Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nem fáradtatok még bele a...

Nem fáradtatok még bele a budapesti életbe?

Figyelt kérdés
Embertömeg, embertelen sietség és hajtás, hatalmas dugók, sok szemét, és nyugalom ritka előfordulása

2021. aug. 23. 11:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
én ezért is költöztem ki Budapest melletti városba kertes házba nyugalom van de mégis közel van Pest kb 20 perc a belváros :D
2021. aug. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

Egyiket sem tapasztaltam kifejezetten. Ezt szerintem csak az spilázza túl, aki sosem élt városban.


De nyugi, én sem értem fordítva a vidékieket. Hogy lehet szeretni egy olyan helyet, ahol 8 körül már nincs élet az utcán, ahova mindenért órákat kell utazni? Hogy lehet szeretni a kertesházat is, hiszen bemászik minden szar bogár, behordod a sarat, nyűglődnöd kell fűnyírással, kertészkedéssel és a ház külső homlokzatának rendben tartásával? Random kutyák és macskák lófrálnak csak úgy szabadon beleszarva az egészbe. Nincs normális munkád vagy normális fizetésed, csak akkor, ha hajnalban kelsz, hogy beérj valahova. Ha találkozol is emberrel, az is csak pletykálni tud meg megszólni a másikat a háta mögött, ahogy veled is teszi. Sok helyről nem kérhetsz kiszállítást, be kell érned valami szarabbal mindenből. Évente egy ünnepség van, amin történik valami, egyébként mindenről csak a hirekből értesülsz. Amint egyetemre mennél vagy tovább tanulni, kollégiumot kell nézned, mert semmi nincs 30 km-es környezetedben a kis lepra általános iskolán kívül.


Felkötném magam az első fára, ha ilyen helyen kellene élnem. :(

2021. aug. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

Nem fáradtatok még bele a kisvárosi/falusi életbe?


Elérhetetlen távolságok, ritka tömegközlekedési járatok, szhar utak, fejlődés szinte nuku, begyöpösödött/feszült emberek, kevés munkahely, szinte nulla szórakozási lehetőség, felbhaszott alapélelmiszer árak, kevés közoktatási intézmény, nincsenek kulturális se semmilyen más jellegű programok, rossz minőségű szolgáltatások stb... Ellenben akár egy településen belül kilométereket sétálhatsz az egyetlen gyógyszertárba vagy boltba. Egyes megyék megyeszékhelye csak parasztelosztóként ismert, mert ott sincs jobb helyzet...

2021. aug. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Igaz,nem is olyannak élem meg,mint ahogy leírtad :) Sokkal inkább azt érzem, hogy itt van munka, oktatás, egészségügyi ellátás, szórakozási és bevásárlási lehetőségek.
2021. aug. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Budapest nagyváros, annak különböző részei vannak, némelyik még csendes is, kertvárosi jellegű, az viszont igaz, hogy a levegő minősége szinte sehol sem olyan jó, mint vidéki kisvárosban.
2021. aug. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Sem sietség, sem brutális tömeg nincs ott, ahol én lakom (16.kerület), ez max a bulinegyedre jellemző meg a metróra csúcsidőben. Bár utóbbi egyébként semmivel sem rosszabb, mint a HÉV és a vonat, amivel a Bp közeli kisvárosokból jártam be, mivelhogy az utakon pont ugyanolyan dugó volt, mint a belvárosban.

Tanyára, isten háta mögötti faluba meg azért mégse fogok költözni nulla munkalehetőséggel, instrastruktúrával.

2021. aug. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem parkra néz a lakásom, és mást sem hallok csak madárcsicsergést. De 15 perc alatt bennvagyok a belvárosban ha akarok. Költözz nyugisabb helyre, és élvezd úgy a nagyváros adta lehetőségeket.
2021. aug. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A budai oldalon gyönyörű helyek vannak, ahol semmi ilyesmiről szó sincs. A 3, 1, 11, 12. kerületben is vannak nívós, parkos részek, ráadásul minden közel van.


Plusz, ha itt eladsz egy kislakást, 20 millióról indulsz. Ha vidéken ugyanezt el akarod adni, egy kocsi árát sem adják érte. Szóval amíg van bpi tulajdonod, addig van vagyonod.

2021. aug. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Én kicsivel több, mint egy éve élek pesten 7.kerben. Nagyon bele undorottam ebbe a hajtásba aminott van, + a többi, amiket írtam fentebb. De aki évek óta mondjuk belvárosban él, nem tudom hogy lehet ezeket megszokni. Én 5 hét múlva végre költözök vissza vidékre, annyira várom már! Nagy, kertes ház, kutyával játszani a kertben, málnázni, biciklit szerelni, kimenni az utcára és 5-10 embert látni 50-100 helyett, valahogy nekem vonzóbb. Bár igaz, ki mit szeret
2021. aug. 23. 12:30
 10/12 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__munkahely-kollegak__..


Mert vidéken tuti biztos, hogy nem lesz monoton a munkád, meg a világ legjobb munkatársait fogod ki... Most komolyan, mi bánt ennyire? Vagy csak unatkozol? Mert ha Pesten nem tudsz szocializálódni, akkor szerinted otthon menni fog?

2021. aug. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!