtak, a zajos lakok viszont bosszubol meg pofatlanabbak lettek.

Utana is elkepeszto szomszedaim voltak mas hazban, de ejszaka nagyjabol tudtam aludni.

Papiron letezik csak megoldas, de valojaban el kell koltozni.

2021. márc. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Költözz!


Addig meg minden este hívj rendőrt!

2021. márc. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Valaki írja már le légyszi, aki ilyen esetben rendőrt hívott és a rendőrök intézkedtek volna és változás történt azután a hazban, hadd higgyek a csodákban!

Egyébként szörnyű, hogy bunkó hangos szomszédok, hogy meg tudják az emberek életét keseríti.

2021. márc. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Így kommunikál az I. kerületi értelmiség... Brávó! Ahelyett, hogy lerendeznék egymás között, inkább felverik a fél házat. Ez oszt igen. Erős lenne a civilizált jelzővel illetni bármelyiket is a felsorolt barmok közül. Asszem tényleg érdemes lenne fontolóra venned a költözést. Főleg ha a helyzet hosszabb ideje fennáll... Lássuk be, ezek remekül elvannak így a jelek szerint. Az biztos, hogy én már felcsengettem és pofán vertem volna azt, amelyik folyton dübörög nekem. Érthetetlen, hogy nem tanult meg kommunikálni egyik se. Tudom, hogy könnyű mondani, de próbálj jobb helyet találni. Legközelebb talán, talán nem fogsz ki ilyen idiótákat. Drukkolok!
2021. ápr. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

“ Valaki írja már le légyszi, aki ilyen esetben rendőrt hívott és a rendőrök intézkedtek volna és változás történt azután a hazban, hadd higgyek a csodákban”

Ideig-óráig mindig kussban volt utána a krva szomszéd, a fordulópont az volt, amikor éjjel fél 2kor hárman hívtunk rá rendőrt, a haverja jött ki ...és az is bevitte.

Na onnantól kezdve ugyan továbbra is hangosan ment a tüc-tüc, de legalább a 2 helyiséggel arrébb lévő konyhában nem csörömpöltek az edények a vibrációtól.

Aztán vettem egy erősebb hangfalszettet.... fal felé fordítottam, full basszus, full hangerő.... tekintve, hogy mindkettőnk lakása kb ugyanolyan elrendezés tükörben és egy szobás minilakás, nem nehéz kitalálni kb hol az ágyuk...fél évig játszottuk, hogyha tüc-tüc zavart, akkor Rammsteint hallgatott - ugyanazt az egy számot végtelenítve.... megtanulta, hogy hol a hangerőszabályzó

Következő lépés az lett volna, hogy nagyon mély hangot (amit nem hallani csak zavar) állítok loopra és azt “hallgatja” egy hétig (csak hétvégén vagyok itthon)... nem volt rá szükség eddig

2021. ápr. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5 Minden elismerésem. :) Így kell ezt csinálni.
2021. ápr. 25. 21:23
 7/7 anonim ***** válasza:

6, ez csak az egyik oldslsó szomszédom


csak hogy folytassam, felettem lakó alól végre elárverezték a lakást, az új lakókkal egyetlen bajom, hogy a tavalyi karantén alatt galambokat etettek a fejem fölött, de persze az én ablakom alatt volt a galamb és kacsaszar (van egy tó a közelben), valaki szólt nekik mert 3 hét után abbahagyták, mondjuk azóta van 4 parkoló, ami tök üres, mert annyi dög szokott ide a fákra, hogyha valaki meg akarja találni a galambszar alatt a kocsiját, akkor nem áll oda


Másik oldalsó szomszédom felé olyan vékony a fal a beépített szekrényeinknél, hogyha normál hangerővel nézi a tévét, akkor olyan, mintha nálam menne, de szerencsére jó pár évig nem itt lakott (amúgy csendes a fickó)


Harmadik oldalsó szomszéd kölke egy neveletlen dög, rendszeresen kint van/volt esténként a lépcsőházban... a kedvenc hobbija az volt, hogy miután a fémkorlátot verte, nekirohant a bejárati ajtóknak... ez addig tartott, míg egyszer épp akkor tette ezt, amikor én kifele indultam, és nyitottam az ajtót... mivel az lendült befele én reflexből visszalöktem (3 hónappal megelőzően ölték meg az egyik szomszéd nőt, kb majdnem szívrohamot kaptam)... kölök azóta leszokott a lépcsőházban császkálásról, az anyja meg arról, hogy hozzámszóljon, bár tényleg nem a gyereket akartam megütni az ajtóval


És még mesélhetnék...

2021. ápr. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!