Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek a jó ötlet a?

Szerintetek a jó ötlet a?

Figyelt kérdés

Egyelőre csak elmélet, de egyre inkább foglalkoztat. Egy nagyon szeretett rokonommal lakom már tinikorom óta, nem kell sokat hazaadnom, mondhatni mamahotelban vagyok. Viszont egyre inkább érzem azt, hogy már megfulladok, nem férek el, a saját magam ura akarok lenni, egy teljes szekrénybe szeretnék pakolni, nem csak egy félbe, ahogy egész életemben.

Viszont ez a rokonom 70+os, jól bírja magát, jól is néz ki, nincs semmi baja, mégsem hagynám szívesen egyedül, ezért a környéken nézegettem albérleteket.

A párommal van lakaskasszank, plusz mindketten félrerakunk egy bizonyos összeget, ami megy a közösbe, házra gyűjtünk a külvárosba, de én mar nagyon külön élnék. Még úgyis, hogy eddig NAGYON albérlet ellenes voltam.

Nekem 250 ezer a fizetésem, páromnak 300 körül. De egyedül is szívesen mennék. A munkám által elvileg jár albérlet támogatás is. A környékemen találtam 110 ezer forintért olyat ami nekem teljesen megfelelne, és még a munkám is közel van.

Az adott körülmények között ti hogy döntenétek? Egyáltalán meg tudnék élni 250 ezer forintból?



2019. júl. 23. 15:28
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nem sikerült normálisan kiírni a kérdést, jó ötlet-e a költözés?
2019. júl. 23. 15:31
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyedül is meg bírnál élni így, de természetesen csak úgy van értelme, ha a pároddal laknál együtt. Úgy persze az anyagi teher is könnyebb.
2019. júl. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Pupusz ***** válasza:
Pároddal együtt biztosan kijöttök, egyedül necces. Ha 110e az albérlet, kb. 50e a rezsi, marad 90e Ft-od, ha egyedül veszed ki. Amennyiben ez elég kajára, ruhára, utazásra, egyebekre, akkor menj. Ha kis költségű lakás, a rezsit megúszhatod akár 25-30-ból is, ennek érdeklődj utána. Szerintem mindenképpen jó ötlet a költözés, de ha vagytok olyan jó, stabil viszonyban a pároddal, akkor inkább vegyétek ki együtt.
2019. júl. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vegye ki a barátod, aztán egyre többet aludj "nála", felesbe fizetitek, aztán a 70+-os rokon egyre jobban hozzászokik, hogy nem mindig leszel mellette. Előbb-utóbb megérti, hogy felnőttél és saját életet élsz. Nem korlátozhatod le miatta az életed, amiből csak egy van és telik az idő.
2019. júl. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Megélni megtudsz, félretenni már nem sokat...
2019. júl. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!