Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Várnátok a kollégiumra vagy...

Várnátok a kollégiumra vagy inkább rögtön albérletbe mennétek?

Figyelt kérdés

Nagyon szerettem volna kollégista lenni, de nem vettek fel. Így albérletbe kellene mennem, de azt annyira nem szeretném. Ha nincs más választás, akkor nincsen. Viszont még tudnék rektori méltányosságit benyújtani vagy jelentkezni a várólistára, így esetleg még kaphatnék kollégiumi elhelyezést. Viszont a rektori eredménye már csak max. szeptemberben derül ki (konkrét dátumot nem írnak, de augusztus 31. a beküldési határidő és gondolom csak utána bírálják el), a várólistáról pedig szintén év közben töltik fel a szabad helyeket. Vagyis akkor pedig már elkezdődik a félév ( és addig valahol lakni kellene, mert egy ideig be tudok járni itthonról is, de hosszú távon nem vállalnám a bejárást ) és az sem biztos, hogy kapnék helyet. Szóval ebből a szempontból lehet biztosabb lenne az albérlet, csak sokkal szívesebben lennék továbbra is kollégista.

Nem tudom melyik a jobb.


2021. júl. 20. 13:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Én fellebbeztem (volt rá indokom, elrontották a pontszámítasomat), az plusz egy hét várakozás volt, azt megvártam (elfogadták). De egyébként, ha addig nem tudsz lakni ismerősnél, akkor albérlet. Én nem kockaztatnék. Keress szimpatikus lakótársakat. Minél hamarabb keresel albit, annál jobbak az esélyeid.
2021. júl. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

Nekem nincsen különösebb okom rá, mármint szerintem tényleg annyi pontom van stb. Nem tudnék másnál lakni, max. ingáznék, de hosszú távon azt sem vállalnám be. Viszont az albérlet keresés is iszonyatosan macerás és eddig azzal sem haladok túl jól. Egyedül keresek egy szobát (magyarul nincsen kivel összeköltöznöm), de nagyon kevés kiadó szobát találok, inkább csak lakások vannak. Beszéltem már pár tulajjal, de eddig mind azt mondta, hogy egy embernek nem adják ki (hogy akkor abba a lakásba keressek még lakótársat magam mellé), csak egy csapatnak, akik feltöltik a lakást. Idegen emberekkel pedig nagyon nehéz így egyeztetni, hogy akkor keressünk együtt lakást. Eleve minden sokkal macerásabb a kolihoz képest, lakótársakként is sokkal jobban függünk egymástól. Valamint az anyagi oldala mellett sem lehet csak úgy elmenni, mert az albérlet sokkal drágább (ha csak egy szobát bérlek az is 40-60 ezer plusz rezsi) és cserébe én úgy látom, hogy rosszabbak a körülmények a kollégiumhoz képest (a legtöbb megfizethető albérlet régies, lelakott, régi szedett-vetett bútorokkal stb.), rosszabb az elhelyezkedésük is. A koli közel volt és szerintem tök jó volt a szoba (két fős szoba, volt saját konyha és fürdő, felújított épület, mindig rendszeresen takarították stb.) és mindez még 20 ezer forintba sem került, semmi gondod nem volt rá. Valamint tényleg szerettem kolis lenni, úgyhogy az valószínűleg hiányozna.

2021. júl. 20. 14:41
 3/5 anonim ***** válasza:
Attol fugg milyen messze laksz. En anno napi ketszer 75 km-t ingaztam. Inkabb az, mint a meregdraga alberlet
2021. júl. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kb. 50 km-re lakom, de tömegközlekedéssel ez esetemben napi 4 óra lenne oda-vissza és én ezt nem szeretném bevállalni. Így az ingázás egyáltalán nem jöhet szóba.
2021. júl. 24. 00:35
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát az sok
2021. júl. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!