Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mivel lehet kivédeni a betörőket?

Mivel lehet kivédeni a betörőket?

Figyelt kérdés

Tegnap éjjel betörtek hozzánk, elvittek pár cuccot, más tárgyakat meg szétvertek.


A rendőrségen jelentettük, a rendőrök névre pontosan meg tudták mondani, kik az elkövetők, mostanában nagyon sok bejelentést kaptak velük kapcsolatban.


Azonban azt is mondták, hogy kiskorúak, ezért konkrétan semmit nem tehetnek ellenük, mert védi őket a törvény.


Azt is elmondták, hogy ahol egyszer voltak, oda rendszeresen visszajárnak, ezért valami olyasmire gondoltam, ami ártana nekik.


A kerítésen másznak be, a kerítés tövébe és mellé valami szögeket, éles vasat, vagy valami csapdát kéne rakni, ami a sötétben hirtelen érné őket, de fogalmam sincs mi az, ami igazán megleckéztetné őket, és elvenné a kedvüket, hogy újra hozzánk jöjjenek.


Legszívesebben agyon csapnám őket, ha rajta kapnám, de akkor meg engem csuknak le.


Bárkinek bármi ötlet?

Minél kíméletlenebb, annál jobb.



2021. júl. 21. 21:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Ököllel !
2021. júl. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a fejét nem verheted szét, mert akkor te leszel a hibás..


Én valami olyat találnék ki, ami idegesítő és megszivatja őket. Pénzügyileg a villanypásztor mennyire megoldhato? Hosszú távon az biztonságos és hatásos.


Az ilyenre tényleg csak annyit tudok mondani "hátra vinni, agyon lőni"..

Kihasznalja, hogy nem csukhatják le, és betör mindenhova a kis ge¢i.


Vannak ezek a szöges, kerítés felé feszíthető drótok, azt meg lehetne próbálni, bár lehet levágnák.


Még esetleg egy szivatós ötlet.

Ha nem egyedül élsz, éjszaka váltásban maradjatok ébren, és egy durva horror zenét indítsatok be (sikolyok, üvöltések, mindenféle hanghatás), és ha van egy nagyobb darab ismerősöd, akinek mélyebb hangja van, megkérhetnéd, hogy "ijesszen rájuk".


Hol mentek be a házba? Betörték az ablakot, vagy az ajtót? Ahol bejottek, vagy lehetséges hogy bejönnek a házba vagy a kapun, oda valami csúszósat önteni, és ahova lehetségesen beveri a fejét, oda szegeket tegyél. Fájjon neki, az a lényeg

2021. júl. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 attila_72 ***** válasza:
87%

Sörétes puskával. Ijesztő mert jó vastag a csöve, nagyot szól, meg hatásos is.

Sajnos nem tartható....

2021. júl. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%

#2 vagyok

Lennének még jó ötletem, csak sajnos ha azokat megcsinálod, neked lenne bajod belőle..

Ilyenek kavarognak a fejembe:

Medvecsapda, összeverni eszméletvesztésig, megkötözni és kocsival elvinni messzire (kötés rajtuk hagyni), mikor bejön a házba gyertyatartóval leütni, tökét megtaposni stb stb.


De ezeket nem ajánlom, gondolom nem akarsz magadnak bajt az ilyen nyomorultak miatt

2021. júl. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Vizipisztolyba neonsárga jelolőfestéket tölteni és azzal megküldeni őket... 😂😂😂 lemoshatatlan!
2021. júl. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ismét #2 vagyok

Légpuska, vagy csuzli kővel a fejébe? A csuzlival gyakorolsz 1 órát és már pontosan fogsz tudni célozni. Légpuskától meg beijednek

2021. júl. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%
OK, ha esetleg nem tuds verekedni, akkor ajánlom az álkamerát magasan, látható helyen
2021. júl. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Mozgásérzékelő lámpa jó ötlet lehet, az megriasztja őket. Ha van kutyád, mindenképp tanítsd meg neki, hogy csak tőled/tőletek fogadhat el ételt, földről nem eszünk, mert ha bármit bedobnak, abból baj lesz.

Gáz-riasztó pisztolyt is beszerezhetsz, vagy gumilövedékes fegyvert, ezek szabadon tarthatóak. Paprika spray megintcsak elég hatásos ezek mellett. (Ha többen jönnek feszítővasakkal feléd, nem állsz le velük verekedni értelemszerűen).


Szerintem a legegyszerűbb amit tehetsz, hogy ahol beugrálnak a kerítésen pl., oda leásol a földbe egy árkot, benne tűhegyes nyársakkal, ezt pedig lefeded szénával, botokkal. Ha beleugrik az egyik, rohadt hamar elmegy a kedve a további betörésektől szerintem. Remélem reggelre véres lesz a nyárs vége :D.

Persze ebből is szarul jöhetsz ki, azért ne masfél méteres karókat szúrj le egy mély gödörbe, ami felnyársalja a mellkasánál xD. Elég ha a kezébe, lábába beleszúródik a kisebb kihegyezett nyárs.

Viszont ezt nem túl egyszerű véletlen esetnek álcázni, ha oda kerülne a sor, így lehet jobb valami 'ottfelejtett' hegyes, éles tárgy a helyszínen. Mondjuk éles fűrészlap a fűben, meg ehhez hasonló finomságok.

Szögesdrótot is sok helyre ki lehet húzni, kerítést magasítani vele.

Légpuska, csúzli valóban beválhat, nagyot tud ütni ez is, meghátrálhatnak, ha rájuk lősz.

De ami a legfontosabb, hogy minden értéket tarts lakat alatt, vigyél be a házba olyat ami nagyon fontos még ha ideiglenesen is.

2021. júl. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
azt ugye tudod ha ezeknek a férgeknek bármi bajuk esik jönnek 30-50 aztán meglincselnek . cigányterror országa vagyunk
2021. júl. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
97%
Tegyék ki egy szép nagy cégtáblát a kerítésre, hogy a Magyar Gárda megyei központja. 😂😂
2021. júl. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!