Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Felétek milyen fajta közvilágí...

Felétek milyen fajta közvilágítás van? Mennyire vagytok megelégedve vele?

Figyelt kérdés
Csak puszta kíváncsiságból kérdezem, mert nálunk LED-es, de baromi gagyi: alig van fényük.

2021. szept. 11. 23:19
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat (jöhetnek még).

2-es: Akkor ti szerencsések vagytok, hogy nálatok nem a tiborczos cég csinálta. Itt sajnos az, meg is van az eredménye...

2021. szept. 12. 21:56
 12/24 anonim ***** válasza:
27%
Tudsz mérési adatokat? Mert a duma az csak duma.
2021. szept. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Ha téged érdekelnek a mérési adatok, nézz utána! ;) Engem viszont csak az érdekel, hogy normálisan lássak sötétben, gyalogosként a járdán, ami jelenleg nem teljesül.
2021. szept. 12. 22:23
 14/24 anonim ***** válasza:
20%

Miért én nézzek utána, mikor te állítasz elítélőt a közvilágításról? :D

Régen, amikor nem volt közvilágítás, hanem minden második oszlopon volt egy 100-as izzó (irányfény volt a hivatalos elnevezése), én akkor is láttam normálisan sötétben, gyalogosként a járdán... na, ott nem, mert felénk nem volt járda, sőt aszfaltos-betonos út sem, tehát lehetett volna alaposakat esni a hepehupákon, de hát nem estem, mert láttam. :D

2021. szept. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
14: Nem akarok vitatkozni, de gyere el Gyálra! Itt csomó helyen több száz méteres szakaszon nincs is utcai lámpa (pl. Krúdy Gyula utca). De ahol rendesen van, ott is két lámpa között baromi nagy a sötétség. Amikor még a fénycsövesek voltak, jobb volt a helyzet, mert az oldalra is szórt fényt, nem csak lefelé egy szűk sávban, mint ezek.
2021. szept. 13. 22:30
 16/24 A kérdező kommentje:
Egyvalaki a higanygőzösre szavazott. Nem gondoltam volna, hogy valahol még működnek ilyen lámpák :D Én amúgy szerettem őket, a mostaninál még azok is több fényt adtak.
2021. szept. 18. 22:04
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Sorolom: Angyalföld. Fele arányban van lecserélve.Nálunk még nátrium van. Azzal is meg vagyok elégedve. De Pesten ahol LED van,az még nagyobb fényerejű is,mint a nátrium,ráadásul természetes fehér fényt ad. Szépen szórja a fényt. Viszont az egyik nagymamámnál,Szolnokon,ahol a Tiborc féle LEDEK vannak,az valami borzalom: eleve kis teljesítményűek, olyan fajták,hogy nem is szórják a fényt,meg csak minden második oszlopon van. Kb. VAKSÖTÉT van. Ott a nátrium sokkal fényesebb volt,pedig az se volt egy fényár,mivel minden második oszlopon volt csak. A másik nagymamámnál,Ibrányban(egy kisváros Nyíregyházától északra),se sokkal jobb a helyzet: Ott a főutakon nátriumok vannak,az okés,de a kis utcákban fénycsövesek,ráadásul minden HARMADIK oszlopon. Az se egy fényár,maradjunk ennyiben. A tapasztalatom,hogy nem az egyes technológiák hibája, hanem a vidéki önkormányzatoknak muszály spórolniuk a közvilágításon.
2021. nov. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Aki a higanygőzösre szavazott, az elmondaná, hogy hol látta? Mert közterületet sehol nem láttam, csak néhol a társasházak garázssorainál látok még.
2021. nov. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

"hanem a vidéki önkormányzatoknak muszály spórolniuk a közvilágításon"

Hát ez az. Itt Tiborcz vagy Ellentiborcz csak a kivitelező. De ezt, úgy látszik, nehéz az átlagembernek megérteni.

A folyamat egyébként nem újkeletű, mert kb 20 éve indult azzal, hogy késő este vagy mikor fényerőcsökkentés van (feszültségcsökkentéses elektronikával), ami költségcsökkenést eredményez. Minden önkormányzat úgy harapott rá, mint kuvasz a turista torkára.

2021. nov. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
14.es: gondolom te az idősebb generációhoz tartozol. Mondd el légyszíves, hogy mikor cserélték le a hagyományos izzók az először higanygőzösre, majd a higanygőzösz nátriumra? Én fiatal vagyok,20 éves, azt hallottam,hogy a higanygőzlámpákat a 70-es, a nátriumokat a 80-as években telepítették főleg.
2021. nov. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!