Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Gáz ha otthon fogok élni...

Gáz ha otthon fogok élni mindig is?

Figyelt kérdés

Van egy nagy 2 szintes házunk. Én a testvéremnél 10 évvel fiatalabb vagyok, ő már a saját házában él a feleségével, gyerekeivel. Szüleink 60 évesek. Én 23 éves vagyok. Nincs párkapcsolatom jelenleg.

Arra gondoltam mivel nagyon szeretek itthon élni, nagyon jól kijövök a szuleimmel és ők is ha végül így döntök támogatnak benne, hogy lakjak itt nyugodtan. Ugye ha úgy alakul idővel mivel fele-fele lesz testvéremmel a ház, őt ki kéne majd fizetnem belőle. Neki egyelőre nem fogom említeni még a dolgot.

Természetesen dolgozok, szeretnék egy saját vállakozást, de imádom ezt a házat és ha úgy alakulna, hogy lenne párom sem szívesen költöznék el másik házba. Pofátlanság már most ennyire előre gondolkozni?

Mit gondoltok erről? Nagyon gáz?



2021. ápr. 2. 23:33
1 2
 1/12 anonim válasza:
80%
Szerintem kicsit sem gáz. Mióta az eszemet tudom apukám szüleivel élünk egy házban, 6-an. Sokkal jobb így élni szerintem, ha nem voltak itthon a szüleim volt ki vigyázzon ránk anélkül hogy hívni kéne valaki hogy jöjjön egy kicsit segíteni. A nagymamám főz ránk így ezzel sincs gond a napjainkban.
2021. ápr. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Nem gáz, pláne, hogy nincs is párod aki esetleg mást akarna. Ha szeretsz ott élni, jól kijössz a szüleiddel, mi a francnak öntenéd a pénzt albérletbe? Sokan élnének otthon, ha olyanok lennének a körülmények. Ha majd lesz párod és máshogy alakul az életed, dönthetsz a költözés mellett.
2021. ápr. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
27%
Nem laknék igy senkivel. Mert amit költök a házra arról kell papír stb.
2021. ápr. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
Nem pofátlanság főleg, ha a szüleid is titkon arra vágynak, hogy ott legyél a közelükben. És ha arról van szó, tudjál nekik segíteni. Viszont arra számíthatsz a ha a szüleiddel történik valami, akkor a testvéreddel könnyen megromolhat a viszony, mert ő úgy érzi, hogy te kaptál több segítséget a szüleidtől. Te viszont úgy érzed, hogy te gondoskodtál róluk többet, esetleg még költöttél is a ház karbantartására. A testvéred viszont azt fogja állítani, hogy te ingyen laktál ott.
2021. ápr. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
szerintem nem gáz. a szüleid ha meghalnak, a ház ott lesz, ha egyikőtök se akarna benne lakni, akkor eladnátok. így legalább nem kerülne ki a családból, a tied maradna és te élnél ott
2021. ápr. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
41%
Nézd... gáznak nem gáz, és szerintem azzal sincs baj, ha valaki minden reggel áfonyás palacsintát reggelizik, csak arra ne számíts, hogy sokan meg fogják érte veregetni a vállad...
2021. ápr. 3. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
Nem az, jó elgondolás ez.
2021. ápr. 3. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
79%

Ha a szüleiddel meg tudsz egyezni, nem bánjak jól kijöttök, akkor nem gáz.


Viszont pl. egy párkapcsolat nem lesz így működőképes.

A parod nem fog a szüleidhez költözni és azt sem fogja jó szemmel nézni, hogy ennyire nem tudsz a csecsről leszakadni.

Minden valóban felnőtt emberben kialakul az elszakadas vágya a szülői háztól és külön életez akar élni.

És egy jövendőbeli sem fog a leendő anyósával élni.

2021. ápr. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%

Semmi gond nincs ezzel. Max a testvéred kötözködhet, de ezt okosan megelőzted szerintem.

Ha a szüleidnek sem gond, lakj nyugodtan.:)

2021. ápr. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem egyáltalán nem gáz. Ha olyan nagy a ház mérete, hogy mindenkinek van némi privát szférája, akkor rendben van. A gyerekek sokszor azért próbálnak mielőbb lelépni a szülőktől (vagy azok kb kidobják őket), mert egy ~60nm-es lakásban nőttek fel, így persze, hogy megőrülnek egymástól.
2021. ápr. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!