Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Értelmes, diplomás emberel,...

Értelmes, diplomás emberel, akik kénytelenek gyárban dolgozni! Hogyan bírjátok elviselni a tudatlan embereket?

Figyelt kérdés

Több ismerősöm dolgozik ilyen helyen,és annyi történeten mesélnek,hogy nagyon sok az ilyen helyeken a primitív ember.


Kiteregetik a magánéletüket,a tiédben vájkálnak.Olyan dolgokat találnak viccesnek,amin inkább sírni kellene.

A munkahelyen ismerkednek,olyat is hallottam,hogy több gyári munkás nő a sorvezető családos ember kegyeiért versenyez.

Vagy 1-2 hónapig ezzel van,utána talál ott mást.


1 hét után világi cimborádnak hisz.


2019. jan. 15. 00:37
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Önmagában az ilyen munka nem leányálom.

De itt még a munkatársak elviselése is elég komoly kihívás lehet egy értelmesebb ember számára.

2019. jan. 15. 00:39
 2/17 anonim ***** válasza:
21%
Tényleg ,értem,alig bírnám ki ,pedig nincs diplomám ,csak van eszem !
2019. jan. 15. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
24%
Dehogy hisz... Csak közvetlen. Saját anyjában nem bízik meg
2019. jan. 15. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
33%
Akkor mostantól az a másoállásod, hogy aktívan egy másik helyet keresel.
2019. jan. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
29%
Azért meghallgatnám azokat a "tudatlan" embereket is, ők hogy viselik el ezeket a diplomás űbermencseket.
2019. jan. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Direkt írtam vesszőt,talán / jelet kellett volna tenni.

Nem feltétlen a diplomásokra gondoltam,de általánosságban igaz minél magasabban képzett valaki,annál értelmesebb.


Nyilván,aki nem a leírtakhoz tartozónak érzi magát,az nem veszi magára.

2019. jan. 15. 09:54
 7/17 A kérdező kommentje:

Egy olyan munkahelyen,ahol a feslőfokú végzettség alapkövetelmény,ott nyilván minden kollégában van egy alap intelligenciaszint,és nem viselkednek úgy,ahogy itt kifejtettem.

Nyilván ott is fellehetőek kis %-ban ilyen emberek,de nem a többség ilyen.

Még egy gyárban rengeteg ilyen ember van.

2019. jan. 15. 09:56
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Volt, amikor ilyen munkát vállaltam, mert muszáj volt, a kollégák vegyesek voltak, volt értelmesebb is, volt ostobább is. Mivel többet akartam (anyagilag is, szakmailag is), folyamatosan kerestem mellette a lehetőséget a továbblépésre, és léptem, amint tudtam, addig meg elviseltem a problémásabb kollégákat, igyekeztem minimálisra csökkenteni a találkozást és a kommunikációt az ilyenekkel.
2019. jan. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
"Azért meghallgatnám azokat a "tudatlan" embereket is, ők hogy viselik el ezeket a diplomás űbermencseket." - Volt ilyen szintű helyen olyan kolléganőm, aki arra volt büszke, hogy végiglógta az iskolát kettessel, és nem értette, hogy a gyereke miért akar továbbtanulni, és miért nem elég a gyereknek is a kettes... Bérminimumot fizettek a cégnél, plusz minimális cafeteriát (szerintem ez azóta sem változott). Pár hét után sikerült eljönnöm onnan.
2019. jan. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan gyárban nem dolgoztam, de egy gyár területén sofőrkísérőként/rakodóként igen.


Alapvetően nem is végzettségen van a hangsúly - az viszont igaz, hogy egy diplomás általában tud kulturáltan viselkedni.


Szóval én sokáig nem voltam ott, csak pár hétig, főleg azért, mert nehezen viselték, h zárkózott vagyok és fizikailag is nehezen bírtam.


A 60 körüli sofőr, akivel együtt voltam, folyton káromkodott, köpködött, megállt cigizni (egész gyár területén tilos), csalt az adminisztrációval.


azon kívül, h sofőr volt és tudott vezetni, semmi sem értett, de még kicsit sem. A világ dolgaival annyira volt képben, mint egy 10 éves.


Olyan poénokat mondott ("nagy segge van a nőnek, de nagy kofferba jó pakolni", amiket utoljára általános iskolában hallottam.

2019. jan. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!