Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Van-e nagyban eltérő különbség...

Van-e nagyban eltérő különbség Budapest és szomszédos városaiban élő emberek viselkedésében? (pl. Budaörs, Törökbálint, Dunakeszi, Budakeszi, Szigetszentmiklós, Szigethalom, Maglód, Üllő, Gyál, Vecsés, Gyömrő, Pécel, Csömör, Nagytarcsa, stb.

Figyelt kérdés

Én úgy vettem észre, inkább Pest megye végső részeiben tapasztalható valami eltérés, ami már inkább vidékiesebb környék. Bp. és környékén szinte teljesen egyforma az emberek viselkedése, de ahogy egyre jobban távolodunk el, már teljesen más, minden megyén át.


Kíváncsi vagyok, mások hogyan érzékelik a helyzetet.


2018. szept. 22. 21:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

En Budapest mellett elek, s nem latok nagy különbseget. Legtöbben ezekről a területekről Budapestre jarnam dolgozni, egyesek iskolába. Nagyon hasonló a viselkedés. Főleg mint Budapest külső kerületeiben. Belvaros egy kicsit masik vilag.

Személy szerint nem vettem észre különbséget városomban és Budán lévő iskolámban es környéken levő emberek altalános viselkedésén. Persze mind a ket helyen vannak kivetelek...

(Nem egy athuzott Budapest tábla es pár kilométer fog számítani)

2018. szept. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Én az egyik felsorolt településre költöztem ki egy pesti kerületből. Elég más a hangulat, sokkal közösségibb, közvetlenebb, még azzal együtt is, hogy újabban aránylag sok a beköltöző ide.
2018. szept. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
1es vagyok. Meg annyit hozzatennek, hogy azért varos függő is. Nalunk sajnos vagy nem sajnos, mindenki döntse el maga kb ugyanaz, mint pat kmre arreb (az már Bp). De sok helyen van sajat kultúralis élet!
2018. szept. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Annyi különbség lehet hogy ezek közt is vannak szegényebb és gazdagabb települések.
2018. szept. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A külvárosokban és elővárosokban könnyebben szerveződnek közösségek, mert azért csak korlàtozottabbak a lehetőségek relatív értelemben: sokan ugyanoda viszik a gyereket iskolába, óvodába, az egyetlen jó pékségben veszik reggel a kiflit, egy rendelő van és ugyanazzal a vonattal mennek hazafelé munka után. Ez azért érzékelhetően számít.
2018. szept. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
Egy gödi ismerősöm szerint van, a kiköltöző pestieken is érződik még, hogy pestiek (a tipikus sztereotípiák szerint). Pedig ő is, a családja is Budapestre jár dolgozni/iskolába. Valószínűleg nem lehet ezt általánosítani.
2018. szept. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
75%
Mint budakeszii nyilatkozom: Nem sok különbséget vettem észre. Mondjuk ez feltehetőleg azért van, mert 6 éves korom óta budapestiekkel barátkozom, elvégre ott jártam iskolába és ott járok egyetemre. A budai-pesti határvonalat viszont elég élesen élem meg, 18 éves koromig csak II. és XII. kerületi barátaim voltak, utána nagyon pozitív meglepetés volt, hogy a pesti illetve a vidéki új ismerősökből hiányzott a megszokott nagyzolás és arrogancia.
2018. okt. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
91%
Én is a Pest-Buda vonalat tudom felhozni, mint vízválasztó. Budáról költöztem a belvárosba, soha nem is tudtam felvenni azt az életritmust. Nem szeretnék senkit sem megbántani és tisztelet a kivételnek, de a belvárosban iszonyatosan bunkók, idegbetegek és türelmetlenek az emberek. Rengetegszer kellett leugranom a zebráról, mert vagy direkt rágyorsítottak, vagy rám rántották a kormányt. Ha elakarsz menni a járdán egy nagyobb csoportosulás mellett (nem feltétlenül turisták) nem mennek arrébb. A cigit a pofádba/ruhádba nyomják menet közben, parkolásnál marha gyorsnak kell lenni, mert annak ellenére, hogy kiraktad az indexet és már elkezdtél beállni még bármelyik pillanatban kitúrhat egy motoros, rosszabb esetben autós. Ezeket én Budán nem tapasztaltam, de pest külsőbb részein sem. Jelenleg a fent leírt települések egyikén élek és még Budához képest is jelentős a különbség pozitív irányban. Az emberek közvetlenek, kedvesek, előzékenyek, figyelnek a környezetükre.
2018. dec. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!