Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet kezdeni ilyen...

Mit lehet kezdeni ilyen szomszéddal?

Figyelt kérdés
Négy lakásos társasházban lakunk, tavaly költözött be egy elég problémás család. Első perctől kezdve hangosak, ezzel önmagában nincs probléma, mert nyilván ahol gyerek van ott mindig is lesz hangzavar. A probléma azzal van, hogy rettentő csúnyán beszélnek sokszor felhallatszik, hogy szídják a szülők általában egymást, de sokszor a gyereket is. Ezt még el tudjuk fogadni, bár minden lakót zavar, viszont mostanában új hobbit találtak. Minden lakáshoz tartozik 1db parkolóhely az udvaron, ez le is van papírozva, hogy melyik lakáshoz melyik parkoló jár. Nekünk is 2 autónk van, ezt úgy oldottuk meg, hogy a másiknak a közelben garázst bérelünk, mivel a környéken mindenhol fizetős a parkoló. A kedves szomszédok viszont beállnak a 2.autóval mindig annak a helyére, aki épp nincs itthon. Volt ebből már rengeteg vita, a közös képviselő is próbált velük is és a lakás tulajával is beszélni, de semmi változás. Azt hajtják, hogy ők nem fizetnek a kinti parkolásért mikor van szabad hely, de azt nem fogják fel, hogy akkor nekünk kell kint megállni, miközben a lakásunkhoz tartozik a hely, ahol ők állnak. Tegnap is fáradtan érek haza a munkából állnék be erre ott parkolnak (csak 4 hely van az udvaron) mindkét kocsival. Felmegyek kopogok, erre azt hallom csak, ahogy a zárt elfordítják az ajtóban, nem reagálnak semmire, hiába vertem 20 pecig az ajtót, megint nekem kellett kint parkolni. Ma beszéltem újra a közös képviselővel, aki azt mondta rengeteg panasz van rájuk, de a tulajt nem érdekli más csak, hogy fizessenek rendesen, amit megtesznek, így nem tudja ő sem mi a megoldás, írt már nem egy köremailt erről, hogy megoldandó problémák vannak. Ha összefutunk velük és próbálunk beszélni erről proli módon elkezd k*rva any*azni meg a képembe röhög, hogy "leszarom hova állsz a szaroddal"... Mit lehet szerintetek tenni, ha a közös képviselő sem tudja mihez kezdjen? 3 család évek óta él itt, még sosem volt vita (a problémás család elődjei is nagyon normálisak voltak), de mióta beköltöztek velük már minden szomszédnak volt konfliktusa.
2021. szept. 11. 14:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Ha megvasaroltad a helyet azaz a te tulajdonod akkor tegyel oda kulcsos parkolasgatlot.
2021. szept. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Így pontosan, ahogy az első is írja, én is ezt akartam javasolni. Egészen egyszerűen rakj oda egy parkolásgátló, ez persze egy kis munkát jelent mindig, amikor indulsz és érkezel, de sokkal jobb, mint kint parkolni fizetősen, miközben a szomszéd ott mereszti a fenekét a te parkolóhelyeden.
2021. szept. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%
A zajongást pedig ellenzajolással lehet megoldani. Tehát ha nem elég átmenni és szólni, hogy kedves szomszéd, kérlek halkabban üvöltözzetek egymással, akkor fogod a hangfalakat, feléjük fordítod és hagy szóljon. Ha éjszaka is zavarognak, akkor ezt egy éjjeli áram lekapcsolással lehet megoldani (ha elérhető helyen van a kapcsolószekrény) vagy egy kora reggeli zenés ébresztővel.
2021. szept. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 mantis religiosa ***** válasza:
100%

Aki békét akar, készüljön a háborúra!!! Keserítsétek meg ti is a mocskos cigók életét, ahol csak lehet.


1. Mivel mindenkinek van második autója szervezés kérdése csak, hogy sose legyen szabad hely.


2.Minden héten jelentse fel valamelyikőtök a gyámhatóságnál a gyerekek életkörülményei miatt.


3. Pillanatragasztó a kulcslyukba, fogpiszkáló a kocsi zárjába, stb.

2021. szept. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Elvontatni nem lehet azt az autót onnan? Van valamilyen jelzés a parkolón hogy az a ti helyetek?
2021. szept. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
El kell költözni, mert a hatóságok nem lépnek fel a cigók ellen. Védett állatfaj. Én a helyedben meggondolnám az ország elhagyását is nyugatra.
2021. szept. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 mantis religiosa ***** válasza:
100%

#6!


Nehogy már én(mi) álljak(junk) odébb!!! A hozzád hasonló gondolkodású emberek miatt tartunk itt.

2021. szept. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
61%
#7 Ha itthon a rendőröknek lenne lehetősége a zajongó szomszédokhoz bekopogni és figyelmeztetni, hogy kövi alkalommal a Terrorelhárító egység jön és instant dutyi, mint Svájcban például, akkor nem nekünk kellene tovább állni. Amíg a hatóság fél a napbarnított egyedektől, vagy amíg a korrupció gyönyörűen virágzik itthon, mert bekopognak de 5 perc múlva 10 kiló hússal távoznak és törvényen felül viselkedhetnek miatta az emberek mint a maffia, addig a normális állampolgárnak fityisz van és ha nem tetszik, akkor sajnos neki kell tovább állnia.
2021. szept. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ti megpróbáltátok korrekten kezelni a helyzetet, bőven, erőn felül is. A normális jogi út a szomszédviták rendezésére sajnos nagyon el lett lehetetlenítve ebben az országban. Írtad hogy értelmes és normális a többi szomszéd, ez nagy szerencse szerintem a helyzet kezelésére. Javaslom próbáljatok meg összefogni ti a normális szomszédok az újonnan odakeveredett pofátlan hülyék ellen. A cél az legyen hogy végül vagy alkalmazkodjanak a normális élethez, vagy továbbálljanak. Ha összefogás és összetartás van, szerintem 3 szomszéd hosszútávon el tud bánni egy problémás családdal, elég kreatív módszerek is bevethetőek, itt gyakorin is sokat olvashatsz ilyenekről. A helyzetet pedig semmiképp ne hagyjátok tovább eszkalálódni, mert ha tegyük fel az egyik értelmes szomszéd megunná és ő költözne el, simán lehet újabb hülyék kerülnének az ő helyükre is, akkor már nehezebb lenne a helyzet. Sok sikert kívánok az ügy rendezéséhez, drukkolok nektek!
2021. szept. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A tulajdonost kell beperelni, hogy olyan bérlőknek adja ki a lakását akik nem tartják be a társasház szabályait. Össze kell fogni a normális lakótársakkal felbérelni egy ügyvédet akivel küldetni kell a lakástulajdonosnak egy felszólító levelet, melyben leírjátok, hogy a bérlői nem tartják be a társasház szabályait, összeférhetetlenek és azonnal távolítsa el őket különben beperelitek. Általában ez már eléri a megfelelő hatást, de a mégse akkor lehet pert indítani, ami már nyilván egy nagyobb falat, anyaglilag is és időben is elhúzódhat évekre.
2021. szept. 19. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!