Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Vajon hány Ft kéne ahhoz,hogy...

Vajon hány Ft kéne ahhoz,hogy külföldre költözzek és ott is tanuljak? (Spanyolország 🇪🇸)

Figyelt kérdés

Jelenleg itthon vagyok gimnazista,de nagyon hajt az a gondolat,hogy érettségi után Spanyolországba költözzek és ott is járjak egyetemre (5 éves egyetemről van szó).


Szamolgattam,hogy diákmunkával mennyit tudnék megkeresni.

Ha nem hajtom túl magam,de becsületesen, tisztességesen és rendszeresen dolgozok,akkor több mint 5 millió Ft-ot meg tudnék keresni.


Ez az 5 millió Ft már elég lenne a tervemhez?


Persze,ha úgy van,egyetem mellett is fogok dolgozni,csakhogy ne centizgessem a kiadásaimat még az alapvető dolgokra is.



2021. júl. 25. 09:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
18%
Az is alig 10k euro.... Az max szerintem, lakassal, kajaval mindennel... A leg csorobb fokozaton masfel ev!
2021. júl. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
84%
szerintem először próbálj meg szétnézni a valóságban, egyrészt kérdezd meg a felnőtteket a közeledben, hogy milyen egyszerű is egy részmunkaidős minimálbérből ötmilliót összeszedegetni két-három év alatt, másrészt írd be googleba, hogy 5.000.000 huf to eur, és meglátod hogy az mennyi pénz. kb indulásra elég, a repjegy kifele, a lakhatás kauciója, meg az első pár hónap, amíg megszerzel minden papírt és munkát kapsz. nagyvonalúan számolva is több mint húszezer euróját felemésztettem apámnak (igen, segítséggel sikerült kijönnöm európába, nem tagadom, de nem is érzem magam kevesebbnek ettől mint más, bocs.), mire lett olyan munkám, amiből eltartom magam valahogy és már nem kell otthonról pénzt kérnem hónap végén sem.
2021. júl. 26. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Az,hogy itthon végezzem el az egyetemet,nem opció mert vagy le kell dolgoznom az egyetemet,vagy fizethetem ki😬

És mindenképp ki szeretnék menni Spanyolországba.


Szóval már inkább ott végezm el az egyetemet.

2021. júl. 26. 09:35
 14/16 A kérdező kommentje:

Mivel nekem 5 éves lesz a gimi (nyelvi előkészítős tagozat miatt) 20 évesen fogok leérettségizni (mivel évvesztes is voltam óvodaban😅)


18 éves koromtól meg évközben is dolgozni fogok,akkortól már keményen odateszem magamat a munkanak.


Szóval szerintem egy szép kis összeg összejöhet addigra,mire kiköltözök.


Szóval egyáltalán nem csak diákmunkaból gondoltam azt az 5 milliót,egy picit félreérthető voltam.


Bocsánat.

2021. júl. 26. 09:39
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
#4-es vagyok. Figyelj: hajrá.
2021. júl. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

(Remélem nem csak ironikusan mondtad😄😄)


Talán összejön 20 éves koromra egy komolyabb összegű pénz

2021. júl. 26. 12:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!