Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tudok tenni, ha nem...

Mit tudok tenni, ha nem találok nekem tetsző albérletet?

Figyelt kérdés

Idén nem kaptam kollégiumot, ezért albérletbe kell mennem. Az ingázást hosszú távon szerintem nem tudnám megoldani (oda-vissza napi 4 óra tömegközlekedéssel), ezért mindenképpen jobb megoldás lenne az egyetem városába költözni. Eddig soha nem nézegettem az albérlet hirdetéseket, hiszen nem volt rá szükségem. Most viszont nagyon el vagyok keseredve sajnos.

Egy szobát szeretnék bérelni, amire maximum kb. 50 ezer forintot (plusz rezsi) tudnék szánni. Azt gondoltam, hogy egy vidéki egyetemvárosban (ráadásul nem is kizárólag a belvárosban) ennyiért azért csak lehet találni egy normális szobát. Ehhez képest nagyon kevés ilyen hirdetést láttam és a kiadó lakások, szobák nagy része eléggé lelakott, régies, “retro” szépen fogalmazva. Olyan bútorok vannak a legtöbb helyen, amiket én maximum a Szomszédokban láttam, nincs kifestve stb. A kollégiumi szobám is fényévekkel jobban nézett ki, ráadásul sokkal olcsóbb is volt.

Nyilván tisztában vagyok az anyagi lehetőségeimmel, nem egy luxusingatlant keresek. Ugyanakkor nem is erre a felhozatalra számítottam és most csalódott vagyok nagyon.


2021. júl. 17. 17:10
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
46%
Ne valogass ennyit mondjuk
2021. júl. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
33%
Az egyetemvárosokban mindig magasabbak az árak, hisz sokan akarnak az egyetem közelében lakni. Ez a való élet sajnos, lejjebb kell venni az elvárásokból.
2021. júl. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
73%

Keress ismetost, vagy lakotarsat es vegyel ki vele kozosen alberletet, keress facbookon, jofogason, ingatlan.comon, rentingon.

Ha ez se jon be akkor lejebb kell adj az igenyekbol, butort amugy megbeszeles szerint vihetsz altalaban te is.

2021. júl. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
73%
Melyik város? Én Budapesten elég sok nekem tetsző, nem drága és jól kinéző szobát találtam amikor kerestem. Vidéki városokban nem tudom mekkora szokott lenni a választék de nem hiszem hogy ne lenne legalább 1-2 neked tetsző
2021. júl. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
23%

Csalódásod oka a gyenge felkészültséged. Ha idejében tájékozódtál volna, nem lennél ennyire meglepve az árakat illetően.


Több megoldás is van:

1. Keress rá az ún. Árpád-kori házakra a gugli képkeresőjével.

2. Vagy vegyél egy sátrat.

3. Bérelj bátran egy lelakott szobát, és fesd ki. Létrája vsz van a tulajnak, egy teddihengert meg egy vödör festéket kell rászánnod az akcióra.

2021. júl. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

1# Amíg időm engedi válogatok. Szerintem az embernek azért alapvetően nem mindegy, hogy hol él.

2# Szerintem nincsenek magas elvárásaim, csak normális körülmények között szeretnék élni. Annyi elvárásom van, hogy az egyetem városában legyen (azon belül mindegy), ha albérlet akkor már legyen egy saját szobám (ahogy nézem a több fős szobák se jobbak, se olcsóbbak hogy megérje) és legyen normális állapotban, normálisan felszerelve, bútorozva és akkor már lehetőleg gépesítve. Sok helyen amúgy még ágy sincsen, nemhogy ilyen régi bútorok :D mindezt szerintem irreálisan sok pénzért.

3# Idegenekkel laknék együtt (nincsen ismerős stb.), de mindenképpen abban gondolkozom, hogy egy vagy több lakótárssal lakjak együtt. Bár így is nehezebb, ugyanis a tulajok nem adják ki egy embernek, lakótársat így nehéz keresni és ha azt várom, hogy valaki egy megüresedett szobába keressen lakótársat, akkor az nem túl kiszámítható. Nincsen olyan bútorom, amit magammal vihetnék és nem is szeretnék erre külön költeni.

4# Pécs.

5# Július közepén hirdették ki a kolis felvételi eredményét, addig nyilván abban reménykedtem, hogy felvesznek. Mondjuk, ha “idejében” tájékozódtam volna sem lennének olcsóbbak semmivel sem az albérletek és ugyanúgy ebben a helyzetben lennék. Bár amúgy nem is igazán az árak leptek meg, hanem inkább amit azért a pénzért cserébe adnak. Nem szeretnék sem festésre, sem bútorokra költeni.

2021. júl. 17. 17:38
 7/34 anonim ***** válasza:
Opció lehet még Pécs vonzáskörzete, Pécs környéki települések, nem?
2021. júl. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
#2 vagyok. Nézd, én ezt mind értem, engem is sokkolt a lakáspiac, mikor egyetemista lettem. A csalódottságod nem változtat azon a valóságon, hogy ha neked nem tetszik egy lakás, mert irreálisan drágának tartod az állapotához képest, mindig lesz másik egyetemista rajtad kívül, aki kiveszi, mert mindegy milyen lyukban de közel akar lakni az egyetemhez. Ezért mernek, tudnak kiadni lakásokat ennyi pénzért is. Mindenütt így van ez. Ha az egyetemtől kicsit messzebb keresel, jobb állapotúbb helyeket fogsz találni ugyanannyiért, vagy ugyanolyan állapotúakat olcsóbban. Egyébként Pécsett a Zsálecz magánkolit ismerem.
2021. júl. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:

Most hogy írtál várost megnéztem pár oldalon és hát tényleg nem a legjobb a választék. Alapból kevés kiadó szoba van, azoknak a többsége pedig tényleg elég régies.


Nem tudom hogy neked mik a feltételeid de nekem így külsőre ezek tetszettek:


[link]


[link]


Remélem tudtam segíteni

2021. júl. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
#9-es igaz nem nekem kell, hogy jó legyen, de szerintem tök jókat találtál:)
2021. júl. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!