Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Őrült, szeméthalmozó, gyűjtöge...

Őrült, szeméthalmozó, gyűjtögető szomszéd ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Szomszédunk meg az anyja nem normálisak. Kb 2000 négyzetméteres a telkük, amit úgy telehalmoztak lomokkal és szeméttel az elmúlt évtizedekben, hogy komolyan egy talpalatnyi hely sincsen (autógumi, kerékpárvázak, hordók, dobozok, zsákok, kihajigált bútorok, roncsautók, amit csak el lehet képzelni), és mindenütt nő a lom között a gaz. Patkányok járnak át a telkükről. A férfi egy hibbant, ha otthon van, jár-kel, rámolja ezeket a cuccokat, egyik helyről a másikra, és időnként órákon át ordítva káromkodik. Az anyjával sokszor veszekednek, időnként verekedés is van. Nem cigányok egyébként. Pár éve feljelentettük őket a telkükön lévő állapotok miatt, mikor a patkányok megjelentek, de az önkormányzattól csak kijöttek, rászóltak, hogy számolja fel a mocskot, aztán elmentek, szóval semmi eredménye nem volt.


Kérdésem az, hogy van bármilyen módszer, amivel el lehetne érni, hogy végre eltüntesse a szemetet a telkéről? Az egész tényleg úgy néz ki, mint egy illegális szemétlerakó. Volt olyan, aki hasonló helyzetben volt és sikerült megoldást találni?



2021. jún. 19. 21:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez az. Ilyen formában kellene bejelentést tenni, hogy illegális szemétlerakót létesített, ekkor ezzel muszáj foglalkozni, nem csak ejnyebejnye módon.De szerintem nem az önkormányzathoz, hanem környezetvédelmi hatósághoz.
2021. jún. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet, utánanézek ennek.
2021. jún. 19. 22:12
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha gyanús, hogy mérgező, súlyosan szennyező anyagok is vannak (pl. a roncsokban kenő- vagy üzemanyag, hordókban bármi), esetleg tűz- és robbanásveszély is felvetődik, akkor szerintem arra is ugrik a hatóság. Egyébként egy normális önkormányzatnál kellene legyen ilyesmire valami eljárás.


Esetleg egy ügyvédi konzultációt is megér, hogy mit lehet tenni. Végül is rontja az életminőségeteket, csökkenti az ingatlanotok értékét. A per nyilván egy végső opció, de talán javasol valamilyen közigazgatási megoldást.

2021. jún. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen, esélyes, hogy szivárog a talajba valamilyen veszélyes anyag a roncsokból minimum. Én is gondoltam az ügyvéddel való konzultációra. Előtte még egyszer felkeresem az önkormányzatot, hogy nekik mi az álláspontjuk jelenleg. Köszönöm neked is a válaszod.
2021. jún. 19. 22:44
 5/13 anonim ***** válasza:
57%

jegyző rászól elsőre, mit csináljon?

többedikre nem biztos, de lehet próbálkozni másnál

2021. jún. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
64%
Családsegítő szolgálaton keresztül a gyámhatóság TUTI RENDET CSINÁL!!! Ők rendkívül igényesek, nem tűrik meg a rendetlenség legkisebb részletét sem.
2021. jún. 20. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
#5: Igen, én sem hiszem, hogy a jegyző/önkormányzat tenne bármit is. Sok kérdés felmerül gondolom, hogy meddig mehetnek el egy ember ingatlanán történő dolgok ügyében, és úgy látom, hogy inkább ilyen látszat felszólításokkal lezárják az ügyet. Meg a hulladék tényleg annyi, hogy még ha a szomszéd épeszű is lenne és hagyná elszállítani, az elszállítás költsége nagy lenne, és ki finanszírozná azt? De sajna nem lehet normális párbeszédet sem folytatni szomszédékkal.
2021. jún. 20. 07:03
 8/13 A kérdező kommentje:
#6: Nincsen gyerekük, nálunk sincs, csak a másik oldali szomszédunknál van gyerek. Nem tudom, így foglalkozna-e vele a családsegítő. De felírom a listára, köszi.
2021. jún. 20. 07:07
 9/13 A kérdező kommentje:
Ja most olvastam utána, mit jelent a családsegítő. Valahogy azt hittem, hogy csak gyerekes családokkal foglalkoznak, de ennél tágabb körű. Köszi az infót!
2021. jún. 20. 09:31
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Birtokvédelmet indíts a jegyzőnél
2021. jún. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!