Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nagyon ciki ha valaki nem él...

Nagyon ciki ha valaki nem él szép, modern házban? Ti milyen házban éltek?

Figyelt kérdés

Még anyukámmal élek. Nagyon csúnya a házunk. Nem szeretnék rá költeni, mert a saját lakásomra spórolok. Csak az én szobám van felúítva, hogy ne érezzem rosszul magam.


Minden vágyam, hogy egy gyönyörű, kicsi, de modern lakást vegyek. Akár hitelre is...de még egy kicsit gyűjtögetek.


Ti milyen házban éltek? Modern, nagyon régi, vagy felújítandó, de azért még nem vészes?


21L


2021. júl. 31. 21:01
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
81%

Amúgy meg tudom érteni a kérdezőt.


Mert lehet mondani, hogy felszínes, de valljuk be rossz érzés barátokat ismerősöket áthívni egy lepukkant lakásba.


Nekem is örökké rossz érzés volt, hogy oylan a családi házunk mint egy rossz cigány putri. Főleg az alkoholista apám miatt eléggé lecsúszottak voltunk. Ezzel szemben ismerősöknél rend, tisztaság, rendezettség.


Nekem nagy vágyam, hogy legyen egy rendezettnek mondható lakásom.

Van egy teljesen felújítandó panelom. Meglátom mi sül ki belőle, de szeretném felújítani ízlésesen. Nem luxus szinten, de azért élhetőre.

2021. júl. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
84%

A csok előtt vettem egy külterületi házat olcsón, felújítottam belülről szinte kompletten. Kb 5m-ba van így. A fürdőn kívül mindent magam csináltam, tehát a munkadíjakon spóroltam sokat. A fürdőt is ismerősi alapon, olcsón csináltattam.

A bútoraim modernek. Tudok egy olcsó bútorboltot illetve marketplaceről is vásárolok.

Belülről egy szép, modern ház. Mondjuk kinek mi a szép, modern...minimalista a stílusa, nem csicsás. Nekem ez jön be.


Kívülről régies, lapos tetős. Nem tervezem megcsinálni. Jól van ez így. A terasz is csúnya, kis kocka csempés, piszkos a fal festése. A kerítés rozsdás. A kert egy rom. Nem is izgat, nem ültetgetek,nem kertészkedek.

Tehát belülről szép, kívül úgy néz ki mintha 20 éve kihaltak volna belőle.

2021. júl. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
92%

Én egy átlagosnak mondható, tetőtér-beépítéses nagy családi házban élek (5-en vagyunk). Semmi extra nincs benne, még klíma sem, pedig ilyenkor 30 fokra is felmelegszik a tetőtéri szobám (szerencsére jól bírom)... Szóval nem egy luxus, de szeretem, mert van hol laknom.

Egyik jóbarátom egy olyan házrészben él édesapjával, ahol a nappali és a háló egyben van, ezen kívül van egy szoba-konyha, ahol a srác alszik. A fürdőszoba meglehetősen lepukkant, a többi rész kicsivel jobb állapotú. Ő sosem érezte cikinek, amikor áthívott magához, én pedig sose tenném szóvá neki ezt. Amúgy nagyon szeretek náluk lenni, szerény, de otthonos, kedves ház.

2021. júl. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
92%

Kedves kérdező. Az otthonod attól lesz otthon, hogy nyugalom, szeretet és kedvesség vesz körül. Én ezt nagy sokára tanultam meg. A férjemmel pár éve vettük a házat, amiben most lakunk, erősen felújítandó volt akkor. Sosem lesz csilli-villi, mert görbe falazatú vályogház, göcsörtös, retrós és öreg. Itt most anonim bevallom, gyűlöltem az elején. Büdös volt, koszos és repedezett. De sokat foglalkozunk vele, így időközben helyes kis kulipintyó lett nagyon. Teleraktam virágokkal, kifestettünk, padlót cseréltünk stb.

Egy időben én is arról álmodtam amiről te, de anyagiak miatt le kellett tennem róla. Ez a ház, amiben lakunk, örömet ad, mert amikor hazaérek, a gyerekem és a férjem szeretettel várnak. Nekem már nem kell más, nem kell szebb se több, akkor se ha most ideadnák egy luxuslakás kulcsát, hogy az enyém. Boldogan utasítanám vissza.

2021. júl. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
92%
Igaz én felújított és újépítésű házban lakom (ha ezt jelenti a modern), de nem tartom én se cikinek, ha valakinek nincs modern háza. Persze szívesebben lakik az ember felújított házban, de ettől még nem kell szégyellni, ha nem az. Ha valaki lenéz érte, nyugodtan felújithatja neked. Sok sikert az álmodhoz.
2021. júl. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
91%

Egy lepukkant, penészes, erősen felújításra szoruló lakásban élek édesanyámmal. Szegénynek nem telik rá, de ha lenne is pénzünk, most nagyon elszálltak az építőanyag árak.


A lakás állapotát szégyelljük, nagymamámon kívül még a közelebbi rokonok sem voltak nálunk (egy-két kivétellel, de azok nem szervezett találkozók voltak) évek óta. Barátokat négy éve hívtam át utoljára, de már akkor is szégyelltem az egészet.


Szomorú helyzet, mert édesanyám intelligens, többdiplomás ember, aki becsülettel felnevelt, nem azt érdemelné, hogy egy lelakott lakásban éljen.


Most junior mérnökként dolgozom, remélem pár év múlva leszek majd olyan helyzetben, hogy tudjak neki segíteni a felújításban.


21F

2021. júl. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
92%
Nem ciki, mi lakótelepen, panelban élünk. Abban élsz amit meg tudsz fizetni. A mostani, nagyon magas ingatlanárak miatt, az a kicsi remény is elúszott, ami pár éve még meg volt,hogy vegyünk egy kertesházat. Itt, 60-70 milliónál kezdődik egy normálisabb ház, ez rengeteg pénz.
2021. aug. 1. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
92%
A magyarországi ingatlanállomány nagy része réges-rég elvault, gyakorlatilag bontásérett. Na ez a ciki. Csak egy elenyésző kisebbség él az országban szép és modern házban.
2021. aug. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Legyen tisztaság, ez a legfontosabb. Az hogy felújításra szorul az egy dolog. Mi eddig egy 1,5 szobás szolgálati lakásban laktunk, ahol semmit nem tudtunk csinálni, mert közölték hogy hiába költünk a lakásra, nem lakhatjuk le, nem kapjuk vissza. Most sikerült vennünk egy kertes házat, szép nagy. Van rajta tenni való, jók a nyílás zárók, bukó nyiló, de régebbi fa, ki kell majd cserélni. A fürdőt is meg kell majd idővel csinálni, de úgy vagyunk vele ezerszer jobb mint ahol eddig laktunk. Szépen kifestettük, rendbe raktuk, tisztán tartjuk, szóval azt gondolom nincs mit szégyellni.
2021. aug. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

19, ki ne cseréld a fa nyílászárót műanyagra, ha jólértem ilyen bukó-nyíló modernebb fa ablakok. Ha nem repedt, törött a fa, sokkal jobb mint a műanyag. A vasalat cserélhető, van hozzá minden, leveszitek, lecsiszoljátok, lefestitek, vasalatot cseréltek, szigetelőgumit cseréltek, újjá lehet varázsolni fillerékből.

Míg egy komplett ablak csere egy házon milliós tétel. Persze kell vele melózni, meg érteni is kell azért hozzá, de csak így lehet spórolni.

2021. aug. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!