Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Házam előtt parkolnak?

Házam előtt parkolnak?

Figyelt kérdés

Az utcában a házak előtt van egy füves terület, árok, autó feljárók és utána az út.

Az úttest túloldalán nincsennek házak, vasútállomás van ahol van parkoló is.


Többször beálltak már a házam elé, néha a nagykapum elé.

Egész napra.

A szomszédhoz nem szoktak, csak hozzám, mert itt rendezett, nem földes, sáros a hely. Persze így az lesz, és nekem kell rendbe tenni.


Úgy tudom füves, zöld közterületen tilos parkolni.

Jelenthetem az ilyet?

Pár évvel ezelőtt másik városban laktam, ugyanilyenért rendőrt hívtam, felszólították az autó tulaját hogy ne előttem parkoljon mert megbüntetik.

Nem tudom azóta mennyit változtak a szabályok.


2021. márc. 19. 13:39
 1/5 anonim ***** válasza:
22%
Spicliskedés helyett inkább rakj oda farönköket. Nem is ronda, és nem is kell állandóan a sünöket zaklatni a parkolókkal.
2021. márc. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

1-nek.

Miért spicliskedne a kérdező? Senki kapuja elé nem szabad állni. Ha esetleg a kérdezőnek lenne autója, akkor a ki-be mozgását egy idióta akadályozza is. Nyugodtan hívhat rendőrt!

Miért rakjon farönköt oda ha nem szeretné? Amúgy sem lehet, mert mi van ha időnként van autós forgalom, pl hozzák a tűzelőt stb?

Kérdezőnek.

Ha nem akarsz egyből rendőrt hívni, akkor írj egy szép üzenetet a kocsi tulajdonosának, kérve, hogy ne parkoljon a házad el, kapud elé. Amennyiben még egyszer ott parkol, kénytelen leszel elszállítatni az autót, vagy rendőrt hívni. Rakhatsz egy táblát is amire ráírod: TILOS a parkolás!

Nálam is ez volt. Egy pasas mindig az én nagy kapum elé parkolt. Én írtam cetlit. Párna pig nem parkolt oda, majd megint. De pont akkor amikor az idős anyukámhoz mentőt kellett hívni, és a mentős nem tudod a kapun bejönni. Ők hívták a rendőrséget, a rendőrök intézkedtek, és elvontatták a pasas kocsiját. Azóta nem parkol a kapum előtt..

2021. márc. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%
Persze, jelentheted is, meg rakhatsz is ki táblát. Meg ha van rá pénzed, akkor telepíthetsz lehajtható parkolásgátlót (ehhez engedély kell az önkormányzattól, de az indokaidra tekintettel meg fogják adni.)
2021. márc. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%
Rakd ki táblát elsőnek, ha utána is, akkor hivj a rendőrséget
2021. márc. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
86%

Gyep közé rejtett, földbe leásott, de onnan alig kilógó, észrevehetetlen vascső.

Odaparkol, reccs az olajteknőnek, hűtőnek, futóműnek.

...

Ennek emberségesebb változata a jól észrevehető, kb. 40 cm magas-széles stb. szikladarabok, parkolást ellehetetlenítve a füves részen.

A kocsibejáró meg "tiszta sor", ha konkrétan a bejáróra, a kapud elé parkol, lehet is azonnal hívni a rendőrséget, ők majd jól meghonorálják.

2021. márc. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!