Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Felétek milyen fajta közvilágí...

Felétek milyen fajta közvilágítás van? Mennyire vagytok megelégedve vele?

Figyelt kérdés
Csak puszta kíváncsiságból kérdezem, mert nálunk LED-es, de baromi gagyi: alig van fényük.

2021. szept. 11. 23:19
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
#20, jól hallottad. Bár én nem vagyok 14-es. :D Viszont azért ne felejtsük el, hogy hagyományos izzós az a mellékutcákban volt inkább. Most láttam egy képeslapot a Facebookon a Kaposvár retro fotói csoportban, Nagyatádi részletek 1970-ből címmel, azon is a főtéren fénycsöves armatúra van. Fénycsöves világítást kb 1960-tól kezdtek alkalmazni. Budapesten meg régen az alárendeltebb helyeken 2 izzó volt egy tányérból kilógva, de hát az úriasabb belvárosibb részen ívlámpák voltak már az első nagy háború előtt, utána meg 200, 300, 750 meg 1000 W-os izzólámpák.
2021. nov. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

Hmm, mindig tanul újat az ember. Köszi az újabb válaszokat!

Az engem is érdekelne, hol vannak még higanygőzös lámpák. Már ketten is arra szavaztak.

2021. nov. 18. 22:49
 23/24 A kérdező kommentje:
17: Ezek alapján Szolnok vagy Ibrány a rosszabb? Durva lenne, ha a "minden harmadik oszlopos" közvilágítás verné a LED-est.
2021. nov. 18. 22:50
 24/24 anonim ***** válasza:
A kis utcák talán egy picit rosszabbak Ibrányban,de Szolnokon sincs fényár maradjunk annyiban.
2021. nov. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!