Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mik a tapasztalatok az EB-3...

Mik a tapasztalatok az EB-3 vízummal kapcsolatban aki kiköltözött vagy a költözés folyamatban van Amerikába? Kérem csak az írjon akinek van erről információja/tapasztalata és ne csak linkeket küldözgessen.

Figyelt kérdés

Szeretnék kiköltözni Amerikába, szakmával. Megtaláltam ezt az EB-3 vízumot de sok információt nem találtam arról hogy mi a menete a megszerzésének. Több mint 1 év megkapni, és több lépcsőfokból áll a megszerzése.

Szükséges a szponzor ehhez a vízumhoz?

Amíg nincs szponzorom elkezdhetem a folyamatot?

Ha szponzor nélkül nem elkezdhető, a cégeknek miért éri meg várni rám 18 hónapot?

Ha van szponzorom előbb is kiköltözhetek és elkezdhetek dolgozni mint hogy kezemben lenne az EB-3 vízum?

Az emberek hol/hogyan találnak olyan cégeket amik szponzorálnak?



2021. márc. 8. 10:33
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%

"Szükséges a szponzor ehhez a vízumhoz?"

Igen


"Amíg nincs szponzorom elkezdhetem a folyamatot?"

Nem


"Ha szponzor nélkül nem elkezdhető, a cégeknek miért éri meg várni rám 18 hónapot?"

Azért mert csak akkor alkalmazhat, ha bizonyítja hogy nem talál számára megfelelő végzettségű embert az USA-ban. Gyakorlatban persze így senki nem fog tudni alkalmazni.


"Ha van szponzorom előbb is kiköltözhetek és elkezdhetek dolgozni mint hogy kezemben lenne az EB-3 vízum?"

Természetesen nem.


"Az emberek hol/hogyan találnak olyan cégeket amik szponzorálnak?"

Amcsi multinál dolgozol pl és a cég kivisz. Vagy jónevű szakember vagy skinek eljut a híre Amerikába.

2021. márc. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Ez igy elegge halott otletnek tunik. Koszonom a segitseget.


Lehetseges H2B vizumot EB-3 "konvertalni"?

2021. márc. 8. 13:23
 3/23 anonim ***** válasza:
80%
Szimpla szakmával kb eselytelen....
2021. márc. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
82%
Menet közben nem, ha lejár és időben el van intézve az EB-3 akkor ha mázlid van meg lehet oldani, de sok ismerős volt akinek pár napon múlott hogy megérkezzen az EB-3 de mivel így túltartózkodott kitoloncolták és kitiltották.
2021. márc. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Szoval H2B vizummal ki lehet menni idenymunkara, de amig tart ez a vizum, addig nem intezheto az EB-3? Ha pedig megvarom amig lejar a H2B akkor tultartozkodas jon, ami automatikus kitoloncolas.


Ezek alapjan milyen vizummal lehetseges kijutni? A manager es director szintu vezeto poziciot betoltott szemelyek milyen vizummal mennek ki majd kesobb maradnak ott?

2021. márc. 8. 13:49
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
H1B, L1 vagy O általában. Azért az se mindegy melyik cégnek dolgozol. Ha pl egy federal contractornak kicsit több a mozgástere ha meg akar tartani egy alkalmazottat, mint mondjuk a mekinek.
2021. márc. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
56%

5: tartok tőle, hogy nagyon naív vagy...


Aki manager/director szintű pozícióra megy ki, ott a cég kőkeményen biztosítja a hátteret. Nincs kétség az immigration office számára.


Ja, és persze az ilyen szakemberek magasan képzettek - amire van igény odakint.


Ellentétben a segédmunkára, vagy egyéb lótifutira ácsingózó képzetlenekre...

2021. márc. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Attol tartok a H1B,L1 vnem johet szoba. Az "O" vizum talan, de itt ki fogja eldonteni hogy "kiemelkedő képességekkel rendelkezek"?


A H2B-rol pedig nem lehet EB-3-ra valtani.


Mas modja pedig velemenyem szerint nincs, csak hazasodas vagy csalad egyesites.

2021. márc. 8. 14:44
 9/23 A kérdező kommentje:

Csak most kaptam egy baratomtol informaciot hogy megis lehetseges H2B-rol lepni EB-3-ra. Kicsit utana neztem es ezt talaltam:


"Most EB3 applications cannot be adjusted from temporary (non-immigrant) visas until the petitioner’s priority date becomes current."


Tehat AMIG nincs meg a "petitioner’s priority date" addig nem lehet EB-3-ra lepni H2B-rol. Ez a datum akkor van meg amikor "This date is set when the Labor Certification Process is started".


A Labor Certification Process resze az EB-3-nak, amit szponzor segitsegevel lehet megkapni.


tehat ossze foglalva. H2B vizummal ki lehet menni dolgozni idenymunkara, majd munkat keresni, aki szponzoral EB-3-al. A kerdes csak az, hogy amig nincs EB-3 elintezve addig a H2B-t kell hosszabitani?

2021. márc. 8. 15:31
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

9

Senki nem mondta hogy nem lehetséges, csak pont az átmeneti időszak a probléma sokszor. Ha sikerül megoldani a akkor sikerül, ha nem akkor szevasz.

2021. márc. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!