Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi a teendő akkor, ha egy fa...

Mi a teendő akkor, ha egy fa bele van nőve a kerítésbe, a szomszéd kivágná, de mi nem? (Kerítést kellene bontani miatta)

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: nem annyira régen költöztünk a jelenlegi otthonunkba, a szomszéd valamivel utánunk költözött be.

A két telek közti kerítésbe bele van nőve egy akácfa.

A fát nem mi és nem is ő ültette, régóta ott van már. Szinte teljesen középen van, teljesen benőtte a kerítést az évek során a törzse.

A szomszéd tavasszal kivágott minden fát az udvarán, de ezt az egyet nem tudta, úgyhogy a kerítés tetejével egy vonalban elvágta. (Ami igazából csak rontott a helyzeten, mert nyilván kihajtott és addig volt egy szép magas fa, most meg egy mellmagasságban terjengő szúrós susnyás lett belőle, amit metszeni kell hogy ülve elférjünk alatta... Szóval ez elég bosszantó hogy a szomszéd miatt kell pluszban dolgoznunk és rondább lett a kertünk...)

Múltkor hallottam hogy arról beszél ki kellene vágni rendesen.

Mi beköltözéskor csináltuk meg a kerítést hogy lyukmentes és szép legyen, időnk és pénzünk van benne.


Van joga arra, hogy kötelezzen minket a kerítés (ideiglenes) elbontására hogy kivághassa tőből a fát?

Ha van joga erre, akkor legalább nekünk van jogunk kötelezni a fa nyomtalan eltüntetésére? (Itt arra gondolok, hogy az egész telkén csak simán kivágta a fákat alacsonyan a törzsüknél és kész, azóta pár hónap alatt életerős bokrok hajtottak ki a tuskókból mindenütt, ez nyilván nem lenne elfogadható a kerítés helyén, szóval ha muszáj megengednünk a kivágást, akkor úgy engednénk hogy a tuskót is kiszedi a helyéről, hogy ne hajtson újra.)


2021. szept. 15. 14:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Ilyenkor jobb az együttműködés, hogy egy ilyen apróság miatt ne legyen konfliktus.


Akáctuskót max úgy lehet eltüntetni hogy egy kicsit kiásni, és földszint alatt elvágni és visszatemetni.

2021. szept. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

Az ilyen vidékreköltöző favágó barom tudnám miért nem lakótelepre költözik?

Azért van a kert, meg a nagy fák, hogy árnyékot adjon.

Vagy akkor nézzen olyan telket házzal, ami amúgy is fátlan.

Én is eladtam egy régi házat, gyönyörű szép ősfákkal, erre a debil hülyegyerek, meg a dongalábú menyasszonya első dolga volt, hogy kivágja az összes fát.


Amúgy meg kell nézni, kinek a dolga a kerítés karbantartása, melyik oldali telekszomszédnak, és ő rendelkezik a fa sorsáról.


Amennyiben az ágak átlógnak hozzá, ha kéri, azt le kell vágni max.


Nekem is volt ilyen favágató majom szomszédom, mondtam neki, a saját telkén azt csinál, amit akar.

2021. szept. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1

Nem a konfliktus érdekel, hanem hogy ne menjen pocsékba az időnk és a pénzünk.


#2

Ugyanezt gondolom, a saját telkén (sajnos) joga van kiirtani mindent, de így nem tudom, hogy "kényszeríthet"-e.

(Az ágakat le szokta vágni - fűkaszával.... XDD)

Hol lehet megnézni, kinek a dolga ez? Jegyzőt, vagy kit kell keresni?

2021. szept. 15. 15:45
 4/6 anonim ***** válasza:
23%
Az akácot én is kivágnám. Egyébként meg kell kínálni a fát gázolajjal. A felső metszlapba lyukakat fúrsz és beletöltöd. Akkor nem hajt ki
2021. szept. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha annyira zavarja akkor úgyis elintézi hogy kivágd.

Én a jegyzőnek írtam be hasonló okból, végül ki kellett vágnia a szomszédnak. Nálam mondjuk a melléképületet tönkretette, volt ok a kivágásra.

2021. szept. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#4

Konkrét akácerdő van a telek hátsó részén, ez az egy nem oszt, nem szoroz. Mi szeretjük, sajnáltam hogy ezt a fát így megcsonkította.


#5

Értem, nálunk nincs a közelben épület.

Ha köteleznek a kivágásra, akkor megtérítik a kerítés árát?

2021. szept. 16. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!