Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért van az, hogy a szomszéd...

Miért van az, hogy a szomszéd mindig vasárnap kezd el fúrni, faragni, zörögni?

Figyelt kérdés
Jóban vagyok velük.Így nem kérdezem meg tőle.Meg elviselem.Csak nem nagyon értem! Minden áldott vasárnap ez megy.Úgy,hogy szombaton egész nap fekszik a teraszon és lógatja a lábát :)

2021. szept. 12. 13:59
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
66%

Ne fogjátok a munkára, mert szánalmas, köszi.


Hétköznap reggel 8 és este 8 között lehet csinálni dolgokat. Nem 12 óráztok, hogy ne tudjátok megoldani ebben az idősávban. Vagy szombat délelőtt.

2021. szept. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
91%

Vasárnap azért van a többi csendben, mert nincs otthon. Lakberendezési boltba mennek vasárnap, hogy aztán felfúrják a polcot, és lekalapálják a lamit.

Üdv egy lakberendezési eladó, aki azért nem zajong hétvégén, mert a boltban rohad.

2021. szept. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
61%
itt nyugaton szent a vasárnap, ilyenkor tilos kertimunkát végezni. Persze csak erre vonatkozik a csendháborítás, az óbégatásra nem :(
2021. szept. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
70%
Igazából az a probléma, hogy téged zavar, de nem mersz szólni. Ha társasház, tegyél ki a liftbe vagy a hirdetőre egy nyomtatott, hivatalos hangnemben írt felszólítást, pl. : "Tisztelt Lakók! A lakótársak nyugalma érdekében, a hatályos jogszabályok/házirend értelmében vasárnap tilos zajjal járó munkálatokat végezni. Kérjük, az ilyen tevékenységeket hétköznap... - tól... - ig szíveskedjenek végezni! Megértésüket köszönjük!" Aztán vagy nem írod alá, vagy annyit írsz alá, hogy a" lakók" Reméljük, veszi a lapot és a jó viszony is megmarad. Ha mégis úgy döntesz, hogy személyesen mész át, akkor vigyél egy üveg bort, úgy kérd meg, úgy legalább biztos nem fog megsértődni a kéréstől.
2021. szept. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
0%
Ennél nagyobb hülyeség nincs.Van aki szombaton is dolgozik,mikor csinálja.Ez is csak azóta baj,mióta lusták lettek az emberek.Nálunk vasárnap is vágnak füvet,fát,fúrnak faragnak.A fogyatékos szomszéd este tízkor is flexel,mert fél,hogy nappal meglátják,hallják,mégsem elviselhetetlen zaj,csak bolond.
2021. szept. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
75%
Nem fog senki munkarendjéhez alkalmazkodni a jogszabály, ez van benne, ezt kell betartani. Ha halaszthatatlan zajongani valód van, akkor ki kell venni szabit és normálisan időben megcsinálni. Nálunk pl a 99% hétfőtől péntekig dolgozik, aki szombatozik, az pedig hétköznap minimum egy nap nem kell dolgozzon. Az, hogy valaki 7 napból 6 napot dolgozik, az sajnálatos, de rá is vonatkoznak a hatályban levő jogszabályok.
2021. szept. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

Kamionos, sokszor hetvegen sincs otthon. Inkább nem nyirja le, nem eletveszely. Bezzeg a szomszedai fosnak mindenre...


Na azert csinaljak vasarnap. Leszarják a masikat, akkor o mar minek erőlködjön

2021. szept. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:

Sokan átfogalmazták a kérdésem.Engem vérre menően nem zavar a szomszéd vasárnapi zörgése...mosolyogni szoktam csak rajta.Elviselem.Csak nem értem.Főleg hogy számára látszólag bőven akadna más napon is alkalom az adott tevékenységre.És ha valami nagyobb munkába vágta a fejszéjét csinálja meg vasárnap.Az sem zavar.De hogy már tavasz óta minden vasárnap így telik...ez több mint fura :)

Ha a nyár összes vasárnapjáról 2 képben kéne megmutatni hogy telik...akkor az egyik képen egy szombati nap lenne,mikor ül a teraszon a széken,lába az asztalon.Vasárnap pedig mikor valami zajos eszköz van a kezében:) És minden hétvége így telt,esetleg más ruhát viselt :)

Nem különösebben érdekel a törvény...nem vigasztalna hogy elérem az igazam de közbe megromlik a kapcsolat köztünk :)

És igazából én mikor ideköltöztem,akkor annyira szembetűnő volt hogy vasárnap csend van,és néhány ritka kivétellel senki nem zajong.Érdekes hogy a szomszédnak ez nem tűnik fel egyértelműen.

2021. szept. 12. 20:31
 29/34 anonim ***** válasza:
13%
Senki kedvéért nem fogok szabadsagot kivenni.Én össze vissza dolgozok,van szabad hetköznapom is.Viszont ismerek olyat,aki szombaton is.A jogszabály meg hülyeség,ha nem tetszik amit csinálok jelentsenek del.Vannak olyan munkák,amik nem a naptárhoz igazodnak.
2021. szept. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
86%
Nem, a jogszabály nem hülyeség, csak azért mert neked nem felel meg. Nagyon helyes, hogy legalább hétvégén korlátozva vannak a hangos zajjal járó tevékenységek. Csendháborításért fel is jelenthetnek, aztán majd a többedik büntetés után elgondolkozhatsz, hogy bizony szabit kivenni kifizetődőbb. Óriási tévedés, ha azt hiszed a jogszabályok úgy működnek, hogy amelyik éppen tetszik neked azt betartod, amelyik meg nem, arra magasról teszel. Csak aztán viseld a következményeket is..
2021. szept. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!