Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Budapestiek, milyen a nagyváro...

Budapestiek, milyen a nagyvárosi élet? Mindig van valami program?

Figyelt kérdés

Én falun lakok, és utálom, mert itt nincs semmi, és az embereket is utálom.

Kár hogy nem születtem Budapestre én is. Mindig sétálnék a csodaszép városban. Kondiznék, buliznék, moziznék, kajálnék a Mekiben és minden hasonló. Mindig lenne mindenhová busz és egyéb. Az embereket nem érdekelném az utcán, akár elmehetnék szaladni is, mert nem kacagnának ki. Na és persze az ismerkedés, mint barátkozás, mint párkapcsolat célból könnyebb lenne.

Ti is így gondoljátok? Én évek óta így vagyok, hogy utálok itt élni, és ott mennyire jó lenne... Persze könnyű azt mondani, hogy költözzek oda, pénzem nincs.



2021. júl. 22. 14:41
 1/7 anonim ***** válasza:
33%

Bp egyik olcsó kertvárosában élek.


"Mindig sétálnék a csodaszép városban."


Itt minden koszos, tele van szemetelve, naponta szedem fel a ház elé dobott szemetet. Szerintem Bp szép lehetne a régi épületek miatt, de mivel ezer éve nincs hozzányúlva az épüketekhez, az utcák koszosak, kopottak, szerintem nagyon lehangoló. Budai oldalon jobb a helyzet.


Kondizni én nem, de néhány ismerős jár. A szórakozóhelyeket sosem szerettem, inkább örültem annak ha csak beülünk valami pub-ba és dumálgatunk. Moziba évek óta nem mentem, pedig szerettem volna, de nagyon rossz a kínálat, inkább itthon nézem a Netflixet. A kajálás szempontjából Bp jó, főleg belvaros és környéke, de itt a kis olcsó külvárosi részen nem túl igényes a felhozatal, a házhozszállítás pedig csak a környékre koncentrálódik. A közlekedés az jó... bár múltkor volt egy kérdés, hogy kerületek között is minimum 1 óra az út, de általában több is lehet.

Az utcán nyugodtan futhatsz, vagy öntudatlanul feküdhetsz, a kutyán nem érdekli hogy meghaltál vagy rosszul vagy, és mentőt kell-e hívni. Ismerkedni biztos könnyebb, felszínes kapcsolatokat biztosan egész könnyű kialakítani, de igaz barátokat szerezni itt sem olyan egyszerű szerintem :D


Megértem a bajodat, de én inkább mennék valami más nagyvárosba, mint ide, mondjuk Pécsre, az gyönyörű, nem koszos mocskos, szotyihéjas.

2021. júl. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A nagyváros sem fenékig tejfel (főleg nem egy falusinak)... :)

[link]

2021. júl. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Én Budapest belvárosában élek, és imádom :) Szuper a közlekedés, akárhová nézek, mindenütt valami jó programlehetőség, akár bulizni, akár csak kocsmázni vagy nyugiban beszélgetni szeretnél. Pezseg az élet, de ha ez sok, mindig találni egy csendesebb, de gyönyörű Duna-parti szakaszt, ahol leülhetsz és bambulhatsz ki a fejedből a Mátyás templomra meg a Halászbástyára. Konditerem is van kb minden második sarkon, de én az utcán szoktam futni, itt nálunk nem koszos egyáltalán, szépen karbantartják a köztereket is, mindig felújítanak valamit vagy éppen építenek (az mondjuk ízlés kérdése, az kit mennyire zavar, hogy most kinéztem az ablakon és röpke 7 darut látok, ez mind 7 különböző építkezést jelent- csak ebben az egy irányban). Szóval itt pörög az élet rendesen.

Plusz, ha hosszabb távra tervezel, akkor nagyon jók a szociális szolgáltatások. Bölcsi-ovi-iskola magas színvonalú, a védőnő/gyerekorvos normális, csomó gyerekkel kapcsolatos költséget fedeznek legalább részben (védőoltások, táborok), szóval elég király itt családként is élni. Én nagyonnagyon szeretem, és vérzik a szívem, hogy valószínűleg el kell költöznünk innen, mert a lakásunk kicsi, a család viszont egyre bővül, de ahogy az kb egész Budapesten történik, bizony itt is az egekben az ingatlanárak. :( Pedig amúgy marhára nem akarnék elköltözni innen, szeretem nagyon a környéket, a politikát, a lehetőségeket.

Falura mondjuk tuti nem tudnék költözni ezek után, az is biztos.

2021. júl. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

"főleg nem egy falusinak" ???

Mire célzol? Szalmaszállal a számban, ásóval a kezemben sétálnék Pesten? Vagy mi van? Egyáltalán ki hogy jönne rá, hogy falusi vagyok, ha még akcentusom sincs?

Ha úgy érted, hogy odaköltözve nem lenne esélyem, szerintem ez hülyeség, mert Pesten semmi okom nem lenne a 4 fal közt ülni. És már annyi platform létezik ismerkedésre, hogy lehetetlenség lenne magányosan maradnom a fővárosban.

Itt is van néhány barátom, de amint írtam, ez egy szarkupac, semmi sincs itt. A pénz hátráltat egyedül, de ha valaha lesz annyim, biztosan beköltöznék Pestre. Csak akkor már biztos kiégett nyugger leszek, szóval a fiataléveim elmentek egy foskupacon, ennyi. Ennyit számít, ki hová születik. Én gyűlölöm itt. Mindenbe beleszólnak a pletykák emberek, és semmit nem lehet csinálni.

2021. júl. 22. 16:21
 5/7 anonim ***** válasza:
50%

Én alapvetően szeretem.


Pont azt szeretem benne, hogy bármikor el tudok menni valahova. Néha elég csak kiülni egy étterembe (vannak menük, nem drágábban mint egy meki) vagy egy kávézóba és csak nézegetni a csajokat.


Mondjuk nyilván nem mindegy, hogy az ember egy jó kerület jó részén lakik, vagy valahol kint a puttóban ahol konkrétan semmi nincs és több idő beérni a belvárosba onnan mint Esztergomból vagy Vácról.

2021. júl. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor jó vagy pokol és kinyirnak? Mi?
2021. aug. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én ajánlom minden vidékinek minimum egy évre próbálja ki milyen a nagyvárosi élet.


A. panelban pl: a szoba hőmérséklete 23C soha nem ment lejjebb, száraz volt a levegő mint a fene, szinte mindig úgy keltem, hogy alig bírok pislogni. Volt két barom lakótársam szintén vidéki, egyik döglött az ágyban és a konyhában élte a mindennapjait, másik csapkodta az ajtót, élő halat a konyhában dolgozta fel, rohadtak a kajái a hűtőben.


Budapestnek vannak sok szép helyei, és szórakozási lehetőségei. Én nyáron Kerékpárral fedeztem fel őket később tömegközlekedéssel.


pl: Citadella, Halászbástya, Normafa, Parlament, Hősök tere stb.


Kerékpárutak úgy ahogy ki vannak építve, Budai oldalt valami agyhalott térkővel rakta ki és ráz mint a fene. Van olyan rész asszam a Citadella fele, hogy össze vannak eresztve a gyalogosok a kerékpárosokkal 1,5 méteren .

Az valami eszméletlen, csoda, hogy nem volt még baleset.



A BKK járatain sok a csöves, büdös ember, üléseket mindig meg kell tapogatni nincs e széthúgyozva sajnos volt benne részem.

Vidéken 1000x tisztábbak a buszok, mint ott.


A közlekedés elég jó szinte, 10-15 percenként mennek a járatok, dugóban szinte gyorsabb mint autóval.

2022. febr. 16. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!