Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet tenni, ha az a...

Mit lehet tenni, ha az a gyanúm, hogy a lakótársam ellopta a laptopomat?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok. Nem jutottam be kollégiumba, ezért albérletbe kényszerültem. Egy 50 körüli iszákos nő a lakótársam. Vasárnap utaztam fel, a laptopot a bőröndbe hoztam. A bőröndöt nem pakoltam ki, csak ma. De a laptop nem volt benne.

Gondoltam hogy lehet, hogy otthon hagytam.. De nem. Hazatelefonáltam a szüleimnek, de azt mondták, átnézték a lakást ès otthon nincsen. Csakhogy itt sincs. A bőröndben kellett volna lennie, mert nem vettem ki vasárnap.



2021. okt. 26. 21:26
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%
De igen, a rendőrségnek szólhatsz, csak tudd hogy pontosan milyen típusú gép. Ismeretlen tettes ellen kell a feljelentést tenni. Akkor is osmeretlen ellen, ha tutira tudod hogy ki volt, de nincs rá bizonyítékod.
2021. okt. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:

Nincs rajta nyomkövető.

A vonaton kiszedték volna a bőröndből? Kicipzározták, átkutatták és visszacsomagolták Úgy, hogy senki nem vette észre? Bele volt csavarva a ruhák közé.

De gondolom ez elég veszett fejsze nyele.. Ha be is jelentem a rendőrségen, gondolom sosem fogják megtalálni

2021. okt. 26. 22:40
 13/35 anonim ***** válasza:
81%
12.én mégis azt mondom hogy fenyegesd meg a nőt hogy van 2 haverod és lesznek bajok ha nem keríti elő neked...hidd el hamar előkerül.
2021. okt. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
98%

Nem kell nyomkövető, de ne lehessen legalább Jófogáson csak úgy eladni. Jelentsd be rendőrnek, és figyeld te is ezejet az oldalakat.

Márcsak azért is kl jelenteni, ha tényleg a lakótarsad volt, másodszor már jobban kivizsgálják ha folyton otthon tűnik el valamid.

2021. okt. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%
ja internetes oldalakon nézz szét hátha máris valaki eladni tervezi..ha csak nem saját magának akarta.
2021. okt. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
94%
Rég eladta a kocsmában.
2021. okt. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt tenném,hogy ismeretlen tettes ellen tenném feljelentést,plusz felírnék egy-két facés csoportba,ahol ilyeneket árulnak a környéken.
2021. okt. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
90%
kuldd le a not boltba, vagy barmi uruggyel kuldd el 10 percre a lakasbol, es kutasd at. szobajat, biztos hogy nala lesz. Ha nem talalod meg igy, vond kerdore, es mondd meg neki hogy a rendorseget fogod hivni
2021. okt. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire el volt rejtve, akkor miből gondolod, hogy neki volt ideje kinyitni, átnézni, kivenni a laptopot, majd szépen visszacsomagolni? Mennyi időre hagytad úgy, hogy más is hozzáférjen?
2021. okt. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
94%

Mondd neki, hogy úgyis tudod, hogy nála van és 2 lehetősége van:

- vallja be és akkor visszavásárolod (azt hazudod neki, hogy nagyon szükséged van rá, ezért hajlandó vagy egy összegért visszavenni és szemethúnyni rá😉);

- ha nem, akkor a rendőrségre mész.

Közben vedd fel hangrögzítőre a beszélgetést. Ha belemegy az első opcióba, akkor gyakorlatilag megvan egy vallomás tőle.

Ha még így se vallja be, akkor mehet a fenyegétés, hogy a haverjaid majd jól elintézik.


Szerintem csalira kell venni a pénzzel, mert másképp nem hiszem, hogy beismerné.

2021. okt. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!