Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Külföldről hazaköltözők/költöz...

Külföldről hazaköltözők/költözöttek, miket találtok furcsának mai fejjel a magyarországi életben/környezetben ami külföldre távozás előtt nem tűnt fel nektek mert természetesnek véltétek?

Figyelt kérdés

2021. márc. 30. 15:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Portugáliában voltam egy darabig.

Nekem hazaérkezve az tűnt fel, hogy az emberek nagyon masok itt, sokkal zárkózottabbak, és negatívabbak. Nehezebb közösségi eseményeket szervezni. Na meg általában fura dolognak számít rámosolyogni egy idegenre csak úgy. Eeezt nehéz megszoknom. :D

2021. márc. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én Angliában voltam. A boltban mindig egy kicsit fura azóta.


Itthon nem mindig mosolyog az eladó, de ha benyögök egy viccet, vagy csak mosolyogva köszönök egy jónapotot, akkor általában viszonozva szokott lenni.


Kint a boltos mindig felvarr egy mosolyt, gyorsan lezavarja a dolgot, és aztán mondja hogy "bye-bye", na akkor tudod, hogy utána ne szólj hozzá, le van tudva az akció. 😅

Ugyanakkor nem nagyon tudsz bemenni úgy boltba hogy meg ne kérdezzék tudnak-e segíteni.


Mindegyiknek van előnye és hátránya is szerintem.


Az egyessel egyet értek, keveset mosolygunk, de nekem az inkább bejön személy szerint, hogy akkor mosolyog az ember amikor tényleg boldog.


Angliában már szabályosan fájt az arcom 3 hét után 😅

2021. márc. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!