Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Kevesebb gyűlölet, vagy...

Kevesebb gyűlölet, vagy lenéző/megvető tekintetek magyarul beszélők felé a Partiumban, Erdélyben, Kárpátalján, vagy a Vajdaságban van? Külhoni magyarok: hol érzitek jól (vagy legalábbis csak jobban) magatokat?

Figyelt kérdés

Ha az államnyelv mellett magyarul (IS!) szeretnétek beszélni, hol ér kevesebb atrocitás titeket a fenti országok közül? Származott ebből kisebb-nagyobb bajotok valaha?


Igaz mind a három országban nagy az elvándorlás, de egyre több olyan ottani magyarról hallani, akik maradni, boldogulni szeretnének. Szerencsére!


Kérdés az, hogy a fenti tekintetben sikerül-e ez nekik?



2021. júl. 24. 12:30
 1/1 Kora ***** válasza:
100%

Vajdasági vagyok,beszèlek szerbül ès magyarul is. Általános suliban talán mèg volt egy kis "szerbek a magyarok ellen" harc de kèsőbb soha sem volt problèmám vele ha magyarul szólaltam meg valahol.

A társaságom is fèlvèr emberekkel van tele,ráadásul horvát származásúak is vannak,bosnyákok,szóval tènyleg vegyes. A diszkrimináció nálunk ciki lenne,annyira elavult már a tèma.

A legtöbb szerb akit èn ismerek nagyon szeretne megtanulni magyarul :)

Èn itt èrzem jól magam,M.o.-on sokkal ridegebbek az emberek azt tapasztalom,bizalmatlanok is ès számomra furák(nyilván a balkáni mentalitásom miatt is èrzem így)

Az egyetlen ország ahol nem tudnám elkèpzelni az èletem az Magyarország úgyis,hogy Szegedi születèsű vagyok.

2021. júl. 25. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!