Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Amerikába költözés -jó döntés?

Amerikába költözés -jó döntés?

Figyelt kérdés

A férjem és én is pályakezdő diplomás fiatalok vagyunk, mindkettőnket vonz Amerika. Többször voltunk kint néhány hétre-hónapra. Megkapnánk a zöldkártyát is végzettségünk miatt.

Mégis tartok tőle, hogy 5-10 év múlva megbánjuk.

Ahhoz hogy kiköltözzünk, el kell adni a lakást, kocsit..mindent, itthon nem várna semmi.

Hogyan döntsem el, mi lenne a jó döntés?


2021. máj. 9. 17:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%

Nem tudhatod előre, hogy jó döntés e. Ez majd később derül ki, de akkor majd valahogy reagálhatsz a helyzetre.


Amúgy nekem az az ijesztő, hogy nehogy kint ragadjak, mert azt nagyon nem szeretném, ha gyerekem ne magyarországra születne és ne magyar lenne. De nekem eddig a legtöbb ismerősöm visszatért aztán, kevesem maradtak kint végleg.

2021. máj. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
98%
Ha ez nem kamu, és tényleg mindketten megkapjátok a zöldkártyát, akkor még ma este induljatok.
2021. máj. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
41%

Ez általában úgy szokott működni, hogy az egyik kimegy ha talált munkát (vagy fordítva), kivesz egy szobát, és ha minden klappol 1 év múlva megy a másik is. Akkor eladtok mindent itthon.

Mondjuk azt kicsit viccesnek találom, hogy azt hiszitek huszonéves pályakezdőként, hogy majd a nagy Amerikában (gondolom USA) egyből találtok egy zsíros melót, jó sok pénzzel, meg faxa házat is mellé, és minden megy mint a karikacsapás. Ha már elsőnek eladtok mindent, nem fogtok egyhamar vissza találni, ha esetleg mégis szeretnétek haza jönni. Sőt, arra is számítanotok kell, hogy egy ideig talán konyhai kisegítők vagy gyári munkások lesztek.

Én a helyetekben nem egyből azonnal csinálnék mindent, hanem szépen fokozatosan.

2021. máj. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
45%

2

hogyne lenne kamu

2021. máj. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
38%
5-10 év múlva nem valószínű, hogy megbánjátok. Esetleg úgy 40-50 múlva, mikor már nem a pénz lesz az első az életetekben. Én 2 évet éltem kint, a honvágyam többet nem engedett. Ismerősi körömben úgy 5 olyan ember van, akik 60+ éves korban költözött haza. A legtöbben nem bánták meg hogy kint élték le életük javát, de mindegyikük sajnálta hogy el kellett hagynia az országot, és egyikük sem tette volna, ha megelégedett volna átlagos élettel, átlagos itthoni pénzből.
2021. máj. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
Mi a szakmátok? Van már kinti állásajánlat? Csak úgy "jó szakmánk van, majd lesz munkánk" alapon nem adnak zöldkártyát.
2021. máj. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%

#5 a kérdésből nem az jön le hogy a pénzért mennek ki. itthon is jó szituban vannak.


nekem amúgy jó anyagiak közötti ismerősöm van aki direkt inkább nagyon más helyre ment(afrika :D) pont mert nem érdekelte, hogy egy ilyesmi társadalmat lásson, mint itt csak még gazdagabbban. szóval nem mindenki a pénzért megy.

2021. máj. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Milyen végzettséggel lehet zöldkártyát kapni?
2021. máj. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

8

Ilyen keresztkérdéseket ne tegyél fel olyannak aki azt hiszi hogy végzettségre adnak zöldkártyát és majd ott kereshet munkát. :DD És persze többször is jártak ott :,DDD

2021. máj. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kamu....


Nem véletlenül tűnt el a kérdező..

2021. máj. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!