Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Panelban kalapálás, fúrás...

Panelban kalapálás, fúrás szombat,vasárnap is reggeltől estig , mit mond a jogszabály?

Figyelt kérdés

Türelmes szoktam lenni felújítás kapcsán főleg aki kiírja előre, de most az egyik szomszéd kiírás nélkül konkrétan 1 hete kalapál és fúr reggel 8-tól este 8 ig. Ez még hétköznap talán el is menne, bár az este 8 órát sokallom mert kb. remeg a fal.


De most szombaton és vasárnap is reggeltől estig csinálták ezt.


Most is az ütvefúrót meg a kalapálást hallgatom éppen.


Kérdésem az lenne, hogy jogszabály szerint mettől meddig lehet ezt végezni? Szeretnék beszélni vele most már, hogy 19 másik lakó életét keseríti meg ezzel és legyen már kicsit figyelemmel erre.. főleg hétvégén.


Jól gondolom, hogy nagyjából hétköznap 8-18 óra között, szombatba nem vagyok biztos, de vasárnap biztosan nem lehet egész nap fúrni , faragni paneltársasházban?


Valaki leírná az ide vonatkozó szabályokat? Illetve ha a szép szó se hallgat és továbbra is este 8-kor vasárnap ütvefúr akkor foglalkozik ezzel rendőrség ha ki van hívva?


Tényleg nem szokásom ez a csendháborítosdi , sose hívtam rendőrt meg semmit pedig kb minden hónapban valaki csinál valamit, de ez most kicsit már idegesítő, kifejezetten az, hogy szombaton és vasárnap is reggeltől estig csinálták amit másnál azért még nem nagyon tapasztaltam illetve nem is nagyon normális szerintem.. nekem lesűlne a bőr az arcomról ha egész vasárnap az én kalapálsomat kéne hallgatnia az egész háznak. Sajnos itt panelben a betonelemek miatt kb. olyan mintha mellettem ütné falat pedig 1 szinttel lejjebb meg másik oldali lakásban van, de borzasztó.


2021. okt. 11. 17:00
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Átmentél már szólni nekik? Vasárnap egyáltalán nem lehet zajongani, főleg nem ütve fúrni és társai. Ez jogszabályba van foglalva. Hétköznap este 8 is bőven durva, egy olyan helyen nem laktam még, ahol a házirend engedte volna, hogy este 8-ig fúrkáljanak/kalapáljanak. Max 6 óra. Szombaton nálunk délig lehet hangoskodni, előző albérleteinkben is 12-14 óra között volt belőve kb. Vasárnap meg egyértelműen csend.

Én mentem már le szombaton délután 2-kor a 4 emelettel lejjebb felújító “szomszédhoz”, - ahol maga a tulaj ott se volt, csak 2 munkás - hogy legyenek mar kedvesek a hétvégét meghagyni pihenésnek, bőven elég hétfőtől péntekig ezt hallgatni. Nyilván nem a munkások tehettek róla, szóval megkértem őket, hogy jelezzék a tulaj fele a panaszt és adják át neki, hogy a hétvégét felejtse már el. Szerencsére átment az üzenet, onnantól többet nem volt banzáj hétvégenként.

2021. okt. 14. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!