Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Akik (kényszerűségből) bérből/...

Akik (kényszerűségből) bérből/fizetésből élnek: nem érzitek megalázónak ezt a helyzetet? Hogy kénytelenek vagytok dolgozni, robotolni azért, hogy legyen valami jövedelmetek, hogy meg tudjatok élni?

Figyelt kérdés
Sajnos rám is ez a sors vár, „hála” az ostoba felmenőimnek. Én borzasztónak találom az ilyen életkilátást. Szerintem egyedül az a nem megalázó helyzet, ha egy kellően nagy vagyont öröklünk (vagy egyéb módon szert teszünk rá), amelynek az éves hozamából kényelmesen meg tudunk élni anélkül, hogy egy napot is dolgoznunk kellene valahol.

2018. máj. 20. 08:27
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
91%
Hmm, nem? :D
2018. máj. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
91%
Aha, szoval a felmenoid ostobak hogy nem dolgoztak ossze neked egy vagyont... Meselj meg.
2018. máj. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
94%

Azért remélem, te minden fillért félreteszel, hogy a leszármazottaidnak ne kelljen dolgoznia!

Nem, nem érzem megalázónak. Ha belegondolsz, ha mindenki így gondolkozna, és meg is tehetné... Mit ennél, mit innál, hol élnél, honnan lenne ruhád, hogyan közlekednél? Mit csinálnál, ha megbetegednél? És még sorolhatnám...

Se tévé, se rádió, de még villany, és gáz sem.

2018. máj. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
89%

Inkább hálásnak kéne lenned az "ostoba" felmenőidnek, mert nélkülük sehol sem lennél.


Ha így beszélsz a felmenőidről, akkor ilyen hozzáállással nem is érdemelnél többet a robotolásnál.

2018. máj. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
90%

Rossz a megközelítés. Miért megalázó a munka? És miért nincs olyan végzettséged, hogy ne éhbérért kelljen robotolni? Miért nincs olyan munkád, amit szeretsz csinálni? Mi a bajod a szüleiddel?


A legtöbb ember dolgozik, és nem arra vár, hogy hatalmas vagyont örököljön. Szerintem ez sokkal szánalmasabb a munkánál.

2018. máj. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Eszem ágába sincs gyereket csinálni. Ez olyan biztos, mint a halál.
2018. máj. 20. 08:42
 7/32 anonim ***** válasza:
87%
Kár is lenne még szaporodnod is.
2018. máj. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Itt nem éhbérről van szó, hanem egyáltalán a munkavállalás kényszeréről. Kimondom őszintén: nekem semmilyen munka sem szimpatikus. A munka számomra egy kellemetlen, kínos kényszerként jelenik meg.
2018. máj. 20. 08:46
 9/32 anonim ***** válasza:
90%
Olyan munkát végzek, amit szeretek, és értéket teremt, ráadásul nagyon jól jövedelmez. Amim van, azért én dolgoztam meg, elérhető számomra minden, ami nekem széppé teszi az életet. Akkor érezném sz@rul magam, ha egy élhetetlen senki lennék, aki mások által szerzett vagyonra szorul, mert anélkül éhen pusztulna.
2018. máj. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Mi a munkád, #9?
2018. máj. 20. 08:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!