Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Vajon hány Ft kéne ahhoz,hogy...

Vajon hány Ft kéne ahhoz,hogy külföldre költözzek és ott is tanuljak? (Spanyolország 🇪🇸)

Figyelt kérdés

Jelenleg itthon vagyok gimnazista,de nagyon hajt az a gondolat,hogy érettségi után Spanyolországba költözzek és ott is járjak egyetemre (5 éves egyetemről van szó).


Szamolgattam,hogy diákmunkával mennyit tudnék megkeresni.

Ha nem hajtom túl magam,de becsületesen, tisztességesen és rendszeresen dolgozok,akkor több mint 5 millió Ft-ot meg tudnék keresni.


Ez az 5 millió Ft már elég lenne a tervemhez?


Persze,ha úgy van,egyetem mellett is fogok dolgozni,csakhogy ne centizgessem a kiadásaimat még az alapvető dolgokra is.



2021. júl. 25. 09:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%

Varostol fugg. Itt vagy egy osszehasonlito tablazat madrid es bp kozt:


[link]

2021. júl. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
97%
5 evre 5 millio?
2021. júl. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
88%

Nem tudom, hogy hány éves vagy, de ezek irreális tervek szerintem.


Ennyi idősen nekem is hasonló nagy terveim voltak, és gyakorlatilag semmi sem lett belőle. Ha annyi idős lennék, mint te, akkor reális terveket tűznék ki magam elé, nem ilyeneket.


Például befejezem a gimnáziumot, jól tanulok, és államilag támogatott egyetemi szakra megyek itthon, közben gyűjtögetem a pénzt, tanulom a spanyol nyelvet, és ha befejeztem az egyetemet, akkor kiköltözök. Ez egy reális terv, és még ezt sem olyan könnyű megvalósítani, nemhogy a te terveidet!


Például nem értem, hogy hogy tudnál 5 millió forintot megkeresni diákmunkával. Akkor napi 8 órát kéne dolgoznod 2 vagy 3 éven keresztül legalább, és az összes pénzedet félre kéne tenned. Gondolom ha már lesz pénzed, akkor abból biztos fogsz költeni, nehéz ám spórolni. Ha csak nem olyan diákmunkát végzel, ami havonta félmilliót fizet, akkor könnyen összejöhet...

2021. júl. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Kérlek vigyél el engem is diákmunkázni, szeretnék a kollégád lenni és kevés munkával összekapni nettó 5 milliót. (60 éves vagyok) :D
2021. júl. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%
Perfekt vagy spanyolból vagy kettős állampolgár?Másképp nem tudom elképzelni...amúgy Euróban számolj, 5 mf az kb. 14-15 ezer Euró ... nem hinném ,hogy havi ezer euró alatt meg lehet úszni, akkor az másfél évre sem elég...
2021. júl. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%
Engem is érdekelne, hogy jön össze ez az 5 millió. Én 2 éve dolgozok napi 8 órában egyedülállóként sokszor itthonról dolgozok spórolok de alig jött össze 2 milla.
2021. júl. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
#6:Nekem ugyanez! Szép is lenne egy két év alatt 5 milliót keresni diákmunkával.
2021. júl. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írják irreális elkepzekeseid vannak. Tökéletesen beszélsz spanyolul?

Mert egyedül leszel kint mindennel magadra utalva. Mennyire fizetősek az ottani egyetemek? Az egyetemi élet itthon sem olcsó. Laknod is kell valahol csomó papírmunka hivatalos ügyintézés ahol mindent szót megkell ertened.

Fizikailag es szellemileg is a toppon kell lenned mert nem lesz egyszerű.



Miért nem mész itthon egyetemre olyan szakra ahol lehetőség van kimenni Erasmussal spanyolba? Még ösztöndíjjat is adnak lakhatásod is meglenne oldva egy évig is kint maradhatsz vagy akár tovább is. Ez az egyetlen logikus ötlet amit megoldhatónak tartok a te esetedben.

2021. júl. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Erasmus?
2021. júl. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Ha diákmunkazok,bejelentve,akkor a minimálbért megkapom,nem?

Én pedig ezzel számoltam.

De 2-3 millió csak összejön már... remélem

2021. júl. 25. 15:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!