Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Költöznél a pasid miatt...

Költöznél a pasid miatt ugymond “rosszabb hírű” részre országon belül ?

Figyelt kérdés
Pro és kontra érvek érdekelnének.
2021. máj. 15. 18:05
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Senki kedvéért nem költöznék olyan helyre, ami nekem hátrányos lenne, és akár kiszolgáltatottá tenne. Ilyen szempontok közé tartozik a közbiztonság, a munkába járási lehetőség, a tömegközlekedés, az egészségügyi ellátás, a bevásárlási lehetőség többek között.
2021. máj. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

11. Ezek közül max a közbiztonság de igazából az sem biztos, töltöttem már ott napokat de nem volt gond. Munkába járáshoz autóm van itt is azzal járok nem tömegközlekedéssel,boltok ott is megtalálhatók , Eü dolgozóként ismerem az egészségügy helyzetét így ilyen téren nem ér meglepetés.


Nekem valahogy az a “bajom” ,hogy ennyi új dolog rám szakad..... nem az,hogy 2kmre lesz a tesco

2021. máj. 15. 20:41
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs hátrányod a költözés miatt, akkor mi a dilemma? Nekem fontos a tömegközlekedés, mert nincs jogosítványom, ezért nem költöznék olyan helyre, ahova nagyon kellene az autó.
2021. máj. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte leszek (lehet lepontozni):

Írtad, hogy új a kapcsolat, erre szeretnék reflektálni. Én a helyedben várnék legalább fél-egy évet, addigra kiderül vagy legalább körvonalazódik, hogy alakul köztetek a dolog hosszabb távon. Mert ha mondjuk neadjisten' most, fülig szerelmesen odaköltözöl (jobb esetben még a környéket is megszereted), aztán két hónap múlva szakítotok, akkor hagyhatsz ott csapot-papot és mehetsz vissza újabb albérletbe, ami azért szerintem nem egy frankó dolog (mármint nem az albérlet, hanem maga a szitu, hogy mindennek vége és mehetsz vissza oda, ahonnan jöttél).

Egyébként a fő kérdésedre válaszolva: én személy szerint, pesti srácként ha kifognék egy vidéki barátnőt és adódna egy ilyen lehetőség, mint most neked, illetve mindketten úgy érezzük, hogy tudunk egymással élni hosszútávon (!!!), akkor benne lennék a dologban. Persze ehhez az is kell, hogy előtte alaposan kiismerem az adott települést, és MEG IS SZERETEM, tehát el tudom ott képzelni a közös életünket.

2021. máj. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
90%

Jópár éve hasonló helyzetben voltam. A párom közölte, hogy ő Szegeden örökölt egy lakást és neki ott él mindenkije, a szülei, ezért ott fog letelepedni - amúgy mindketten Győrben tanultunk, ő akkor végzett, nekem még volt fél évem és korábban szó se volt Szegedről, maximum Budapestről (én a kettő között laktam akkor). Én nem mentem volna le Szegedre, hiába a lakása, mégis csak Nyugat-Magyarországon jóval több a munkalehetőség, élhetőbb. Tehát én nemet mondtam, ő pedig ragaszkodott hozzá, hogy ott fog munkát keresni, ott fog élni. Végül abban maradtunk, hogy akkor próbálja meg, majd hétvégente találkozunk. Aztán a vége az lett, hogy ő sem talált ott munkát, eladta a szegedi lakást és már évek óta Budapesten élünk, dolgozunk.

És az általad említett viszonyokhoz képest Szeged még élhető hely. Ha belegondolsz nem ismersz majd ott senki, ha sok C van barátokat se lesz könnyű szerezni. Hosszabb távon gondolkodva a gyerekednek rosszabbak lesznek a lehetőségei, az osztálytársai is igen vegyesek lehetnek, ami lehúzza. Én nem mennék. Inkább eladnám a házat és befektetném vagy vennék fel hozzá hitelt és vennék normális helyen másikat.

2021. máj. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
15 Az a gond, hogy ugye nem kell magyarázni a ház lakás àrakat, én itt nem véletlen,hogy nem tudtam venni, hiába dolgozom évek óta rendesen. Neki ott szülői segítsége is volt, és az ingatlanok is olcsóbbak. Ha eladja akkor itt nem lenne semmije belőle ... kb egy garázst érne itt vagy egy nagyon lepusztult valamit. Meg szeretnénk összeköltözni, komolyra tervezzük, de közös ingatlan vásárlása még nincs képben.
2021. máj. 16. 05:44
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg elmondanad hogy melyik varosrol van szo?
2021. máj. 16. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
64%

Én kiköltöztem falura mert szerelmes voltam, megbántam.

A buszmegálló is 2 km-re volt.

Se tesco, semmi, csak egy fos kisbolt volt a faluban amiben semmi nem volt. Nehéz volt bejárni dolgozni. Csökkentették a buszjáratokat, utána már bejárni se tudtam... Az emberek bunkók voltak... Szerintem a cigányokkal könnyebb kijönni mint a falusiakkal.


Kiszabadultam a pokolból. Soha nem költöznék "rossz környékre" még egyszer egy pasi miatt sem. Soha. Inkább maradnék egyedül, de olyan helyen ahol nekem jó, ahol boldog vagyok.

A mostani környékemen amúgy vegyesen vannak cigányok és fehérek. Nyugalom van.

Full cigus környékre se mennék, van olyan a közelemben - a fiatalok között sok a drogos, kicsit tartok tőlük.

2021. máj. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

17 A konkret várost nem írnám meg, Hajdú-Bihar megye, de Szabolcs felőli rész.


18 Azért nem ilyen hanem kisváros, nem egy db bolt van. Ahol most élek ez sem egy elit hely, itt is vannak romák a városban de nem is ez ami miatt félek. Meg a mostani hely látszólag minden rendben, de nagyon magányos vagyok. Hiába van ezer lehetőség ( oké most Covid alatt nem olyan) ha nincs senkim akivel elmehetnék vagy akivel kiélveznèm. Az összes barátnőm csalàdos , kimozdulni sincs kivel.

Dolgozni meg ugyanúgy kell ott is. Én autóval járok, szeretem, hogy nem vagyok időhöz kötve.

2021. máj. 16. 08:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!