Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Az új lakásotok pontos címét...

Az új lakásotok pontos címét hogyan titkolnátok el az olyan rokonok elől, akiket nem kedveltek, mégis kénytelenek vagytok velük tartani a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Olyan rokonokra gondolok, akiket nem kedvelek túlságosan; egoisták, nagyképűek, világ életükben csak a saját gondolatmenetüket voltak hajlandóak elfogadni, és mindig szerettek dicsekedni, ha egy kis szerencse érte őket. Szeretnek minden apró részletet kicsikarni az emberből, a kapott információn csámcsogni a háta mögött, ezt egymás közt kielemezni, majd gúnyosan konstatálni, hogy milyen jó, hogy nekik nincsenek a tieidhez hasonló, pl. egészségügyi, vagy anyagi problémáid. Hamarosan új ingatlant szeretnék vásárolni, a költözés részleteit viszont nem szeretném megosztani velük. Ha kissé tolakodóan és rámenősen próbálnák kiszedni, kipuhatolni belőlem a költözés részleteit, mivel próbálnátok elterelni a beszélgetés fonalát, mit válaszolnátok vissza egy ilyen rokonnak az én helyemben? Nyilván az sem jó megoldás, ha abszolút nem mondok nekik semmit. Hazudni sem szeretnék. Valahogy diplomatikusan szeretném titokban tartani a költözésem részleteit.Időnként kénytelen vagyok velük videotelefonálni, tehát mindenképpen észre fogják venni, hogy új környezetben vagyok, és óhatatlanul érdeklődni fognak arról, hogy mikor és pontosan hová költöztem el. (nem szeretném, ha meglátogatnának).

2021. ápr. 19. 02:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyszeruen nem tudom elkepzelni, hogy lenne olyan rokonom, akivel kenytelen lennek tartani a kapcsolatot.

Kerdezo: miert? Ha megszakitod a kapcsolatot, akkor mi lesz? Lelonek? Felakasztanak? Terrorizalnak? Feljelent a rendorsegen? Mi az, hogy kenytelen vagy kapcsolatot tartani es kotelezo videotelefonalni?

Egyszeruen nem tudom elkepzelni, hogy mi az, hogy kotelezo valakivel kapcsolatot tartani, akivel jo esellyel kolcsonosen utaljuk egymast (de ha csak en utalom, akkor is...!)

2021. ápr. 19. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem annyira nem tűnik valósághűnek, hogy a pontos lakcímet megkérdezi valaki egy beszélgetésbe :D Ha BP-n belül akkor csak mond hogy xy kerület, xy tér mellett. Ha vidéken akkor a város/falu nevét és kész.
2021. ápr. 19. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is itt az asszertivitással, önbizalommal lesz a tennivaló. Ha biztosan tudod, hogy ők a szarháziak, kigúnyolnak, pletykálnak, akkor mi az az érdek, ami miatt benne kell maradnod? Anyagi oka van, vagy csak simán megfelelés? Mindegyiken lehet dolgozni.
2021. ápr. 19. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen nem mondanám meg.

Amúgy azon kívűl ha mondjuk a volt férjed,és van egy közös gyereketek,nem tudok elképzelni olyan szitut,hogy mindenképp meg kell adnom a pontos lakcímem,ha nem akarom.

2021. ápr. 19. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokféleképpen eltitkolhatod, de azok a közös rokonok, akik tudni fogják az új címedet, nem mondják el nekik? Ezt nem tudod kivédeni.
2021. ápr. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!