Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Tényleg ez a legjobb megoldás?...

Tényleg ez a legjobb megoldás?(elhagyni ezt a pöcegödröt?)

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy az itteni emberek 70% a leszarja a környezetét, és egy szemétdombon él? Ők nem kívánják a szépet? Nem zavarja őket, ha valami csúf és mocskos? Miért kell szétdobálni a szemetet? Értem én, hogy nincs mindenkinek pénze elvitetni, de akkoris nem tudnák összegyűjteni legalább a kert egyik sarkában? Ez már állati szint, mert az állat hagyja ott a szarát. Vagy a kapujuk előtt nem tudnák lenyírni a füvet? Akár kézikaszával. Mégis mi különbözteti meg őket az állattól, ha pont úgy viselkednek? Kezdem azt hinni, hogy erre egy megoldás van. Akit zavar ez a förtelmes és mocskos rohadt vidék(ők tették ilyenné), az elköltözik innen nyugat európába/észak amerikába. Mégis miért kéne mi, kultúráltak itt éljünk ezek közt a barbárok közt, ha élhetnénk magunkfajta, tiszta emberek között is? Itt nem a pénzről van szó, hanem a műveletlenségről. Szerintem kimegyek kanadába majd, s ott élek. 16 F

2021. szept. 18. 11:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Kérdező, te melyik országban élsz?
2021. szept. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%
"Mégis miért kéne mi, kultúráltak itt éljünk ezek közt a barbárok közt," A műveltséged és a kultúrád jele a trágárság, a stilisztikai hibáid, és a magyar nyelv szabályainak semmibe vétele?
2021. szept. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
Imádom, hogy a gyakorin minden kérdező több száz milliós országos szintű felmérést végeztet el egy akreditált intézménnyel, hogy olyan kijelentéseket tudjon tenni mint például az " emberek 70% a leszarja a környezetét"
2021. szept. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

A kérdező pártjára kell, hogy álljak! Tudjuk nagyon jól, hogy Magyarországról beszél, csak körbe kell nézni. De ha úgy közlekedünk, hogy az orrunkat ama bizonyos piszkafával sem lehetne elérni, akkor bizony nem vesszük észre, hogy már térdig gázolunk a szemétben. Önkéntesek gyűjtik a szemetet - szélmalom harcot vívva azokkal, akik figyelmen kívül hagyják a környezet védelmét, a kulturált emberhez méltó viselkedést.


Azt meg végképp nem értem, hogy miben volt trágár a kérdező. Abban, hogy nem Tolsztoj-i irodalmisággal fogalmazta meg a kérdését? Inkább örülni kellene annak, hogy 16 éves fiatal emberben felmerül ez a kérdés!!! Bár az összes így látná a helyzetet, és akkor talán elkezdődhetne az ország "nagy lomtalanítása".


Egyébként most már jó ideje figyelem itt a GYK-n ezt a tendenciát, hogy nem a kérdésre válaszolunk, hanem azonnal belekötünk valamibe, mindegy hogy mibe, de valami hibát találjunk magában a kérdésben.


De a kérdésre is válaszolva, jómagam is ezt tapasztalom, mint amit leírtál, Kedves Kérdező. És igen, az ország jelentős része egy trágyadomb. A megoldás viszont nem az, hogy emiatt elhagyjuk a hazánkat, hanem az, hogy próbáljunk a fejekben, a gondolkodás módjában, a hozzáállásban valami pozitívumot elérni. És ez nem kis feladat!

2021. szept. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%

4# Ha az alapfeltételezés rossz, amire épül a kérdés akkor értelmetlen a kérdésre válaszolni.


Én nem látom a környezetemben, hogy az emberek 70% szemetelne, sőt szerintem nagyon elenyésző a tényleges szám, csak ha mondjuk valaki a Blahán (Budapesten) eldob egy zacskót, akkor el fog mellette sétálni kb 500-1000 ember mire eltűnik onnan.


Így könnyen hamis kép alakulhat ki a világról 1-2 ember miatt.

2021. szept. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hogy pontosítsak, arról beszélek, hogy ha kimegyek a falu határába, a felszántott földekből itt kiáll egy műanyagzsák, ott egy szénabálakötő, amott meg egy műanyagzacskó. Nincs olyan négyzetméter, ahol ne lenne szemét. A legelőkön pedig, a pásztorok jóvoltából pont ez a helyzet. Meg van egy hely, ahova piknikezni jár a lakosság, s ott is háromméterenként van egy műanyagpalack, vagy csipszeszacskó.
2021. szept. 18. 13:26
 7/11 anonim ***** válasza:
47%
Jarhatsz jo peldaval es osszeszedheted a szemetet ... miert lepsz at rajta ha ennyire zavar?
2021. szept. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%

5-ös válaszadó!

"Ha az alapfeltételezés rossz, amire épül a kérdés akkor értelmetlen a kérdésre válaszolni."


4-es vagyok.

Ez most a "magas labda", amelyet le kell, hogy csapjak. Ha ezt így ítéled meg, akkor miért válaszoltál a kérdésre?

3-as válaszodban ezt írod: "több száz milliós országos szintű felmérést".

Írásjelek nélkül nehéz megítélni, mire is gondoltál.

Pl. több, százmilliós, országos szintű felmérésre, (Mo-n ilyen nincs!)

vagy: többszáz, milliós, országos szintű felmérésre, (Mo-n ilyen merítés nincs). ????


5-ös válaszodban igen megnyugtattál, és hálát is adok a mindenhatónak, hogy a Blahán (Budapest) - a zárójeles felesleges megjegyzés - ott minden rendben van. Azonban statisztikai szempontból a "Blahát" összehasonlítva Magyarország területével, akkor bizony nem 70 %-os arányról beszélhetünk.

Pláne azt, hogy hány ember sétál el egy eldobott zacskó mellett a Blahán (BUDAPEST, ezt csak emlékeztetőül, ha még valaki nem tudná), összehasonlítani a Bakonyban, a Vértesben, a Mátrában, a Bükkben, a Mecsekben, a Hortobágyon és a Zalai dombságban, és a Balaton-felvidéken elhajított zacskók mellett elsétáló emberek számával, maga az abszurditás.

Milyen kialakult "hamis" képről is van szó?


Mindenkitől bocsánatot kérek az "off"-ért! Tudjuk a szabályokat.

2021. szept. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#8 Tízévente egyszer látni olyan pestit az interneten, aki tisztában van vele, hogy nem csak az ő városában vannak utcanevek. Ha megtennéd, hogy nem b'szod le :D Kösz.
2021. szept. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 l0m3x ***** válasza:
Londonban éltem aztán Budapesten is 3 évet. Mindegyik szemetes a lakosság jóvoltából. Budapestet méltatják minden témában, de néha fel kell nézni a házakra és látható, hogy egy koszos, füstös sz. kupacban laknak. A fővárosunknak nevezett pöcegödörben élnek még önismereti és egyéb szakemberek. És az elmegyünk a problémák mellett is ott a legkomolyabb. (Ebben dolgoztam. Erzsébet kórház)
2021. szept. 30. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!