Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Panelban kalapálás, fúrás...

Panelban kalapálás, fúrás szombat,vasárnap is reggeltől estig , mit mond a jogszabály?

Figyelt kérdés

Türelmes szoktam lenni felújítás kapcsán főleg aki kiírja előre, de most az egyik szomszéd kiírás nélkül konkrétan 1 hete kalapál és fúr reggel 8-tól este 8 ig. Ez még hétköznap talán el is menne, bár az este 8 órát sokallom mert kb. remeg a fal.


De most szombaton és vasárnap is reggeltől estig csinálták ezt.


Most is az ütvefúrót meg a kalapálást hallgatom éppen.


Kérdésem az lenne, hogy jogszabály szerint mettől meddig lehet ezt végezni? Szeretnék beszélni vele most már, hogy 19 másik lakó életét keseríti meg ezzel és legyen már kicsit figyelemmel erre.. főleg hétvégén.


Jól gondolom, hogy nagyjából hétköznap 8-18 óra között, szombatba nem vagyok biztos, de vasárnap biztosan nem lehet egész nap fúrni , faragni paneltársasházban?


Valaki leírná az ide vonatkozó szabályokat? Illetve ha a szép szó se hallgat és továbbra is este 8-kor vasárnap ütvefúr akkor foglalkozik ezzel rendőrség ha ki van hívva?


Tényleg nem szokásom ez a csendháborítosdi , sose hívtam rendőrt meg semmit pedig kb minden hónapban valaki csinál valamit, de ez most kicsit már idegesítő, kifejezetten az, hogy szombaton és vasárnap is reggeltől estig csinálták amit másnál azért még nem nagyon tapasztaltam illetve nem is nagyon normális szerintem.. nekem lesűlne a bőr az arcomról ha egész vasárnap az én kalapálsomat kéne hallgatnia az egész háznak. Sajnos itt panelben a betonelemek miatt kb. olyan mintha mellettem ütné falat pedig 1 szinttel lejjebb meg másik oldali lakásban van, de borzasztó.


2021. okt. 11. 17:00
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Segítséget előre is köszönöm
2021. okt. 11. 17:00
 2/11 anonim ***** válasza:
11%

De jó dolog panelban élni?

Ezért megérte odaköltözni?

2021. okt. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

"De jó dolog panelban élni?


Ezért megérte odaköltözni?"


Te egyedül vagy ennyire hülye, vagy segítenek?

2021. okt. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Lakásnak van házirendje abban benne van mit meddig lehet.
2021. okt. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
97%

Nálunk úgy van megoldva "házirendben" hogy vasárnap nem lehet, szombaton pedig talán csak délig, illetve nagyon indokolt esetben, pl csőtörés, rossz a fűtés, stb akkor oké, mégse ázzon el meg fagyjon meg a nép...


Az, hogy hétköznap csinálják, ez van. Nem igazán tudsz mit csinálni, lehet jó drágán szigetelést rakatni, akár plafonra is, nem tudom mennyit ér.


Össze kell hívni egy lakógyűlést, közös képviselőt, megfelelő felhívásokat kibiggyeszteni jó sok helyre, nagy betűvel, ábrával, mert sajnos sok ember pont nem tud gondolkodni és magasról tesz rá milyen nap van és mit mikor kéne...

2021. okt. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%

Hetköznap reggel 8-tól este 17-ig, hétvégén nem lehet.


Lehet neki szólni, de ha vasárnap sem veszi észre magát akkor szerintem nem fogja meghatni.


Közös képviselőt lehet értesíteni, de én simán kihívnám a rendőrt csendháborításért. Nyilván mielőbb szeretné befejezni, de a nyugalom mindenkit megillet.

2021. okt. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
95%
kozos kepviselonek kellene szolni, normalis helyeken nagyon max este 8ig lehet zajongani
2021. okt. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

#2

Ja, mert csak a panel hangos. Kertesben soha nem flexelnek, soha nem köszörülnek, soha nem gyalulnak, láncfűrészelnek az ablakodtól pár méterre. :D

2021. okt. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Sajnos egy cég végzi a közös képviseletet így nincs akkora ráhatás, sokkal jobban mentek a dolgok amíg egy itteni lakó volt a közös képviselő de sajnos elhunyt tavaly.
2021. okt. 12. 18:21
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Továbbra is egy szó: házirend.


Minden társasháznak van, abban egyértelműen le van írva mit, mikor, mettől-meddig lehet.


Na meg ugye néma gyereknek az anyja se látja a fától az erdőt. Amíg nem szól neki senki nyilván nem fogja abbahagyni.

2021. okt. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!