Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Vidékiként otthon érzed magad...

Vidékiként otthon érzed magad Budapesten?

Figyelt kérdés
Azokhoz szól a kérdésem, akik nem Budapesten vagy környékén születtek és nőttek fel, valamint jelenleg Budapesten laknak.
2021. júl. 10. 14:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Igen, teljes mértèkben.
2021. júl. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Nem, nekem a vidéki kertes ház az igazi, de jól érzem magam attól függetlenül.
2021. júl. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%

Elég lassan, olyan 6-8 év után szoktam meg a várost... Már 12 éve lakom itt, viszont most már csak itt érzem magam otthon, vidéken abszolút nem.

30/N

2021. júl. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

Engem leginkább az albérlet gátol abban, hogy otthon érezzem magam.


Mert ugye itt nem a "leélem az életem" albérletek vannak, hanem ahol előbb utóbb szól a tulaj, hogy most már kifizetted nekünk a hitelt, lehet elhúzni.


Ettől függetlenül volt olyan elbérletem, ahol egy idő után automatikusan otthon éreztem magam, szerettem a környéket, a házat, a lakást, és mindent. Mindig úgy mondtam hogy "haza megyek".


A mostani albérletemmel nagyon nem vagyok így.


De lassan túl leszek rajta, lesz saját lakásom. Igaz nem álmaim lakása álmaim helyén, de legalább meglesz a "saját birodalmam" érzés.

2021. júl. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, még írhattok!


Aki otthon érzi magát írhatna pár sort, arról hogy miért. Mi segített abban, hogy otthonának érezze a várost.

2021. júl. 10. 15:15
 6/12 anonim ***** válasza:
89%
Én amikir vidéken éltem soha nem éreztem magaménak azt a helyet hiába ott éltem le a gyerekkorom. Amikor felkerültem Pestre ott úgy éreztem hogy megérkeztem hogy végre otthon vagyok. Nem tudom megindokolni hogy miért de Pestet tartom az otthonomnak
2021. júl. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%
Igen,én is teljes mértékben.
2021. júl. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%
Pest melletti kertvárosban élek. Soha nem tudtam megszokni azt a forgalmat, bűzt, a rohanást, a sok betont, pedig sok éven át dolgoztam és tanultam Bp-en. De annyi elég is volt, az ingázás is borzasztó, de hogy ott éljek...
2021. júl. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
96%

#3 vagyok

Én azt szeretem benne, hogy el lehet vegyülni, ha megyek az utcán, nincsenek mindenhol pletykálkodó, kérdezősködő ismerősök.

Itt van sok szép, régi épület, folyó, hidak, villamosok (én szeretem ezeket, de ahol én felnőttem, ott panel házak vannak meg járda és kb ennyi).

Meg ami a legjobb, hogy én soha nem szeretnék jogsit/autót, itt viszont nincs is igazán szükség rá, bárhova gyorsan eljuthatok tömegközlekedéssel. És mindenféle üzlet, gyorsétterem, program könnyen és gyorsan elérhető.

Meg persze az, hogy itt vannak azok az emberek, akik számomra most már fontosak.

Maga a lakás számomra se otthonos, mert albérlet, és 1 évnél tovább nem is fogok ebben lakni, de még mindig otthonosabban érzem magam itt/így, mint vidéken.

2021. júl. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
84%
Igen, egyértelműen, ha meg tudnék fizetni kertvárosias környezetben egy házat, akkor oda költöznék a mostani lakásomból
2021. júl. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!