Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha külföldön rosszul mennek a...

Ha külföldön rosszul mennek a dolgok, tényleg az egyetlen opció a hazaköltözés?

Figyelt kérdés
Írnának olyanok, akik ezt megjárták, vagy ha mégis maradtak a nehézségek ellenére, hogy küzdötték ezt le? Mielőtt valaki pálcát törne felettem, minden helyzet más, sok nehézség adódhat, volt tartalékom, de kénytelen voltam covid miatt felélni, így csak elodàztam a költözést. Több tíz millióm meg sajnos nincs,mert itt sincs kolbàszból a kerítés. Annak nem látom értelmét,hogy szinte pénz nélkül hazamenjek, és onnan kezdjek mindent elölről. Vagy van valami ötlet,hogy lehetne gyorsan pénzt keresni?
2021. máj. 28. 12:16
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
80%

9-es vagyok. Megértem, amit mondasz, sőt, hadd legyek igazságos kis hazánkkal kapcsolatban: akkora különbség azért valóban nincs megélhetésben a két ország között, mint ahogy azt sokan képzelik. Feltételezem Londonban te is többekkel laksz együtt, na ha ezt is hozzáadod, tehát ha otthon is hajlandó lennél ilyen kompromisszumra, akkor már szinte észre se vehető a különbség. London inkább a gyüjtögetésről szól, egy kis szobában meghúzza magát az ember, és spórol ezerre - ezt persze nem lehet a végtelenségig csinálni. Londonon kívül sokkal kényelmesebb életteret lehet teremteni.

Nekünk inkább az emberi oldala, ami otthon nem tetszett, plusz apróságok, amikhez itt hozzászoktunk, otthon meg fejbe kólintott minket, mint pl a fizetős bankkártya és bankszámla, az autó illeték, az ügyintézők modora, a külsőségekre való túlzott koncentráció és elvárás meg ilyenek. Ne érts félre, nem azt mondom, hogy zokni papucs kombóba szoktam itt lecammogni a boltba, de jó úgy élni a mindennapjaimat hog akár azt is megtehetném, senkit nem érdekelne. Nem másznak bele annyira az ember magánéletébe.

Egyszóval anyagilag akár még meg is érheti neked hazaköltözni, csak készülj fel a negatívumokra - sajnos nagyon sok van belőle.

Amúgy meg itt északon már 50-60 ezer fontért lehet venni saját lakást, szoba+nappali, ami kvázi 2 szobás lakásként funkcionálhat. A szobát kiadva 1 embernek, a törlesztőd jelentős része fedezve van. Csak egy tipp, hogy haladhanál nagyobb ütemben is előre, és nem mellesleg normálisabb körülmények között. Mondjuk ezt is meg lehet csinálni Magyarországon is, szóval tényleg, ahogy érzed

2021. máj. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy mondasz valamit, előző. Bár most úgy érzem nem lenne erőm új helyen elölről kezdeni itt. A hátrányokkal tisztában vagyok, itt is, otthon is. Az otthoni erőszakos mentalitás kontra itteni közöny, ami magányhoz vezet. Egyik sem jó. Ami a megjelenést illeti, az angol nők átlagban nincsenek elhízva pl, mégha az ízlésük nem is túl jó. Otthon meg már gurulnak sokan, de ez más téma, nem bántanék senkit. Szóval én úgy érzem sehol sem kell igazán a szintet hoznom, sőt néha zavaró is lehet, ha valaki kiöltözik (másoknak). Az engem is irritál, hogy folyton azzal jönnek az otthoniak, de itt alsó hangon havi félmilliót lehet keresni...csak azt nem kalkulálják bele, hogy ennek a fele elmehet lakbérre, utazásra, mégha a kaja és ruházkodás olcsóbb is, mint otthon. Akkor meg már szinte ugyanott vagyunk. Ha pl. otthon egy 300-as fizuból a fele elmenne lakbérre meg utazásra, kicsi maradna kajára, akkor kb. ugyanannyit tudnék félretenni, mint itt és hozzáteszem, saját albérletem lenne, nem egy tömegszállás.
2021. máj. 29. 15:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!