Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogy szoktàtok meg a panellakàst?

Hogy szoktàtok meg a panellakàst?

Figyelt kérdés

1 éve lakok itt.

Elotte kertes csaladi hazban.


Eddig még nem sikerult megszoknom,hogy mindig mashoz kell itt alkalmazkodni.


Ha epp lefekudnek,akkor tuti elkezdi a szomszed a vizet suhogtatni.


Ha eppszelloztetnék,akkor tuti hogy valaki elkezd az ablakàban cigizni.


Ha épp lefektetném a gyereket aludni,akkor tuti elkezd valaki furni kopàcsolni.


Huhhh és még sorolhatnàm.



Titeket is idegesitenek ezek a dolgok vagy eszre sem veszitek tobb ev utan a panellal jaro kellemetlensegeket?


2021. ápr. 13. 16:04
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
...és ez még semmi!
2021. ápr. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
84%

Nekem ilyen téren kicsit hiányzik a panel. (Én fordítva, panelből költöztem kertesbe.)


"Ha epp lefekudnek,"

Akkor ordít a szomszéd kutyája, vagy a szomszédban van buli.


"Ha eppszelloztetnék"

Akkor tuti hogy terjeng valami füst - télen a kályhában, nyáron a kertben égetnek műanyagot és nedves növényeket.


"Ha épp lefektetném a gyereket aludni"

Akkor flexelni, fűnyírózni, köszörülni, körfűrészelni, láncfűrészezni kezd valamelyik szomszéd.


Nekem kicsit hiányzik a panel csendje. :D

2021. ápr. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
74%
Itt van valaki, aki mostanában hétvégén reggel 8-kor kezd fúrni. Mindig csak egy kicsit. Lehet úgy méri az időt, hogy naponta vagy hetente lyukakat fúr a falba és azt számolgatja.
2021. ápr. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
😂😂😂 Majd rájössz, hogy senki nem alkalmazkodik senkihez. Neked se kell. Kezd el zongorázni este 7kor, cigizni te is, hagyd sírni a gyereket stb.
2021. ápr. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
69%

Örök érvényű igazság, hogy panelben csak lakni lehet.

Élni nem.

2021. ápr. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Igaz sajnos...
2021. ápr. 13. 16:29
 7/24 anonim ***** válasza:
96%
Sehogy, meg kell próbálni elfogadni a helyzetet és továbblépni. Mondjuk nem ismerem a körülményeidet, de nem biztos, hogy életed végéig panelben kell élned majd, lehet ez is egy átmeneti állapot és megint lesz lehetőséged kertes házban élni.
2021. ápr. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
71%

Áhh, szerintem lehetetlen.


Itt még van elefánt dübögés például. Tudod mikor nehezére esik az embernek papucsot húzni, helyette mezítláb b*szkodja a padlóhoz a lábát, ami kb a lóvágta hangjait imitálja.


A random és indokolatlan puffanások, csattanások, huppanások. Tényleg bármikor, reggel 7-kor, délben, este 8-kor, hajnal 2-kor. Csak úgy. Random. Mert miért is ne.


Akkor vannak még a szinkronban vinnyogó, ki tud hangosabban üvölteni és ki tudja a másikat túlüvölteni típusú hülye p*icsák, akik ügyet sem vetnek arra, hogy körülöttük mások is élnek és lazán hihi-hahaznak hajnal 1-kor is. Hétköznap.


Néhányak olvasni sem tudnak, meg alapvető illemről se hallottak még, így van hogy éjjel 11-12-kor még zeng az emelet a mosógépüktől.


Laktam olyan helyen, ahol a neveletlen hülye gyerekek a folyosót (rosszabb esetben a lakást) használták játszótérnek és visítozva kismotoroztak, gördeszkáztak, futkorásztak. Mikor többen kiszóltak, hogy most már kuss legyen meg ez amúgy is balesetveszélyes, akkor még anyukának állt feljebb. Aztán csodálkozott, ha valaki visszaküldte a búsba.


A jelenlegi albérletben egy picike folyosó szerűségről nyílik jobb és bal oldalra 3-3 lakás. Középen és a két szélen. Na mi jobb oldalt a szélen lakunk, a bal oldalon ugyanezen szélen lévő szomszédok szó szerint teli torokból üvöltve kommunikálnak. Nem veszekednek, semmi, nekik ez az "alap" hangerő. Nem kell részleteznem, hogy még a 4. emeleten is hallani. (Mi a 6.-on vagyunk)


Amúgy biztos, hogy a felét még kihagytam, de hidd el, van még bőven.


Milliószor szívesebben hallgattam a fűnyíró hangját vagy szagultam a trágya szagot, de cserébe nem szakadt majd rám a plafon a fölöttem lévő tehén miatt, nem visítoztak szinkronban mellettem a hp-k és sorolhatnám.

2021. ápr. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
67%

Én komolyan mondom, valahol beletörődtem, hogy már csak a sírban lesz nyugtom.


Nem akarok hisztisnek sem tűnni, de azért folyamatosan szívtam.


Akkor voltam kollégiumban, mikor szemben építették az Allee-t. Amint kész lett átkerültem egy másikba, akkor ott volt felújítás. Albérletem ahol vot ott szemben felhúztak egy komplett lakóparkot. Amire kész lett költözhettem. A mostani helyen felújították sorra a panelokat meg ide vezettek egy villamost.


10+ éve vagyok Pesten, ebből 9 azzal telt, hogy építkezés volt szemben :D

2021. ápr. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
68%

De a vicc az, hogy még így is nyugisabb tud lenni a panel mint vidéken otthon.


Otthon a szomszéd este 10-ig fűnyírózik, a másik flexel. És egész este meg hajnalban ugaznak a kutyák a mély, dörmögő hangútól a vinnyogóig. A szomszéd kutyája éles, visító hangú, szeretem amúgy, de ilyenkor elásnám a kertben szívem szerint.


Reggel meg anyámék korán kelnek, óbégatnak, tesznek vesznek olyan hangosan, hogy esélytelen pihenni.


Ez így volt régen is. Egyetem alatt én voltam b..szogatva miért nme alszok korábban, miért nem kelek korán. Aztán később már nekik kellett szólni, hogy ugyan nem-e lehetne picit halkabban ordíttatni a tv-t este. PErsze a gyerek legyen kussban délután mert ők pihennek.

2021. ápr. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!