Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Panelban hogyan kezeljem az...

Panelban hogyan kezeljem az agresszív szomszédomat?

Figyelt kérdés

Vettem egy panel lakást. Faterom segítségével teljesen felújítottuk 2 hónap alatt. Általában munka után dolgoztunk rajra 3-6 ig. A ház szabályzata ennyit engedett. Én erre oda is figyeltem és állandóan gyomorgörccsel dolgoztam, nehogy valakinek kényelmetlenséget okozzak. Nyilván zajjal járt az egész. Minden egyes emeletre kitettem a számomat, hogyha valakinek gondja van keressen bizalommal. Senki nem keresett.


Be is fejeztük a felújítást novemberben. Azóta egy hangosat nem köhögtem a lakásban. A minap, tehát több mint 3 hónappal a felújítás után(március 16.) felfúrtam egy szekrényt. Túlzás nélkül 2x10 sec. 2 tipli, kész. Mondjuk hibáztam mert mindezt 19:05 körül tettem. 5 perc múlva hallom hogy valaki ráfeküdt a csengőmre és addig nyomta amíg nem nyitottam ajtót. Valamelyik szomszéd volt, de nem a közvetlen körülöttem lévők közül. Akkor aztán ordibálva rázendített, hogy én felköltöztem BP-re és én november óta csak fúrok faragok, senkit se tisztelek, mit képzelek magamról, fel leszek jelentve, szólnak rólam a közös képviselőnek. Aztán még vagy elmondta 3x hogy feljelent. Azzal kezdtem hogy bocsánat, végeztem már, nem lesz többször ilyen, azt gondoltam ezzel megnyugszik. De csak nem hagyta abba. Nem lehetett mondani semmit neki. El volt kattanva. Csak mondta a magáét. Neki állt papolni a tiszteletről is. A feljelentés, meg a mit képzelek magamról mondatokat még vagy 2szer megismételte, aztán elment. Mindezt ordibálva a folyosón.

Nyilvánvalóan valami elkattant nála, és alapvetően is egy bunkó és nem is a fúrás vagy én vagyok a boldatlanságának az oka, de mégis, szerintetek az ilyen embert hogy lehet/hogy kell kezelni? Mit lehet mondani neki, hogy a lehető leghamarabban lezárjam az ilyen szituációkat? Csukjam rá az ajtót? Félni nem félek tőle, csak a hangja nagy. Biztos vagyok benne, hogy meg fog látogatni még. Nem szeretném hallgatni az alaptalan fenyegetőzéseit. Rendőrt se akarok hívni rá, azzal sztem csak mégjobban felidegesíteném. Köszönöm előre is.

Ha meg tényleg ekkorát hibáztam, hogy az első találkozáskor ilyeneket kell mondani nekem, Akkor légyszi ti is küldjetek el melegebb éghajlatra és akkor én is megnyugszok :D.



2021. márc. 17. 08:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Hagyjad, nem tudsz vele mit tenni, ha idióta. Meghallgattad, aztán becsukod az ajtót, ha kidühöngte magát. Szerencse, hogy nem közvetlen szomszéd, akkor talán annyira nem tud veled kitolni, de nem érdemes szítani a feszkót, mert akkor a nyakadra fog járni minden hülyeséggel. Lehet, hogy most, hogy befejezted a felújítást, megnyugszanak majd a kedélyek, mert nem tud miben beléd kötni. Köszönj neki a lépcsőházban, aztán nézz át rajta. Tényleg nagyon idegesítő lehet 3 hónapig minden délután ezt hallgatni, de ti se tehettek róla, meg ő se tud vele mit tenni, sajnos a társasház ilyen.
2021. márc. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

Rá kellett volna csukni az ajtót.

Igazából semmit nem tehetsz. Legközelebb ne adj okot erre. Ha ok nélkül köt beléd, akkor hivatkozhatsz házszara.

Légy hatarozott és te is hasonló stíusban küldd el a halál náthás f@szára.

Legvegső eset a rendőrség.

2021. márc. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%
A ház szarára hivatkozni csak indokolt esetben lehet.
2021. márc. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%

Ránk az öregasszony verte az ajtót. De konkrétan majdnem betörte. Se köszönés, se semmi, elkezdett velünk üvölteni. Én kétszer köszöntem neki, majd mikor továbbra is csak üvöltött rácsuktam az ajtót. A legszebb az egészben, hogy nem is mi fúrtunk, hanem 2 emelettel lentebb 😂

Egyébként ez a nő torkaszakadtából üvöltött a folyosón, amint meghallotta a fúrót. Szerintem ezt várta egésznap

2021. márc. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

Csak kell neki a drama mint a legtobb oregembernek. Ezek folyamat figyelik az órát hogy uristen most kivel lehetne uvoltozni.

Szepen fogtam volna es racsapom az ajtot.

Közös kepviselo is f.szagyerek lehet. Miert erdekelne engem az hogy kinek kije halt meg? Ez indok arra hogy atjojjon es uvoltozzon velem mert nem kussban ulok a szobaba? Azert ez egy vicc szerintem. Mert oke 6 utan, de nem fel-1 óráig csinaltam valamit.

Egyetem mellett lepcsohazakat szoktam takaritani, hat ott is paran amint meghalljak hogy jovok lefele a lepcson a vizesvodrommel, egyből kineznek a folyosora mintha vmi fertozo valami lennék, es igy 5 meterrol mondjak hogy "de aztan szepen moss fel". En meg igy nézek hogy amugy mi kozuk van hozza. Nem nekik dolgozok.

2021. márc. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
Túlreagálta, idióta, ez róla szól. Ha nem képes arra, hogy legalább az első alkalommal normális hangnemben tegyen észrevételt és elfogadja a normális hangnemben adott választ, az őt minősíti. Ha legközelebb jön ordítozni, különösen a tiszteletről, akkor állítsd le és követeld meg magadnak a tiszteletet! "Ha észrevétele van, tegye meg normális hangnemben! És legyen szíves elfogadni a normális hangnemben adott választ, főleg ha a tiszteletről beszél."
2021. márc. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer átmennék hozzád aztán majd ketten elintézzük :D

28/F

2021. márc. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

vannak ilyen drámakirályok akik alig várják hogy valakibe beleköthessenek. A felújítás nekik a mennyország, valamiért arra rögtön ugranak a parasztok.

Nekem is kötekedett az alsó szomszédom egy öreg papa, hogy délután ne dolgozzanak a szakemberek mert akkor szokott pihenni, de ne is délelőtt, mert nem hallja a tévét, de ne is este dolgozzanak mert akkor meg alszik. Elhajtottam a fenébe.

2021. márc. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%
No majd leélsz ötven évet egy ilyen házban... meg fogod érteni, mi gyűlt már ezekben az idegzetekben össze.
2021. márc. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Picit félek is tőle hogy ilyen leszek, de majd visszaolvasom ezt a postot 40 év múlva. Köszönöm mindenkinek a reakciókat.
2021. márc. 17. 21:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!