Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Feltűnt, hogy az utóbbi...

Feltűnt, hogy az utóbbi évtizedekben eltűntek a falusi közösségek, nincs már akkora összetartás. Miben látjátok az okokat?

Figyelt kérdés
2021. márc. 17. 13:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Kihal a generáció, amelyik ezt összetartotta. A fiatalok többségének már a köszönés is leküzdhetetlen akadály, nemhogy a közösségépítés.
2021. márc. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Hozzászoktak már hogy egy digitális világ vette kezdetét már régóta,és ők is elgépiesedtek.
2021. márc. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

Ahol meg összejönne a tömeg, ott a gettósodás miatt nem mernek mozdulni.


Nem egy olyan falu van, ahol pár éve még gyönyörű élettel teli utcák voltak, most meg úgy néz ki, mint az amerikai filmekben a gettók.


Bizonyos embertípusok miatt.

2021. márc. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%
Az emberek cserélődnek: az addig jól ismert ott lakottak elköltöznek/ meghalnak a 'helyükre' pedig új családok érkeznek akik ugye ismeretlenek a közösségben
2021. márc. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
Falun nőttem fel és voltam fiatal. Csak mosolyogni tudok az olyan sorozatokon mint a mi kis falunk stb. Régi falumba rokoni klikkesedések vannak. Végig lehet úgy menni a falun, hogy az ember egy személlyel sem találkozik. A fiatalok különböző városokba járnak el dolgozni. A gyerekeket sokfelé hordják iskolába. Mindenki autóval közlekedik. Sokan csak aludni járnak haza, aztán mennek vissza a városba dolgozni. Egy bolt van. Alig járnak oda a helyiek, csak ha valami sürgősen kell. Inkább útközben bevásárolnak. Ez a ma! Régebben: Ha elmentem boltba,postára gyalog útközben is, ott is beszéltem másokkal. Nagy ismerkedési lehetőség volt a busz amivel bejártunk középiskolába illetve dolgozni a városba. Volt még, hogy kint álldigáltak, nézelődtek az emberek. Kisebb csoportosulások is összejöttek. Ha lakodalom volt kiálltunk az utcára megnézni a menetet. Gyalog mentek. Ma már ott is alig ismerik egymást akik nem rokonok. Sajnálom megvolt ennek az életnek a varázsa.
2021. márc. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az utolsónak teljesen igaza van, detto ezt érzem én is!
2021. márc. 17. 14:38
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

Faluban élek. A nagyvárosba járok be dolgozni, mint a legtöbben a településen. Szabadidőnkben mi a párommal pl. kirándulunk a környéken, mások akkor is elmennek a városba, stb. Ha itthon vagyunk, akkor a házban vagy a kertben.

A faluban élő emberek nem igazán találkoznak egymással, maximum elmegyünk egymás mellett az utcán.

Viszont nálunk pl. pont a közösségi média miatt azért van is némi közösségi szellem, a falu fb csoportja elég aktív, és ott nagyon sokat segítenek is egymásnak az emberek, pl. ha valaki kiírja, hogy kéne neki db tojás, vagy valaki nem megy-e mostanában ikeába mert kéne onnan valami, akkor általában perceken belül jelentkezik valaki aki segít szívesen. Szóval én a közösségi élet szempontjából pont hogy jónak látom a face-t.

2021. márc. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%
Én a nagyszüleimnél nagyon jó a kis közösség (minden szünetben itt vagyok, nyaraló telep a Balatonnál), de mivel nincs korosztályom, így nem nagyon tudok mit csinálni. :(
2021. márc. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

A 90-es években voltam gyerek, akkor még jóval homogénebb volt a falu, ahol lakom. Mindenki ismert mindenkit, mindenki köszönt, sokan kint álldogáltak a ház előtt, a 3-4 kocsmában mindig volt élet(nem az alkoholizmusra gondolok).

Szüreti felvonulás, bucsu, falunap idején nagy élet volt, egy focimeccsen 200 ember simán kint volt.

Azóta sokan meghaltak. Mára sok a betelepülő, ennek meg is lett a következménye, nem tárgyal már senki senkivel szinte, mindenki elvan a maga világában.

2021. márc. 17. 14:49
 10/11 Kései Sirató ***** válasza:
18%
A covid és a digitális oktatás az oka.
2021. márc. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!