Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hova költözzek, ha egy olyan...

Hova költözzek, ha egy olyan helyen akarok élni ahol nincs fejlődés?

Figyelt kérdés

Tudom, első olvasásra elég furcsának tűnik a kérdés (lehet másodszorra is), de tényleg ezt kérdezem.


Jelenleg Nógrád megyében élek egy faluban, és tökéletesen meg vagyok elégedve a jelenlegi fejlettségével. Ha valami visszafelé fejlődik, azt egy perc alatt megszokom, megszeretem, ha viszont valami modernizálódik akkor az egyszerűen irritál, képtelen vagyok elfogadni.

Szóval számomra az az ideális, ha a technológia ma ugyanott tart mint tegnap, és holnap, meg jövőre meg ötven év múlva is ott fog tartani.


A gond csak az, hogy Magyarország fejlődik, ezért itt nem fogok tudni ötven év múlva ugyanúgy élni mint most, kezdve azzal, hogy én készpénzzel szeretek fizetni.


Nyelvet bármelyiket megtanulom, ez nem jelent problémát.


Nagy vonalakban tehát olyan helyet keresek ahol:

- nincs technológiai fejlődés

- nem vagy nem sokkal fejlettebb mint a mai Nógrád megye (fejletlenebb lehet, akár középkori szintű is, abba bele tudnék szokni, csak idő kérdése)

- és ne akarjanak megölni, kirabolni mert látszik rajtam, hogy Európából jöttem

- előny ha az adott hely hideg, de ez nem fontos, akár sivatagi is lehet, ha ezen múlik.


Amúgy nem vagyok öreg, még harminc sem vagyok.



2021. szept. 1. 15:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Menj az amishokhoz.😄
2021. szept. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem 50 év múlva sem lesz feltűnő változás ebben az országban..
2021. szept. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Erdő, vagy kisebb falu és azon kívul vannak mezogazdasági ingatlanok.


Ja de amugy 1-es jól írja, de ott kb. a 19. szazadi korulmenyek kozott kene elned. Patakrol hordod a vizet, melegited, a ruhaidat a patakba mosod és lehetne sorolni. De szerintem nem ilyenre gondolt a kerdezo.

2021. szept. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Nekem is pont az amishok jutottak eszembe, de ha nem akarsz messze menni, akkor elköltözhetsz a Krisna-völgybe is.
2021. szept. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Most utánanéztem ezeknek az Amishoknak. Igen, ez tetszik, bár ők vallási fantatizmusból élnek így. Szimpatikusak.
2021. szept. 1. 15:31
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ukrajnába XD
2021. szept. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Cubina ***** válasza:
100%

Kubát ajánlom. Igaz, hogy meleg van és szegénység, de ott kb. 50 éve szinte semmi fejlődés nincs. A kubaiak jegyre kapnak egy orosz üzletben havonta egy nagy zacskó cukrot, rizst, babot, és egy liter olajat. Persze megvehetnék normál üzletben, csak nincs rá pénz. Az egész faluban egy-két üzlet van csak csekély választékkal.

Történelmi épületek, 60 éves autók, lovaskocsit és bicitaxit (tekeri a tag a bicajt, és az utas hátul ül egy ülésen) használnak helyi "taxinak".

Az emberek nagyon kedvesek, a belvárosban vannak kéregetők és lopósok is, de a külső részeken ez nincs. Mindenki nagyon aranyos és csodabogárként tekintenek a külföldiekre, kézzel-lábbal próbálnak kommunikálni.

Nincs a háztartásokban internet, akinek mégis van, az protekciós.

Az üzletekben nincs nagy választék, csak csirkecombot kapni fagyasztva. Ha éppen levágott valaki egy disznót, akkor a háza előtt fellógatva árulja a húst, egyébként meg vasárnap a piacon lehet beszerezni egy kis húst, ha az ember szerencsés. Zöldségek nem nagyon kaphatók sehol, vöröshagymára is úgy kell vadászni, amikor egy bicajos ember árulja.

Van viszont rengeteg fajta egzotikus gyümölcs, finom hal, rák, homár, mind fillérekbe kerül, a halászoktól lehet megvásárolni.

Nincs folyó víz, az emberek lavórban fürdenek.

Az emberek nem a mobiljukat nyomkodják állandóan, hanem egymással foglalkoznak. Beszélgetnek, törődnek egymással, összetartanak.

Esténként kiülnek a parkba, beszélgetnek, gitároznak, énekelnek, koncerteket adnak. Van egy diszkó-féle is, sokan járnak oda is.


Télen a legalacsonyabb hőmérséklet 20 fok körüli, nyáron 35 a maximum, a nagy páratartalom miatt 40-nek érezni, de ezt is meg lehet szokni.

Én egy évig éltem ott (Sagua La Grande helységben), az elején nagyon rossz volt a megszokott "luxus" után, de 2-3 hónap múlva hozzászoktam és nagyon szerettem ott lenni.

Ha van pénzed/biztos munkád, amit bárhonnan végezhetsz, akkor bátran ajánlom az odaköltözést, nagyon fog tetszeni. :)

2021. szept. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm
2021. szept. 4. 07:36
 9/12 anonim ***** válasza:
Mindenhol utolér a nagy újraindítás. és készpénz se lesz sokáig. rengetegen álltak rá a készpénz nélküli fizetésre, most a covid alatt. ez se véletlen. A legjobb megoldás egy zárt közösség azok fogják a legtovább húzni, mert a legkevésbé zavarják őket. A fejlődéssel nincs bajom, szerintem neked se, csak ez a negatív fejlődés nekem se tetszik. Pénz magántulajdon eltörlése, diktatúra .
2021. szept. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#9 szerinted olyan országokban ahol áram sem mindenhol van tökéletesen, nemhogy a készpénzmentes élet feltételei, ott még jóideig el lehet lenni.

Engem nem érdekel a tulajdon, a tárgyak birtoklása, szerintem ha érdekelne a kérdést se írtam volna ki mert nem gondolkidnék ezen.

2021. szept. 4. 17:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!