Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha külföldön rosszul mennek a...

Ha külföldön rosszul mennek a dolgok, tényleg az egyetlen opció a hazaköltözés?

Figyelt kérdés
Írnának olyanok, akik ezt megjárták, vagy ha mégis maradtak a nehézségek ellenére, hogy küzdötték ezt le? Mielőtt valaki pálcát törne felettem, minden helyzet más, sok nehézség adódhat, volt tartalékom, de kénytelen voltam covid miatt felélni, így csak elodàztam a költözést. Több tíz millióm meg sajnos nincs,mert itt sincs kolbàszból a kerítés. Annak nem látom értelmét,hogy szinte pénz nélkül hazamenjek, és onnan kezdjek mindent elölről. Vagy van valami ötlet,hogy lehetne gyorsan pénzt keresni?
2021. máj. 28. 12:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem mi a kérdés.


Ha tudsz külföldön munkát találni és inkább maradnál, akkor maradsz, ha nem akkor hazajössz.

2021. máj. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
A kolbászból kerítés sose volt igaz, a sokkal több fizu meg utoljára kb 10 éve. Én angliában vagyok, kb ugyanaz a színvonal mint otthon. (Csak itt szarabb a kaja meg az időjárás)
2021. máj. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hiaba találok munkát, már semmi nem olyan, hétről-hétre élek és a tartalék nélkül alig tudok itt megélni. Egy speciális területen van tapasztalatom, így más munkakörbe nem igazán vesznek fel. Se időm, se energiám jobb lehetőség után nézni, mert elő kell teremteni az anyagiakat. Viszont, otthon ugyanez várna ràm. Kitalálni a 0-ról hogy mi legyen. Patthelyzet.
2021. máj. 28. 12:33
 4/12 A kérdező kommentje:
Én is Angliában vagyok, ráadásul Londonban. Már ezerszer megbántam,hogy idejöttem.
2021. máj. 28. 12:35
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Milyen területen van tapasztalatod?
2021. máj. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%
Arra nincs lehetőséged, hogy egy másik, élhetőbb (és olcsóbb) városba költözz Anglián belül? Bristol, Manchester, Liverpool, Leeds?
2021. máj. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Az oktatásban dolgozom, de ennél jobban nem részletezném. Tudom, tudom. Itt sem vagyunk megbecsülve. Szeretnék majd vàltani de erre most nincs lehetőség.
2021. máj. 28. 12:54
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg gyere haza magán angoltanárnak.
2021. máj. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
72%
Mi 8 év London után kezdtük érezni azt, hogy hazaköltöznénk, mert nem az igazi már. Meg is léptük nem sokkal ez után, de 1 évvel később visszamenekültünk, viszont nem Londonba, hanem Manchester mellé. Nagyon jó döntés volt, minden sokkal olcsóbb, a fizetések ugyanakkorák. A vírus berobbanása miatt még inkább úgy érezzük, hogy szerencsések vagyunk, amiért nem maradtunk otthon - kiábrándító, ami otthon megy: diszkriminációs kártya, fizuk inkább stagnálnak, vagy az órák csökkennek, élelmiszer és használtautó árak meg folyamatosan emelkednek. Itt a fizetés emelkedett a pandémia alatt, nincs diszkrimináció (persze ez változhat még sajnos) és a boltokban nem vettünk észre áremelkedést (otthon rokonok elmondása szerint már harmadszor történik meg a pandémiára hivatkozva). Neked persze nem biztos, hogy ezek a dolgok számítanak. Mi gyerekesek vagyunk, így tehát otthon is elég jól jönnénk ki, de nagyon távol kerültünk ettől a gondolattól már. Egyedülállóként eszembe sem jutna.
2021. máj. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen, előző. Ettől tartok, hogy megbànnàm, bár vissza tudnék még könnyen jönni a statusom miatt. Próbálom a pro és kontra elveket felsorakoztatni, de nem könnyű. Annyi nehézség ért engem itt, talán még otthon is könnyebb sorom volt. Emiatt teljesen megundorodtam az országtól. Szóval majdnem biztos,hogy, ha nem is haza, de máshova mennék inkább. Persze itt több a támogatás, és legalább van, nem úgy mint otthon. De az is csak annyira elég, hogy eltengődj valahogy. Én azt látom,hogy minden ismerősöm az évek alatt sokkal többet elért otthon, minden téren,mint én, és nem csak egy kis megtakarítást. Nyilván van némi honvágyam is. Nem is tudom, nehéz döntés.
2021. máj. 29. 08:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!