Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Vettem egy nyaralót, de az új...

Vettem egy nyaralót, de az új szomszédom már rögtön kötekedik hogy a fáim beárnyékolják a kertjét, vágjam ki az összeset?

Figyelt kérdés
4 méter magas fák a kerítéstől 2 méterre. Azt mondja hogy oda akar szőlőt telepíteni, de a fák beárnyékolják azt a részt. 80 éves öreg papa, nem tudom minek neki már friss szőlős, jó pár év mire termőre. Egész életemben panelban éltem, nem tudom mi ilyenkor a szokás. Vágassam ki a fáimat vagy mondjam meg neki hogy takarodjon a fenébe?
2021. febr. 25. 09:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
32%
Túl közel van, a 4 métert meg nem haladó fát a telekhatártól minimum 3 méterre kell ültetni. Ha visszavágod 3 méteresre, akkor rendben van.
2021. febr. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%
Te kerted, azt csinálsz vele amit akarsz. Akkor lenne jogos, ha a fák veszélyeztetnék az ő telkét, de nem ez a helyzet.
2021. febr. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
98%

Természetesen nem kell kivágnod.

Ha átérne a kertjébw, vagy kárt tenne a kerítésben, akkor formálhatna jogot efelett.


Nem kell az elején a pitsába küldeni, egész egyszerűen mond meg, hogy nem. Aztán ignoráld. A 3. szakasz, hogy elküldöd.


Van más megoldas is.

Ha pl. amúgy neked nem kell a fa, akkor mond meg, hogy csinálja meg az ő saját költségén.

2021. febr. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
98%
Nem vágod ki. Megmondanám neki, hogy 4 év mire abból látna 10 liter bort, azt meg 4 év múlva veszel neki.
2021. febr. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
14%
Ha már egyből úgy beszélsz vele, mint a kutyával, csak annyi fog történni, hogy elkürtöli a környéken, hogy mekkora városi suttyó vagy, és nagyon sok haragost fogsz így összeszedni.
2021. febr. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
55%

Mindenhol ezt alkalmazzák:

[link]

2021. febr. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem az előző tulajdonosnál hiába próbálkozott, most újra előjön a vélt vagy valós követelésével.

Nézz utána hivatalos helyen, addig várjon türelemmel. A jogszabályba nem tud belekötni, ha annak megfelelően cselekszel.

2021. febr. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
97%
utóbbi megoldásod egyszerűbb, egyébként ilyenért pereskednie is fölösleges, mert veszett ügy, ha nem olyan köcsög a szomszéd mint a miénk aki 20 éve kivágta az egyik fánkat. hagyd csak meg a fáid, átnyúlik az ő telkére? nem. az árnyéka meg nem egy olyan dolog aminek lenne jogsi vonmatkozása mert nincs fizikai kiterjedése.
2021. febr. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
97%

szerintem is az lehet, amit a 7-es mond, hogy előző tulajdonos is elküldte, és bepróbálkozott nálad is.


én is azért megnézném, hogy neki lehet-e igaza a helyi rendeletek között, és ha igen, akkor is kizárólag minden költségét ráhárítva mennék bele, hiszen hát őt zavarja. te is mondhatnád, hogy téged meg a szőlő fog zavarni, ezért oda ne rakjon szőlőt...és akkor ez így mehetne a végtelenségig.

2021. febr. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
11%

Amikor a városi panellakó kertes házba költözik és azt hiszi, hogy akkor bármit megtehet. Tévedés.

Érdemes ismerkedni a helyi építési, településképi és kertrendezési szabályzatokról.

2021. febr. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!