Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Sportoló vagy versenyszenvedél...

Sportoló vagy versenyszenvedély beteg? Kezdjek gyanakodni?

Figyelt kérdés

Egy éve kb új szomszédaim vannak, egy edző anyuka edző apuka személyében a sportmúltjukkal, a gyermekeik magántanulók valamilyen amerikai iskolában (a nevét elfelejtettem), az apuka kettős állampolgár, és sportesemény szervezéssel, lebonyolítással foglalkozó cégük van.

Semmiféle állami támogatást, se családi pótlékot nem vesznek igénybe, és a gyerekek bár itt élnek magyarországon két idegen nyelven is beszélnek és nincsenek a magyar oktatási rendszerbe regisztrálva.


Hivatásos versenyző mindkettő az egyik európa bajnok a másik junior országos bajnok, ahogy az anyja mondta, viszont a címükre gyakran érkeznek "scientológiai egyház" küldemények, azoknál mega szenvedélybetegekkel szoktak foglalkozni.


Sok számomra érdekes "dolgot" mesél néha a szomszédom, ami számomra totál másik "univerzum."


Ti mit gondolnátok?



2021. jún. 30. 12:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%

"Ti mit gondolnátok?"

Azt, hogy semmi közöm hozzá, hogyan élnek, és mi van a postaládájukban.

2021. jún. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Ide járnak a gyerekek Debreceni Nemzetközi Iskola

Érdeklődés alapú oktatás vagy másnéven "pallag".


A postás mindent hozzám dob be az utcai ládába, mert nem jár be a házba, nincs ideje erre, és én szoktam szétrakosgatni mindenkinek a postáját a lépcsőházba.


Egyébként se keresztezd a kérdésem, mert nem azért tettem fel, hogy TE bíráljad és véleményt formálj belőle!

Köszönöm!

2021. jún. 30. 12:54
 3/17 anonim ***** válasza:
87%
Akkor miért tetted fel a kérdést? Azt kérdezted mit gondolunk... Megírjuk, de nem jó?
2021. jún. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%

A szcientológusok nem csak szenvedélybetegekkel foglalkoznak. Amúgy ez csak egy csali, ugyanúgy mint amikor kimennék rendezvényekre stressz - szintet mérni vagy más úton lettek beszervezve. Amúgy maga az "egyház" csak egy pénzszivattyú, arra megy, hogy hosszútávon megkopassza az embereket, ezért is kétes az elfogadottságuk. Az hogy a család mire költi a pénzét az az ő dolguk.

Amúgy meg a postás nem jól jár el, az nem indok, hogy nem ér rá, az a dolga, hogy kézbesítse a leveleket. A postai dolgozókon kívül senkire nem tartozik, hogy ki milyen levelet kap, egy haverommal is aláírták a titoktartásit.

2021. jún. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Nem azért tettem fel, hogy mások nevében szóvívősködj, miután bíráskodtál, ezt a stílust a fészbukra tartogasd szerintem.

Ez egy kérdés, a te válaszod számomra nem megfelelő tartalmú.


Ennyi.

2021. jún. 30. 13:01
 6/17 A kérdező kommentje:

Ez nem levél, hanem nyílt szórólap, mondhatni olyasmi mint egy képeslap.

De nem a posta munkájára vonatkozik a kérdés, "állami monopólium" perléséhez, számonkéréséhez pedig külön sok sikert kívánok mindenkinek.

Szerintem mindenki tisztában van ma magyarországon a magyar posta színvonalával.

2021. jún. 30. 13:04
 7/17 anonim ***** válasza:
62%

Nekem is dobtak be ilyen szcientes szektások szórólapokat, mégsem lettem tőlük szekta tag :D Kidobtam a kukába, ahová való.

Tényleg semmi közöd hozzá, kik a szomszédaid, és amíg nem tesznek zavarót, nem kell foglalkozni velük.

2021. jún. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Engem nem zavarnak, jóban vagyok velük, ezek a küldemények név szerint nekik jönnek, a kérdésem csak arra irányulna, hogy nem tudom mit gondoljak, higyjek nekik, vagy a szép idilli mese mögött lehet, hogy valójában egy "dráma" zajlik?

Azért volnék kíváncsi mások véleményére is.


Hogy valaki hallott már ilyesmiről? Hogy edzőként valóban élhetsz versenyszervezésből, ha találsz hozzá megfelelő befektetőt, és szponzort, illetve a gyerekeidet kivonhatod ebből az állami nyomorból, ha nem nem veszed igénybe a családit?

2021. jún. 30. 13:12
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Háát kérdező, én csak a saját családi példánkat tudom hozni, leírom, hátha segíthet a megértésben...


A családi pótlék összege 13eFt (felfelé kerekítéssel), az adóalapcsökkentést meg nem látod/nem tudhatod, ha a bevallásukat nem làtod, illetve nyilván csak akkor vehető ez is igénybe, ha ide adózol stb.

Hidd el, hogy a mai családtámogatásból (1-2 gyerek eserén!!!!) normális középosztálybeli család nem él meg, nem pálya... a csokos hiteleket meg a “hozom!”-ra bevállalt gyerekekre felszedett pénzeket ne vegyük most ide.


Akinek van pénze tandíjat fizetni, annak a CSP tényleg nem meghatàrozó tétel a családi költségvetésben.


- Az én gyerekem is kettős állampolgár, időnként konzulátusos pecsétes vagy másik kontinensről érkező küldeményeket is találna az, aki vizslatná a postánkat.

- tandíjat fizetek én is (habár a gyerekem a KLIk által elismert, OM azonosítóval is rendelkező intézménybe jár, kap magyar bizonyítványt, de pl a másik hazájában pont semmit nem érne, honosíttatni, fordítani kell még az általánost is- utána még bonyolultabb. Nálunk is megvan az esélye/terv, hogy a gyerek nem Magyarországon tanul a későbbiekben/ ennél a családnál is lehet, hogy ők eleve határozott időre terveznek itt.

- a sportban van pénz bőven. Akár a szponzori támogatásokra, akár a TAO pénzekre gondolsz- az én gyerekem is EB aranyas- nem olyan lehetetlen küldetés ez- főleg, ha a családban sportoló van, aki otthon van a témában.

A multi, ahol dolgozom, milliárdos (!!) tételben utal pl az MLSZ-nek- van már direkt “iparág” a TAO pénzek “begyűjtésére”- a versenyszervezés is jó business. Én csak hozzátartozóként látom, de tényleg...

- a szcientológiának akkor is meg lehet a család címe, ha egyszer ők egy rendezvényen jóhiszemeűrn megadták (ld iq vagy stresszmérés, vagy lehalászták egy előadáson, esetleg sporteseményen a szervezőt, mint kontaktot).

De ha ez is a vallásuk/egyházuk, miért baj, ha beszervezni nem akarnak, neked kárt nem okoznak?

(Félreértés ne essék, én sem vagyok oda a Hubbard-mozgalomért, de vallásszabadság van, főleg, ha nem ártanak...)


- nekem meg képzeld, iskoláktól (nem túl jóhírű iskoláktól!) szokott pl levél/meghívó jönni. Szoktam önkénteskedni, egy bizonyos témakörben oktatni, ismeretet átadni egy nonprofit szervezet szakértő tagjaként... akkor most rólam is azt vízionálnád, hogy gáz iskolákban végeztem? :D :D


...azért nem lennék a szomszédod, bocs :)

2021. jún. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nem vizionálnék semmit, csak még magamon is meglepődök néha, hogy bár azt gondolom nem, de mégis burokban élek.


Ebben egyetértek veled, én sem lennéka saját szomszédom :D

De csinálnám én máshogy, ha tudnám hogyan.


Csak nincs meg a "KnowHow" :D :D

2021. jún. 30. 13:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!